Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni élősködő...

Mit lehet tenni élősködő szülők ellen?

Figyelt kérdés

Dióhéjban a sztori: párom többek közt azért is költözött el a szüleitől, mert több évig totál lenyúlták a pénzét. 0-án volt anyagilag, mikor összejöttünk. Nekem, bár nem rég dolgoztam, volt tartalékom.

Összeköltöztünk, kb. fél éve. A magas rezsi miatt alig tudunk valamit félrerakni, ráadásként jött, hogy lebetegedtem. Egyébként is csökkent mindkettőnk fizetése idéntől, -a kajajegy, legalább 20-30-cal kevesebb a bevételünk idéntől és a februári bérem egy semmi lesz a táppénz miatt. Emellett a munkahelyünk rohadtul nem biztos, engem szerintem emiatt el is küldenek hó végével.

Eddig is ott spóroltunk, ahol tudtunk, mert engem takarékosnak neveltek.

Erre most párom szülei előkerültek, hogy adjon nekik a párom 15ezret. Ám kiderül a nővérétől, valszeg nagyobb összegről lesz szó. Arról nem nyilatkoznak, mi van, de állítólag le fogják szűkíteni a vizet náluk, ezért is gondoljuk, hogy nem kicsi a pénzhiány. Tudni kell róluk, hogy két kézzel szórják a pénzt, csurig vannak hülyeségekre felvett hitelekkel, de azért az apja napi 2 doboz cigit elszív, aztán sír, hogy nem kap levegőt és nem telik valami tüdőjavító kezelésre...

Ti mit tennétek? Én ki vagyok akadva, mert félő, hogy hatni fog páromra az érzelmi zsarolás. Most már komolyan azt gondolom, visszamegyek dolgozni, ha vissza is esem a betegségembe, mert akkor miből élünk? A tartalékot ezek miatt nem fogjuk felélni...

Ja és még kiegészítés: tőlük semmit nem kaptunk, mikor összeköltöztünk, az én szüleim meg krumplit, mindenfélét hoznak heti szinten és ha otthon járok, felpakolnak áruval, úgy jövök haza, mint a málhásló. Karácsony előtt is 20ezret adtak, de aztán még ugyanennyi értékben kaptunk ajándékot is. Nem az, hogy adjanak, mert franc kéne tőlük, de akkor még ők vesznek el???

Párom nővérének két gyereke is van, volt, hogy miattuk az iskolai menzáját nem tudta fizetni a kicsiknek, mert nem adták meg a tartozásukat a szülők. Elegem van ebből a családból... :(


2012. febr. 15. 19:09
 1/9 A kérdező kommentje:
Na, ez így is hosszú lett, bocsánat érte, köszönet, ha bárki elolvassa.
2012. febr. 15. 19:09
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
mondjátok meg nekik, hogy nincs pénzetek. a párodat, meg ne hagyd velük egyedül, mert akkor tudnak rá hatni. azt meg végképp ne említsd nekik, hogy tartalék is van.
2012. febr. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A gond nem is azzal van, hogy megkeresik... Hanem majd önként odamegy. :S Ugyanis ma felhívta úgy az apja: felelj igennel vagy nemmel? Tudsz-e pénzt adni. Párom ugye szerette volna tudni az okát, erre az apja: akkor felejtsd el amit mondtam és másra terelte a szót, majd letette a telefont. Párom szerint nem keresik újra, szerintem meg ez egy trükk. Ismerik a fiukat, nem bír majd a bűntudattól, és önként elmegy a pénzzel... A nővére is csak táplálta ezt benne, mikor beszélt utána vele telefonon. :S Hogy ő most nem tud adni, de ha párom adna, akkor majd a felét megadja mittoménmikor... Áh, az egész olyan idegesítő, tudom, ha egyszer belemegy, nincs megállás, jönnek mindig.
2012. febr. 15. 19:25
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Le kell ülni a pároddal beszélni. Ok, a szülei. De! El kell döntenie, hogy éli a maga életét, vagy mások hülyeségét (a felesleges dolgokra felvett hitelek, a napi két doboz cigi stb.) akarja finanszírozni, és emiatt nem tud egyről a kettőre haladni. Ha annyit nem keres, hogy magát is finanszírozza, meg a szüleit is segítse, akkor döntsön, hogy mit akar. A szülőknek meg hát...finoman szólva se most kellene megtanulniuk gazdálkodni, de ha azt szokták meg/szokják meg, hogy mindig van, aki kihúzza őket a sz..ból, akkor a büdös életben nem fognak változtatni ezen az életstíluson. A sógornőd meg nem tudta befizetni a gyerekei kajáját a szülei miatt??? Bakker, és apóséknak nem ég ilyenkor a pofája? Üljetek össze vele is, hogy ez így nem mehet tovább, és tálaljátok közösen a szülőknek. Akkor talán észhez térnek, ha minden gyerekük közli velük az ítéletet. Itt ugyanis nem arról van szó, hogy szegény kisnyugdíjasok nem tudnak kaját venni. Nem kell sajnálni őket. Lesz néhány kemény hónapjuk, meg haragszomrád, de talán akkor elgondolkodnak azon, hogy hogyan is osszák be a pénzt. Ja, és még valami. H a párod ennyire könnyen befolyásolható, és nem jönnek be a fent leírtak, eszedbe e jusson közös kasszára menni vele! A végén még az lenne, hogy te eltartod őt,meg magatokat, ő meg a szüleit pénzeli. Ennyire egy pasi miatt sem szabad baleknak lenni, szerelem ide vagy oda. És mellesleg a szüleiddel szemben sem lenne tisztességes, hogy ők segítenek titeket, hogy legyen mit amoda folyósítani.
2012. febr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Már megbeszéltem ma a párommal a dolgot, csak hát nem vagyok biztos a dolgomban. Elvileg kijelentette nem olyan rég, hogy nem fog adni. Ugyanakkor eszi a fene miattuk, tudom. Nővére is csak adta alá a lovat. Persze őt is megértem, neki is épp az hiányzik, hogy megint a szüleinek adjon kölcsön, inkább az öccsére hárítaná.

