Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nincsenek igaz barátok...

Miért nincsenek igaz barátok manapság? Miért irigy mindenki a másikra?

Figyelt kérdés

Olyan szomorú vagyok, mert úgy érzem nincsenek igaz barátaim. Minden csak olyan felszínes. De nem a részemről, hanem a jó barátnak hitt emberekrő körülöttem. Olyan rosszul esik nekem, hogy eltávolodtak tőlem a barátaim. Azért mert nem megyek velük bulizni, nem vagyok pletykás, nem szeretek részegeskedni, nem teszem az eszem, nem dicsekedek feleslegesen, mindig őszinte vagyok. (most nem azért, hogy magam dicsérjem, de tényleg így van)A párom szintén ilyen visszahúzódóbb típus, ezért vele sem jönnek ki túl jól.

De én ennek ellenére szeretném tartani a kapcsolatot a barátaimmal, de ez már csak ilyen egyoldalú. De szörnyű helyzet, mert ha én nem jelenkezek, akkor azért vagyok kipletykálva, ha meg jelentkezek, akkor meg semmibe sem vesznek....De nem volt ez mindig így. Miért változtak meg ennyire?


2012. márc. 15. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Ahogy öregszenek,úgy hülyülnek.Ezt még nem hallottad?

Amúgy én is most csalódtam valakiben elég nagyot.Azt hittem,hogy egy rendes ember,akinek nincsenek hátsó szándékai,erre meg ma este kiderült számomra,hogy mégis vannak.Ha valaki semmibe vesz és nem reagál a számomra fontos dolgokra,amiket elmondok neki,az már rossz jel.Ha csak a saját fájdalmát dörgöli az orrod alá,az még rosszabb.Bár még reménykedek,hátha nem ez az igazi énje:(Ilyenek az emberek,nem véletlenül hallhatod azt mindenkitől,hogy csak egy,vagy két igaz barátja van.Túl sok a retardált.Amúgy nekem is volt ilyen bulizós társaságom,hát,sokra mentem velük.

2012. márc. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Minden ember változik. Nekem 1 igaz barátom van, a többiek csak haveros/jóban vagyunk, nem azok a kifejezett barátok. Szeretek velük beszélgetni néha, inni 1-1 kávét, de nem igénylem a társaságukat napi szinten.

Azt tudom tanácsolni, isemrkedj új emberekkel, akiknek hozzád hasonló az értékrendjük, elfoganak és így zeretnek téged. És te is őket.

2012. márc. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De hogy lehet az, hogy én nem változtam meg? Ugyan úgy tekintek rájuk, mint régen. Ugyan úgy számíthatnak rám bármiben. És pont azért nem tudom őket mellőzni, mert sok szép emlék köt össze velük. Egyébként nem törődnék a dologgal, de úgy látszik a múlt, csak nekem jelent valamit. Nekik nem. :(
2012. márc. 15. 23:24
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom Kérdező tényleg, én is küszködöm evvel... Azt kell mondjam, hogy sz*r helyzet, de én sem jöttem még rá a nyitjára. Amit tenni tudtam, hogy fájt nagyon, de tovább léptem...
2012. márc. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A férjem akkor vesztette el a barátait, amikor elvett engem feleségül. Nem változott semmit, nem fogtam rövid pórázon, csak a haverok nehezen dolgozták azt fel, hogy ő egy szinttel komolyabb kapcsolatba lépett.

Az a pár barát aki megmaradt, meg lelépett mikor megérkezett a lányunk. Akkor végképp megváltozott a fontossági sorrend. Sokat dolgozott és meló után nem a kocsma vagy a buli jött péntek este, mint a barátainak, hanem sietett haza fürdetni, mert azt a feladatot lestoppolta.

A legjobb barátja, aki úgy volt, hogy a tanuja lesz, nem jött el az esküvőre. Még szerencse, hogy a bátyám gyorsan elválallta, és nála volt a személyije.

Miután én anyuka lettem, a barátnőim szintén elkoptak.

Az emberek megváltoznak. Más környezetbe kerülnek, megváltozik a fontossági sorrend. Felesleges kapcsolatokat ne tarts! Csinálj egy nagytakarítást a telefonkönyvedben!

2012. márc. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem se nagyon akad barat ,.mivel kulfoldon elek ,.igy sokat szamit nekik hogy ,ki marad ,meg baratnak ki nem,.

akit meg baratnak hittem,.az mara a legnagyobb ellensegem

mert mindig is irigyek voltak ram az emberek akik kozt eltem,.hogy en nem sirok ha nincs ,hanem teszek erte,.

es hogy nekem van szamomra a vilag legjobb ferje !

de tudod amiota kikerultem a barati tarsasagbol,.azota nincsenek pletykak ,.keveresek ,.stb..igy nyugodt az eletem ahogy van ,.es igazabol mar annyira elszoktam a tarsasagtol hogy nem is igazan hianyolom a baratokat,.vannak ujj barataim,.de veluk is megtartom a tavot!

Nekem a parom lett a legjobb baratom :) mindent meg tudu nk beszelni ,meg fiu temarol is szoktunk ha arrol van szo!

:)

2012. márc. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne vedd magadra! Pár ilyen barátnak hittem, de mégse az csalódáson át kell esni az életben, hogy megtanuld megkeresni, meglátni kik azok az emberek, akikre igazán számíthatsz( tehát kölcsönös barátság). Csak azt mondhatom keress, ismerkedj emberekkel. :)
2012. márc. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Miért általánosítasz? Vannak, és ha kitartóan keresel, neked is lesznek.
2012. márc. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekem van igaz barátom!!!!a legigazabb!!!!szóval nem szabad általánosítani...még te is rábukkanhatsz..
2012. márc. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Megint ez a "manapság". Miért? Régen sokkal jobb emberek voltak? Nekem mindig is egyszerre csak egy barátom volt. Valószínűleg ez így is marad, de ők legalább igaz barátok voltak, aztán eltávolodtunk egymástól. Ennyi.
2012. márc. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!