Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kapcsolattartás szabályozásá...

A kapcsolattartás szabályozását még a válóperünk beadása előtt is kérhetem? Azt a gyámhivatalnál kell beadni? Az elég indok, hogy a 4 éves gyermekemet 5 óra helyett, este 11 kor hozza vissza az apja? Mert számomra ez elég durva.

Figyelt kérdés
Csak szeretném,ha mindig betartaná a megbeszélt láthatási időt.Arról nem beszélve,hogy a tuttomon kívül viszi el a városból,mondjuk Debrecenbe,több napra és csak akkor vallja be mikor már ott vannak.
2009. okt. 25. 17:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Csak a bíróság szabályozza.Ezt komolyan megkellene egymás közt beszélnetek,a gyereknek is ez az érdeke.Talán nem is gondolta végig,hogy ez nem helyes,csak minél több időt akart együtt tölteni a lányával,mert mégis csak az édesapja.
2009. okt. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Mit beszéltetek meg? Mármint mennyi időt lehetne hivatalosan az édesapával? Én sosem tudnék pl. kibékülni kéthetente 2 nappal, nekem ez morbid, és biztos vagyok benne, hogy a gyermeknek is borzalmas. Persze jobb, mint együtt élni a gyerek kedvéért, holott a pár már régen elvált volna, de én csak ajánlani tudom ismerősömék példáját. Elváltak és az apa imádta a gyermekeit, nem volt hajlandó belemenni abba, hogy alig láthatja őket, és így megegyeztek a nővel, hogy a gyerekek azzal vannak, akivel akarnak, bármikor mehetnek apához, annyit alszanak ott, amennyit akarnak. És így heti 3 napot vannak a gyerekek az apjuknál, vagy ha van kedvük többet, ha nem ér rá az apukájuk, akkor kevesebbet. Náluk tökéletesen működik, tényleg csak ajánlani tudom. Nem lehet, hogy az a gond, hogy az apuka kevesli a neki szánt időt? Ha valóban kevés, akkor ne haragudj rá, amiért ezt teszi, csak ő nem tud hétvégi szülő lenni.
2009. okt. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

18:27-as: azért az nincs rendben, ha egy 4 éves gyereket este 11-ig nem visz haza az apja, ilyenkor már régen ágyban lenne a helye.

Ha kevesli az idöt, amit a gyerekkel lehet, akkor szóljon elöre, de igy nem lehet viselkedni!

Azonkivül azt se tartom normálisnak, hgy napokra elviszi más vásrosba ugy, hgy az anyja azt se tudja, hogy hol van.

Itt nem egy kamaszról van szó, hanem egy pici gyerekröl!

A te általad emlitett rendszer nagyn jó, ha mindeketten tartják magukat a megbeszéltekhez, és van rá lehetöségük. De ha nem laknak olyan közel, hogy ez megoldható legyen, vagy az egyik szülö elkezdi a gyereket a másik ellen heccelni, akkor nem hiszen, hgy müködne.

De itt egy 4 éves gyerekröl van szó, aki még nem dönthet ilyen alapon, neki még állandó napirendre és otthonra van szüksége. Ez azért egész más - különösen, ha az apuka nem veszi figyelembe, hogy mik egy ekkora gyerek igényei.

2009. okt. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én értem mit mondasz, én csak próbáltam az apa logikáját megérteni. Én nem bírnám, ha csak kéthetente láthatnám a gyermekemet, de való igaz, hogy 11-kor már ágyban lenne a helye, de kérdés, mit nevezünk otthonnak. Én ha tényleg ritkán találkozhatnék a gyermekkel biztosan minden nap sírva aludnék el, iszonyatos lehet, tehát oké, hogy nem helyes, amit az apa tesz, de ha erről van szó, akkor meg lehet érteni és ezen kell változtatni.
2009. okt. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Azt beszéltük meg,hogy 2 hetente péntektől,vasárnap délutánig az övé,+ ünnepek és nyáriszünet fele.De gondolom te nem egy anyuka vagy,aki halálra aggódja magát,hogy hol a francba van a kicsi gyereke az este közepén,amikor már rég aludnia kéne és kipihenni magát a másnap kora reggeli óvodába menéshez!
2009. okt. 25. 18:53
 6/19 anonim ***** válasza:

Hat eloszor is azt kellene eldonteni a BIROSAG-nak, hogy kinel legyen a gyerek elhelyezve, nem?

Add be a papirokat a birosagra, es kerd, hogy meg a valasotok elott rendezodjon a gyerek elhelyezes, gyereklathatas. A birosagon kell kerned mindent, nem a gyamugyon. A birosag dont mindenben.

2009. okt. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Jajj ne érts félre nem megbántani akartalak, tudom, hogy iszonyúan rossz aggódni, és tényleg még rosszabb, ha nem szól az apa, de én úgy gondolom a megoldás, hogy kicsit több időt hagysz neki, feltéve ha van rá lehetőség. Én ha a saját verzióm amit fent leírtam nem lenne megvalósítható (más város, stb.), akkor hetente lehetne péntektől vasárnapig az édesapjával. Tudom, hogy rossz megosztani a szülőket, és hogy nehéz igazságosan dönteni, nem is akarok bírálni senkit, mindenki tudja mi a jó neki, de egy próbát megér, ha rákérdezel, hogy kevesli-e az időt és szeretne-e többet, mert ha csak ennyi a gond, lehet, hogy mindig otthon lenne időre, nem kellene aggódni és semmi sem történne a hátad mögött.
2009. okt. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo, ne ide irjal, hanem a birosagnak! Minel elobb, annal jobb! Nem nekunk ide irkaloknak, hanem neked es a kicsinek! Ha irsz a birosagra, nem kell aggodnod mar.

Most menjel, es irjal, holnap add postara a levelet.

A levelben csak az adataitokat ird be, es hogy kulon eltek, kered a gyerekelhelyezest, lathatast...stb. Nem kell agyonfogalmaznod a levelet, ok mar tudnak mindent.

Sok sikert amugy!:)

2009. okt. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Kedves 18:27-es te egy ffi vagy, ugye? Egy tulsagosan joo, baranylelku ffi. (nekem ilyet kellett volna a sorsnak kuldenie!!!).

Az ismerosednel, akiknel a gyerekek akkor mennek apahoz, es akkor mennek anyahoz amikor csak akarnak, tudod ilyen 1000-bol 1-szer fordul elo. Sajnos. Igen, valoban ez lenne a legjobb megoldas. Hiszen, hogy a szulok nem tudnak mar egyutt elni, errol a gyerekek nem tehetnek.

Viszont, sajnos nagyon ritka amikor korlatlanul lehetnek itt is ott is a gyerekek.

Te is egy szulo vagy mar?

2009. okt. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nincs nektek mobilotok?

Akár a gyereknek is adj egyet!

Bármi közbejöhet, pláne egy vidéki útnál. Az apja ne kelljen már kéretszkedjen, ha Magyarországon elmennek valahova!

2009. okt. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!