Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van értelme a fiamat hagyomány...

Zkriszti3 kérdése:

Van értelme a fiamat hagyományos módon nevelni?

Figyelt kérdés

Két éves voltam amikor édesapám meghalt balesetben,nevelőapám ivott így igazi apa képem sincs.

Örülök,hogy párom él nevelheti a gyermekeit normális család lehetünk.

Fiam tiszteletre próbálom nevelni ,a lányokkal ezen a téren nincs gond.Szeretném ha majd ő lesz férj apa mindenben megfeleljen ez számára ösztönössé és ne tanult dologgá váljon mint nekem.

Korán önállóvá vált éppen ezért sok mindent ezerszer el kellett mondanom de már látom az eredményt.

Lehet ,hogy felesleges ?

Kamasz korában mennyit fog felejteni a tanításomból ?

Felnőttként eszébe jut mi tart össze egy családot ?


2011. dec. 2. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem felesleges! Van egy időszak, amikor lázad, és úgy tűnik, semmi nem "ragad rá" abból, amit az ember szeretne megértetni, elfogadtatni vele, de ez csak a látszat. Ha a lázadás elmúlik, elő veszik az alapokat, amiket meg kell adni akkor is, ha most felesleges erőfeszítésnek tűnik.

Igen, az amit látszólag elfelejt, felnőttként mind "eszébe fog jutni". Szóval csak kitartás, igenis van értelme!

2011. dec. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

A kamaszidőket nem vedd alapul. Az valóban a lázadásról szól. De aki rendelkezik alappal az egyszer rájön, hogy minden hülyeség és visszatér oda, ahonnan elindult.


Sokat gondolkodom rajta, hogy mi a helyes megközelítése a dolgoknak. Hogyan, milyen elvek alapján lenne a legjobb a gyerekeket nevelni. A mai vagy a múltbéli neveltetési mód a helyes? Miből származik később vagy a jelenben kevesebb hátránya?


A múlthoz –a mi neveltetésünkhöz- húzok inkább. Egy férfi legyen férfi. A mai fiatalok tiszteletlenek, nyeglék. A fiúk ellányosodnak, a lányok elfiúsodtak. Szeretnék férfit nevelni a fiamból. Ehhez a mai nevelési elvek nem alkalmasak.

2011. dec. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. dec. 2. 11:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Én azt látom, hogy a gyereken nagyon sok múlik. Vannak szülők, akik minden tekintetben jó szülők, a gyerek mégis elzüllik, és rossz szülők mellett is lesz valakiből nagyszerű felnőtt.

Így csak egy dolgot lehet tenni, mindig megpróbálni a maximumot adni, ami tőlünk telik, hogy bármi is lesz, tudjuk, hogy mindent megtettünk.

2011. dec. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bíztatni szeeretnélek. Több generációs családban neveltem a lányomat: egy ideig a dédnagyanya is, de anyai nagyanyja (édesanyám..) folyamatosan velünk lakott, míg ő fiatal felnőtt nem lett. A családjában becsületet, haza- ember- és rendszeretetet, kötelességteljesítést látott. Aztán, amikor - szó szerint! - "belerobbant" a kamaszkorba, legszívesebben tört és zúzott volna (no, ezt már átvitt értelemben..): mindennel felvette a harcot, mindennek ellentmondott - csak a korcsoportja véleményét vette figyelembe..szóval..nehéz idők voltak azok. Ma három gyerek anyja; rendkívül intelligens ember - olyan, akiről azt mondják: "született pedagógus" (de nem az). A környezete otthonos, kellemes, rendezett - és mikor kiszalad a számon egy-egy elismerés, rámnéz, és annyit mond: "hát miért legyen más? Ez volt nekem a minta..előttem volt a példa". Tehát: ami ellen a végletekig harcolt, az mégiscsak hatott, és ma ő az, aki legjobban örül ennek (rajtam kívül:-) )


Ne tarts semmitől, kedves Kérdező! Neveld a fiadat az értékrended szerint. Jó az és emberséges. Lehet, hogy rebellis kamasz lesz, mint az én gyerekem (dehát a kamaszkor önmagában is lázadás!) - de ha majd elvonulnak a hormon-viharok, ott marad a szilárd alap: a kapott nevelés, a látott minta. Őszintén kívánom, hogy jöjjön el a nap, amikor eléd áll a felnőtt gyereked és szemérmesen, nehezen kiböki: "köszönöm, édesapám, amiben otthon éltem".

2011. dec. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Megkönnyeztem a válaszokat,és örülök,hogy többen gondoljuk : a hagyományos nevelés fontos !

Köszönöm

2011. dec. 2. 17:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:


magadhoz méltó módon reagáltál, kedves Kérdező. Megindítottál. Egy kézszorítást küldök.

2011. dec. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!