Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondjak a nagymamámnak...

Mit mondjak a nagymamámnak ami megnyugtatja? Házassággal, dédunokával kapcsolatos.

Figyelt kérdés
Nem szeretnének esküvőt és ennyi lenne a "probléma". Ő viszont ezen izél, hogy akkor hogyan lesz a pici neve, meg akkor a férfi bármikor leléphet. Mondtam, hogy házassággal is bármikor leléphet. Nem tudok olyan érvet felhozni amitől megnyugodna, valaki bölcsebb válaszát várom mit mondhatnék. Csak velem tudja ezt megbeszélni, bár nem az illetékes vagyok...
2012. márc. 12. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
az én nagymamás is terhességem alatt folyamatosan azt hajtotta, hogy össze kell házasodni, mert a gyereknek így nem lesz apja, mit fognak szólni az emberek majd piszkálni fogják a gyereket , nem házasodtunk össze a baba megszületett apja is van boldogan élünk, de meg kell hagyni az öreglánynak valamilyen szinten igaza volt kellett volna az a házasság
2012. márc. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
A gyerek nevével semmi nem lesz ha nincs házasság, mi köze a kettőnek egymáshoz? apa nevén lesz aztán kész, ha házasság lenne is azon lenne. mivel nagymama idős, neki az életben nem magyarázod el hogy az a cafat fecni nem jelent semmit, nekik Isten előtt kell esküdniük hogy örökkön örökké egymás mellett lesznek, másképp nem nyugszik meg.így nevelték, ezen nem tudsz változtatni. nem házasodnak ennyi, majd belenyugszik.
2012. márc. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Miért kellett volna? Amúgy várok még válaszokat.
2012. márc. 12. 10:46
 4/11 A kérdező kommentje:
Persze, nem is megváltoztatni akarom a gondolkodását csak, hogy fogadja el, ne idegeskedjen emiatt...
2012. márc. 12. 10:49
 5/11 A kérdező kommentje:

Szeptemberig ez lenne a téma... Akkorra várható. :)

Talán az megnyugtatná ha az apuka mondaná, hogy szeretne együtt maradni?

2012. márc. 12. 10:53
 6/11 anonim ***** válasza:
20%

ma 10:46


ha ezt nekem szántad elsőnek akkor azért kellett volna a házasság mert egy család a házassággal lesz egy igazi család


Amíg nem született meg a gyerek addig engem sem érdekelt a házasság, de születése óta egyre jobban zavar most élünk egy vadházasságban

2012. márc. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát időseknek nehéz az ilyesmit megmagyarázni... Az én nagymamám is állandóan kioktat valami miatt, hogy hát azt nem úgy kell, hanem ahogy anno ők csinálták... Nem érti meg, hogy más világ van.

Mindig próbálok neki elmagyarázni dolgokat, órákig beszélünk valamiről, azt hiszem, hogy na, megértette, vagy legalábbis elfogadta... De a következő találkozásnál kezdődik az egész elölről... Ilyenkor sajnos nincs mit tenni, rá kell hagyni. :(

2012. márc. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
A vadházasság is felfogás kérdése, az én családom akiket ismertem meg még fölöttük is páran soha nem házasodtak mégis összetartóbb, szeretőbb család voltuk/vagyunk mint akármelyik házas. Lényegtelen hogy van e papír vagy nincs ha valamelyik menni akar akkor megy, házassággal nehezebb, és lehet hogy nem mer dönteni és marad akkor meg leél egy boldogtalan sivár életet, kérdem én akkor melyik a jobb? mindkettőnek van hátulütője, úgy kell csinálni ahogy jónak látja az ember, házasodni mindig lehet, 2 tanú aztán ennyi, csak azt nem szeretem mikor mások jobban tudják, meg elítélik azokat akiknek más a véleménye és érzelmileg zsarolja lehet tudat alatt pl hogy tiszta ideg miatta az illető, hátha akkor megteszik csak hogy ne legyen..csinálni kell amit jónak lát aztán a nagyi majd belenyugszik az meg hogy a szomszéd mit szól le kell sz.arni, foglalkozzon az saját életével.
2012. márc. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nem tudod megmagyarázni,én annyit mondtam,hogyha szeretsz akkor elfogadod, hogy mi így szeretnénk és kész.

és nem voltam hajlandó többet beszélni róla. amikor megvolt a gyerek már szóba sem került

2012. márc. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Softness ***** válasza:
én úgy szoktam lerendezni a mamát, ha valamibe bele akar szólni, éshát jószokása. Hogy ezt nem fogod eldönteni. lehet ez kicsit durva, de mindig észhez kap és egyébként nagyon imádjuk egymást.
2012. márc. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!