Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a házasság...

Mit gondoltok a házasság intézményéről? (férfi szemszögből )

Figyelt kérdés

Valahogy mindenhonnan azt veszem le, hogy 10-20 év után mindenképpen megunsz valakit. Meg a férfiakban amúgy is munkál az ösztön, hogy folyton új nővel legyenek. Lehet, hogy szerelemből pár évre leállnak, de aztán rájön az emberre az inger és kezdődik előlről.


Nem lehet, hogy ez a házasság valami ostoba intézmény, ami eredendő természetünk ellen van? Vagy aki házasodik, annak oké a megcsalás? Tudtok egyáltalán boldog házasságot, ahol a feleken nem látszik a levertség unalom stb stb.


Egy néni egyszer azt mondta a 60 éves házasságáról, hogy az volt a titka, hogy néha ő is félrenézett, meg a férje is.


2012. márc. 13. 15:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Enyém boldog házasság! 16 év(házasság+2 év járás) után is! Egyikünk sem lép félre! Közös programok,néha a gyerekek is "eltűnnek" itthonról! Szerintem ez a titok! :)
2012. márc. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

25 év,3 gyerek. nem lépünk félre, de mindegyikünknek megvan a saját baráti köre,saját élete is.És természetesen sokat vagyunk együtt is.Mióta a gyerekek nem laknak otthon azóta újra olyan mint húszévesen. szex a konyhaasztalon :)

tolerancia, türelem és jó humor.

2012. márc. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem minden férfi megcsalja sok évnyi együttlét után a feleségét!De egy nö aki mellett kell minden regeel és fekszik az már a feleség!Úgy hogy van értelme ha egy férfi elvesz egy nőt akkor biztosan szeretnie kell!
2012. márc. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
*reggel kel és este fekszik
2012. márc. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Pár évtizeddel ezelőtt büszkeség volt hűségesnek és becsületesnek, lovagiasnak lenni. Hűségesnek a hazádhoz, a családodhoz, a barátaidhoz, az elveidhez. Nem lopni, csalni, hazudni. Nem egyből megdönteni a nőket, hanem udvarolni.


Szégyen, hogy miként silányodott le minden emberi érték, a szerelem a felületesség, az önzőség, a szex szintjére.


És nem, nem csalja meg minden ffi a családját (hisz az asszonnyal együtt a gyerekeit is megcsalja, becsapja) egy tartós házasságban.


A házasság pedig nem feltétlenül a szerelemről szól (bár az is jó, ha van hozzá), hanem a sorsközösség felvállalásáról, és a gyerekekről. A szerelmi házasságok, ahol semmi más nem köti össze a feleket (tisztelet, közös értékek, közös érdekek, hűség, gyerekek), hamarabb mennek tönkre. A nem csak szerelmen, hanem tudatos döntésen alapuló házasságok tartósabbak.


Az ember társas lény, igényli a családot. Tehát nem, nem természetünk ellen való a házasság, tartós kapcsolat, család... egyszerűen a mai média próbálja ezt elhitetni velünk, meg a fogyasztói társadalom, ahol minden lecserélhető egy újra, és a régi, megszokott dolgokat kidobjuk a kukába.

2012. márc. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
Társas lény? Már aki, ugyebár...
2012. márc. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én nő vagyok, de szerintem nem minden férfi ilyen. Az tény, hogy sok nő megunja a szexet a házasságban (több, mint férfi), mert ilyenkor jönnek a "fejfájások, hárítás..stb...ennek is sok oka van, ami ehhez vezet.

De ha a jó a szex, jó a kommunikáció, hasonló a gondolkodásuk és amit szeretnének a jövőben az egyfelé tart, a két fél tudja hogy együtt akarnak maradni és tesznek is érte (mindkét fél gerinces ember) akkor elérhető, hogy a hullámvölgyeket felhozzák és öregkorukban is jól meglegyenek egymással.


De! ha már nincs jó kommunikáció, a pasi sem gerinces, akkor ez ellen lehet bármit tenni...

Amúgy szerintem az ilyen személy nem igazán tudja mit akar vagy nincs elég kitartása hogy a házassága jó legyen.

2012. márc. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Szerintem lelki erettseg kerdese. En no vagyok, es inkabb kalandjaim voltak azelott. A szex is igencsak erdekelt, minden lehetseges formaban, es mennyisegben. Aztan 25 evesen osszejottem a baratommal, aki idosebb nalam, de megis en voltam neki az elso. Es o pl nagyon komoly ertekrenddel rendelkezik, a szex erzelmek nelkul neki nem is menne. 2 eve egyutt elunk, es ugy erzem, komolyodom mellette.ez nem kenyszer, hanem egyszeruen felismertem hogy ertekesebb a kapcsolatunk mint egy kaland. o az aki mellettem volt a nehez idokben is, amikor mar barki mas leleett volna. es emellett a szex is nagyon jo vele .-)) mindent meg fogok tenni, hogy kesobb se valjon unalmassa a kapcsolat. amennyiben szerencsed van talalsz egy olyan partnert aki mellett lelkileg fejlodhetsz, es egy tartalmasabb eletet elhetsz egy szep napon.. amikor az a valami ami osszekot a masikkal fontosabb mint egy masik rovid szoknya..
2012. márc. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Utolsó,jajj de szépen leírtad *-* ennek hatására gyors írtam is egy szép sms-t a kedvesemnek :3
2012. márc. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
:-))
2012. márc. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!