Pontosan így van, ahogy leírod: megszokták, hogy ki vannak húzva a sz*rból. Lett volna pofájuk azelőtt, hogy összeköltöztünk, felvetetni a párommal hitelt valami vízszámla miatt, mert ők már nem hitelképesek, hisz ki áll olyanokkal szóba, akik elmúltak 60 évesek és már van ki tudja hány hitelük?

Nem, szerintem abszolút nem égtek amiatt, hogy az unokáiknak nélkülöznek miattuk. Abszolút nem. Azok is szerintem még egy csokit életükbe nem kaptak a nagyszülőktől...

Ott voltunk náluk karácsonykor, az előszobában ültünk, beszélgettünk, 2 szobában égett a villany és bömbölt a tévé órákig... Mi meg párommal soha nem égetjük feleslegesen a villanyt, modemet, mindent áramtalanítunk, azt sem tudjuk, hogyan spóroljunk. Ezeknél meg megjön a nyugdíj, napokig hús-hússal, aztán jön a kopp...

Nem lennék olyan balek, hogy hagynám, hogy a szüleihez vándoroljon a pénzem, az biztos! Most is épp az a gondom, ha ez a 15 hozzájuk vándorol, az az enyémből lenne pótolva... Ha a páromról van szó, nincs enyém-övé, de a szüleivel szemben felrúgom ezt a megállapodást.

2012. febr. 15. 19:43
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A 19:31-es vagyok. Értem én hogy a pároddal szemben nincs enyém-tied, és ez így a normális, de nagyon vigyázz ezzel a hozzáállással, mert könnyen oda vezethet, hogy gyakorlatilag te fogsz megszakadni, hogy a közös életetek, a létfenntartásotok finanszírozva legyen, mert a párod majd kvázi "gond nélkül" odaadja a pénzét (mert nem arról lesz szó, hogy utána egy hétig nincs mit enni, mert majd te úgyis megveszed, előteremted)Te meg majd előbb utóbb felőrlődsz abban, hogy élére állítod a fillérjeidet is, neked semmi "luxusra" nem jut, a kis balga, befolyásolható párod maflasága miatt, és a végén eleged lesz, és úgy szállsz ki a kapcsolatból, hogy egy vasad sincs, holott kerestél, és kva drága (szó szerint) tanulópénz volt. (ezer bocs, nem sértésnek szántam, csak végignéztem egy ugyanilyen szitut a rokonságban)A párodnak kell a fejébe verni valahogy, hogy ő így kb. csak vegetálni fog, nem ÉLNI, és ne 40 évesen jöjjön rá arra, hogy senki nem marad meg emiatt mellette (hiszen előbb-utóbb mindenki családot szeretne általában, amihez azért kell pénz, mondjon akárki akármit), és egzisztenciája sincs.
2012. febr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Persze, értem, mit mondasz. Megmondtam neki, ha ők zsarolják érzelmileg, akkor én is fogom. Én legalább nyílt kártyákkal játszom...

Ebben a 15ezer forintban is az zavar, hogy egyrészt miért nem hajlandóak megmondani, mi van? Csak a tárcáját nyissa, de ahhoz köze nincs, mire kell? Másrészt tudom, ha valaki egyszer ad, az ad többször is, ezen az elven mostantól mindig meg fogják keresni.

2012. febr. 15. 20:08
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor mi összeköltöztünk, anyósnak is voltak érdekes elvárásai a fiával szemben. Pl. kapott egy elég drága könyvutalvány, és a fiával megvetette a teljes összegért, majd mi vegyünk rá könyvet (pedig nem kellett én nem is vettem semmit, aztán később még a pénzt is visszakértem), pontosan ezidőtájt ránkküldte a rokonait 2 hétre, hogy etessük-altassuk őket a mi pénzünkön mert neki sem helye, sem pénze, és amikor elmentek akkor mondta a fiának, hogy neki kéne egy fűnyíró. Na itt álltam a sarkamra. Mondtam, oké, de:

1. miután mi házasok nem vagyunk, és a rokonaira 2 hétig rengeteget költöttem, elvárom, hogy anyós törlesszen

2. ha úgy gondolja, hogy még egy élettárs mellett is az anyját kell előnyben részesítse anyagilag, tegye, de akkor akár aludhat és szexelhet is anyukával, mert én húzok.

Akkor elment beszélni az anyjával, persze, hogy egyből lett pénz (anyós nyugdíja akkor másfélszerese volt a fizetésemnek), persze visszahallottam, hogy hát de neki szüksége lett volna a pénzre nem tudom miért, mondom, higgye el, hogy nekem is és hogy nekem semmi kötelezettségem a rokonokkal szemben. És hogy ezután ha rokon lesz nálunk arra az időre elmegyek, és a fia elláthatja őket, vagy jöhet ő is saját pénzen főzni nekik...

Akkor rájött, hogy velem nem fog menni, és azóta így is van. Persze rinyál örökké, hogy őt senki nem segíti, ilyenkor mindig emlékeztetem arra, hogy a fia épített neki egy házat és most már nekünk is kell a saját keresetünk, engedelmével...

2012. febr. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na, hát a te helyzeted sem irigyelni való. :S Nem is tudom, hova szaladnék ha beállítana még pár rokonuk. :D Hála a jó égnek, a másik országrészből költöztek ide, a rokonok mind ott vannak.
2012. febr. 16. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!