Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez most nagyon rosszul esett....

Ez most nagyon rosszul esett. Tényleg élősködő lennék ha nem fele fele arányban szeretnék hozzájárulni a közös életünkhöz?

Figyelt kérdés

Mikor összeköltöztünk párommal még mindketten minimálbért kerestük. Valahogy összekötött minket az h együtt kuporgatunk,meg éldegélünk a maradék kis pénzükből. Időközben azonban páromnak emelték a fizetését majdnem a 4xeresére. Én még mindig ugyanúgy minimálbért keressek. Pedig aztán egy cégnél dolgozunk,de itt a nőknek nem nagyon lehetőségük elöbbre lépni. Jobban fizetőt meg még egyelőre nem találtam.

A lényeg a lényeg h továbbra is fele fele arányban fizetünk mindent. Nekem alig marad vmi kis pénzem. Az idejét nem tudom megmondani h mikor vettem utoljára magamnak vmit. Ami nagyon szíven ütött,hogy épp a konyhába varrom a lyukas zokniimat,mikor párom megkérdezte h miért nem veszek újat. Mondtam h sajnálok kiadni rá mert egyszerüen nem marad akkor annyi h kijöjjek a következő fizetésig. És nem mellesleg egy uj farmert szeretnék majd és arra gyüjtök már hónapok óta. Erre azt mondja de nagy csóró vagy! Nagyon rosszul esett.

Olvasgattam itt kérdéseket és szinte mindenhol azt irják ha nem fele arányban fizetek a közös életünkbe akkor élösködő vagyok. Nem tudom hogyan mondjam meg neki h jó lenne ha máshogy lenne. A takarítaást,főzést is ketten szoktunk csinálni. Talán inkább költözzek haza a szüleimhez? Akkor több pénzem maradna nekem is.


2012. márc. 14. 10:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
42%
Lehet jobb lenne ha haza mennél!Gondolom nem azt várod el h tartson el téged de hát.. én nem tudom de nálunk nem igy működik!Beszéltél már vele erről?
2012. márc. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
Ne haragudj, a párod egy bunkó.És amúgy ha a párod, akkor nem közösen kellene állnotok mindent?Milyen férfi az, aki vígan él a pénzéből, miközben elnézi, hogy a másik szakadt ruhában jár mellette?Szerintem a párod egy élősködő , hiába van több pénze.Igazából nem is pár az ilyen.Én elgondolkoznék, mire is kellek neki?Szerintem keress valaki mást, aki tényleg társként fog rád tekinteni.
2012. márc. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%

Miért nem kérdezed meg a férjedet? Mond meg neki, hogy nem akarsz "élősködő lenni", és lehet, hogy jobb lenne anyagi szempontokból visszaköltöznöd a szüleidhez. Ha van egy csepp esze a párodnak, akkor le esik mi a helyzet és felajánlja, hogy ő többet belefizet, hogy neked könnyebb legyen. Ha meg azt mondja, hogy költözz, akkor nem is szeret. Nem várhatja el, hogy otthon varrogasd a zoknikat, míg ő sóherkedik.

Mellékesen ha ennyire kevés a fizetésed, nem ártana nagyon alaposan munkákat nézegetni, sok sikert. :)

2012. márc. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%

Egy igazi férfi ilyenkor azt mondaná, hagyd azt a zoknit drágám, gyere veszünk neked szép ruhát!

De vannak még ilyen férfiak?

2012. márc. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%

Abszolút egyetértek az előttem szólóval.

Ha együtt éltek szerintem az a normális, h egy kaszán vagytok. A párod egy önző alak.

2012. márc. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%
huha,hat szerintem a parod egy onzo bunko. En hazakoltoznek a helyedben es keresnek egy normalis pasit magamnak. Normalis kapcsolatban ami az enyem,az az ove is es forditva. A parod elfelejtette,hogy nemreg meg o sem ennyit keresett. Csak rosszabb lesz idovel,azonnal lepj le.
2012. márc. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%

Hagy ne mondjak véleményt a "párodról"....


A férjemmel mi teljesen közös kasszán vagyunk, nincs külön pénz, nincs rejtegetés.

Amint megkapja a fizetését, veszi le a számláról és el is megy sajnos a számlákra, albérletre.

Az enyém kártyán marad, abból vásárolunk élelmiszert+egyéb kiadások (tisztálkodószer, ruha, javítgatás stb.)


Volt időszak, mikor én hosszú hónapokig munkanélküli voltam, csak az ő keresetéből éltünk.

Majd volt olyan időszak, mikor én a sokszorosát kaptam az ő fizetésének.

SOHA, egyikünknek sem jutna soha eszébe felhánytorgatni, hogy ki mennyit keresett.

Egymás társai vagyunk, a templomi esküt sem viccből mondtuk ki.

Ami az enyém, az az övé is és viszont.

Számomra ez így normális.

Ha a párom rámnézne és annyit mondana - De csóró vagy! - mélységesen megbántana szívem legmélyén.

Hála Istennek, mi szeretjük, tiszteljük egymást, így soha eszünkbe sem jutna ilyet mondani.

Szegénységben, gazdagságban...aki ezt másképp gondolja, ahhoz hozzá sem mentem volna.

2012. márc. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

Én annak a híve vagyok, hogy egyik fél se élősködjön a másikon, DE: a párkapcsolat arról is szól, hogy ha az egyik félnek gondjai vannak, akkor a másik próbálja kisegíteni. Mindegy, hogy anyagi/családi/munkahelyi problémáról van szó.

A páromnak nincs munkahelye, így most én költök egy picit többet a kettőnk dolgaira. De tudom, hogy lesz ez még fordítva is - volt is - és akkor több mindent fizet(ett) ő. Kölcsönösség.


Tényleg bunkó volt. Nem ártana megmondanod ezt neki. Vagy akár egy az egyben megmutatni, amit leírtál. Ne legyen nagy arca arra, hogy négyszer annyit keres. A párja van, nem valami haver, akinek az orra alá dörgölheti, hogy neki milyen jól megy, ellentétben veled. Egy csónakban eveztek, közös céljaitok vannak, nem?

2012. márc. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
65%

Akkor én tuti élősködő vagyok, mert mi nem felesbe fizetünk ő sokkal de sokkal többet fizet mint én. Sajnos a magammal hozott hitel elviszi a pénzem így nem igen marad másra. Szinte minden hónapban ad a párom 5-10 ezret amit arra költök amire akarok, legtöbb esetben kajára megy el.

Pedig ő éppen hogy többet keres mint én.

2012. márc. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
87%
Lépj le tőle. Nem adok sok időt, és összeáll valami tehetősebb nővel, a viselkedése alapján szerintem jogos ez a feltételezésem.
2012. márc. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!