Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek h döntsek? Mit...

Szerintetek h döntsek? Mit fog a családom szólni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

a családomban azt a neveltetést kaptam, h ne éljek nemi életet házasság előtt, és természetesen csak majd a férjemmel költözzek össze. Én nem fogadtam meg ez előbbi tanácsot, mert miután úgy éreztem h komoly a kapcsolatunk, lefeküdtem a barátommal. Most jön a második pont. Ő külföldi és én is itt tanulok, másfél éve járunk. Eddig nem laktunk együtt, mert másik városban dolgozott ő, de most ide fog költözni. Felmerült, h összeköltözzünk, de én félek. Pedig nagyon szeretem és gondolom nagyon sokat leszünk egymásnál de mégis elköteleződésnek érzem h összeköltözzünk, nem lesz hova hazamenni ha összeveszünk stb. Félek a családom reakciójától is, nagyon kiakadnának. A szívem azt mondja tegyem, mert úgyis mellette akarok majd mindig aludni, az eszem meg, h ne, mert túl nagy lépés lenne, sok mindenkit megbotránkoztatnék és elveszteném a szabadságom, úgy érzem ezzel kvázi kijelenteném h tuti vele fogok megházasodni egyszer, el se tudom képzelni h így szakítás lenne belőle ha már együtt lakunk(mondjuk amúgy se tervezek szakítást).

szerintetek mi lenne a helyes?

21L


2012. márc. 12. 22:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nem egészen értem, hogy mi az, amit elmondanál a családodnak?

Csak nem azt, hogy lefeküdtél a barátoddal?

2012. márc. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nem, hanem ha úgy döntenék h összeköltözöm vele
2012. márc. 12. 22:27
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, 21 vagy-nagykorú, megteheted, hogy oda költözz ahova és azzal az emberrel, akivel kedved tartja. Miért kéne egyáltalán tartani ettől?

Az rendben van, hogy elmondod a szüleidnek a költözési szándékodat, de nem tartozol magyarázkodással vagy bármilyen lelkiismeret furdalással, érted?

2012. márc. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Talán, hogy a pároddal beszéled meg, és telefonos segítséget kérsz, felezést és a közönség szavazatát későbbre tartogatod.
2012. márc. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
komolyan, neha 1870-ben erzem megam a kerdesek lattan
2012. márc. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
sokat beszélünk erről a barátommal, de ettől még nem tudom h szerintem mi lenne a helyes döntés. Ő szívesen összeköltözne de én szeretném ha részemről is egy biztos döntés lenne. ezért kérdezlek titeket h ti a helyemben(függetlenül a családtól) mit tennétek?
2012. márc. 12. 22:38
 7/13 anonim ***** válasza:
Én összeköltöznék, ha megbízható a barátom.
2012. márc. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
összeköltöztök és kész...előbb utóbb meg kell neked is ezt tapasztalnod...nem kell házasodni:)próbáld ki.A lényeg, hogy ha nem úgy alakulnak a dolgok,ahogy tervezted,akkor mindig legyen hova elmenned!
2012. márc. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nézd, nem kell egyből össze költöznötök, ha ezt nagy ugrásnak érzed. Amennyiben úgy alakul a dolog, úgy is szinte mindig egymásnál lesztek. És így, amikor eljuttok az összeköltözésig már nem lesz ekkora a változás Számodra.

Ezen kívül én lehet elbeszélgetnék erről a szüleimmel, hogy nem vallom az Ő értékrendjüket.

Ezek ismeretében Nekik sem lesz olyan megrázó élmény.

2012. márc. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Te tudod mennyire fafejűek a szüleid és bigottak.

Én lehet, hogy meg sem mondanám a valóságot, hanem hazudnék.

Nem szép dolog, de Neked kell tudnod meddig mehetsz el és mennyit engedhetsz meg ezzel kapcsolatban.

Ha nagyon vallásosak a szülők, én lehet, hogy azt mondanám elsőre, hogy a barátnőmmel költözöm össze. Aztán, ha nem jön össze a pároddal a dolog, még mindig nyitva a vissza kapu. Ha pedig minden okés és hosszútávúnak tűnik, előbb-utóbb otthon is kiderül vagy elszólod magad vagy szimplán úgy alakul egy szitu, hogy kiderül az igazság..

Aztán majdcsak megbékélnek... Te pedig éled szépen az életed.

2012. márc. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!