Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyámügyön zajló apai kapcsol...

Symba3 kérdése:

A gyámügyön zajló apai kapcsolattartás újraszabályozása miként zajlik?

Figyelt kérdés
Én az édesanya vagyok és kérelmet adtam be a gyámügyre kapcsolattartás újraszabályozása miatt, mert az apa egy évben egyszer látogat, kéthetente kellene. Azt szeretném ha csökkentenék. Ma kaptam meg az idézést hogy majd jelenjek meg. Arra lennék kiváncsi hogy ez hogy fog zajlani. Egyszerre hívnak be az apával? És mi van ha ő nem akar belemenni a csökkentésbe? Nincs ilyenben semmi tapasztalatom. Ezért kérek tanácsot.

2012. márc. 16. 12:31
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Már szóltam nekik, kellene a munkahelye neve, cìme. Anélkül nem tudnak mit csinálni.
2012. márc. 16. 13:30
 12/30 A kérdező kommentje:
Egyébként mi az a szülői felügyeleti jog megszüntetése? Ahoz nyomós indok kellene nem?
2012. márc. 16. 13:33
 13/30 anonim ***** válasza:
Igen, kellene... Nálunk az is kevés volt, hogy az akkor már iskolás gyereket a születésekor látta utoljára... Csak azért szüntették meg a felügyeleti jogát, mert azt írta, nincs ellene kifogása. De próba cseresznye.
2012. márc. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Hát azt azért nem szeretném. Nem tiltani akarom tőle, hanem hogy ne kéthetente legyen joga elvinni a gyereket. Az egy dolog hogy most még nem jár hozzá, de később ne tudjon ugrálni hogy " márpedig jogom van hozzá". De engem inkább az érdekelne hogy hogy megy ez az egész. Megvan az időpont amikorra beidéztek. Gondolom az apát is be fogják. Azt hallottam a gyerekhez kirendelnek egy pszihológust. Ez valóban igaz? Valaki olyan írjon már légyszi, aki benne volt már ilyesmiben.
2012. márc. 16. 14:44
 15/30 anonim ***** válasza:

Én olyan szinten voltam benne, hogy nálunk az édesanyuka szerette volna korlátozni az ideiglenesen megítélt kapcsolattartást. Tehát nálunk nem újraszabályozni szerette volna az édesanya hanem korlátozni szerette volna azt a 2 hetente 2 napot, plusz a szünidők felét. Az indok az volt, hogy nálunk a gyerek biztosan fázik. :) Higgyétek el tényleg ezzel bement a gyámügyre. Nálunk érdemi elbírálás nélkül elutasították anyukát, mert nem telt még el a 2 év a döntés óta amit a bíróság meghozott. van egy szabály ha nem telt el még 2 év az ítélet óta, akkor ahhoz a szervhez kell fodulni ahol meghozták az ítéletet, ha már eltelt a 2 év akkor kell gyámügyhöz. tehát nálunk ezért elutasították anyuka kérelmét.

azóta már kezdeményezett egy védelembevételi eljárást, mert nálunk veszélyeztetve van a kislány.

itt egyidőre kaptak időpontot apuka és anyuka. apukát meghallgatták és úgy ítélték meg, hogy semmi gond nincs velük, így ismét elutasították az édesanyukát. azóta környezettanulmány is volt nálunk, ahol megállapították, hogy rendes hőmérséklet van nálunk. :)


Kérdésedre válaszolva bíróság szabályozta a láthatást? eltelt azóta már 2 év?

2012. márc. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
15-ös vagyok. Ennek lassan fél éve már, már túlvagyunk a pszichológiai vizsgálaton, ahol a kislánynál megállapították, hogy az édesdapukához ragaszkodik, az érzelmi biztonságot nála éli meg erősebben a kislány. Az édesanyukánál erős bosszúvágyat, negatív személyiséget hozott ki, plusz befolyásolásra hajlamos az édesanyuka(mármint, hogy ő teszi ezt a kislánnyal) így gyermekelhelyezésre került a sor.
2012. márc. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Igen, eltelt már 2 év. A pszihológiai vizsgálat a gyermeknél minden esetben megtörténik??
2012. márc. 16. 15:42
 18/30 anonim ***** válasza:

általában igen megtörténik, történhet úgy hogy valamelyik fél kéri, de akár hivatalból is megindíthatják.


esetetekben talán lehet hogy azért fogják megvizsgálni hogy milyen érzéseket táplál az apa iránt. mert ugye ha mindentől függetlenül szereti az apukát, várja őt, élvezi azokat a ritka pillanatokat mikor együtt vannak, akkor akár még az is lehet hogy nem fogják csökkenteni a láthatást. de pesze ha negatív érzéseket táplál apuka iránt akkor szinte 100 % hogy lecsökkentik a láthatást.


mennyi idős a gyermek?

2012. márc. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

igen. A pszichológiai vizsgálat azért szükséges, hogy megállapítsuk, hogy van-e érzelmi kapcsolat a gyerek és a szülő között, nincs-e "ellene nevelés", megkapta-e a megfelelő információkat a gyerek a nevelő szülőtől, pl. beszél-e telefonon az apjával....stb

A gyerekek sok mindent értenek, amiről a szülők nem is gondolják,hogy a gyerek tudja

2012. márc. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
9 éves kislány, tulajdonképpen szereti az apját de nagyon el van töle idegenedve
2012. márc. 16. 16:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!