Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok inni de végül...

Nem akarok inni de végül mindig megteszem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A családom már évek óta nem beszél velem, a barátnőm elhagyott, már kevés barátom van és nem igazán akarok emberek közé menni de van rá okom. Mindig a kocsmába kötök ki és ezt már nem akarom, mindig mondom hogy inkább nem megyek de pár perc után már azt mondom hogy már úgyis mind1, nem szól érte senki. Tudom hogy az alkohol nem old meg semmit de mégis jó hogy 1 ideig senki vagyok. Este elmegyek, másnap meg fejfájásra ébredek sokszor nem is itthon és teljesen kiesik az éjszaka. Élni sincs kedvem, régen sokkal jobb volt. Mit csináljak?

27/F


2012. márc. 17. 21:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Elvonó?
2012. márc. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Bírom alkohol nélkül csak addig gondolkozok hogy a végén már nem érdekel mi fog történni.
2012. márc. 17. 21:38
 3/14 anonim ***** válasza:
kérj meg mindig egy barátot,hogy kísérjen el,és olyankor ne hagyja hogy kocsmába menj.vagy menj el orvoshoz.valami tabletta erre nincs?vagy tapasz?az jó lenne lehet.
2012. márc. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Te még nem vagy "alkoholista",de már elindultál a lejtőn!!!Én már az aljáról kapaszkodtam vissza...és tudod hogy???...Egy "nagy tragédia" történt velem...elvesztettem a párom az alkoholos életmód miatt...Választhattam,..vagy én is meghalok,..vagy lemondok az italról és fölnevelem félárván maradt gyermekeimet...az utóbbit választottam...három éve egyeltalán nem iszok alkoholt...és tudod miért sikerült,...mert eljutottam oda hogy ÉN döntsek a saját sorsomról,...nem érdekel!...senki véleménye,...ha jó ha rosz!!!hagy döntsem el én az életemet,és ne mondja meg nekem senki,hogy "mikor fájjon a gyomrom"pl...majd ÉN eldöntöm hogy mi a jó nekem!!!Barátom!...LE LEHET SZOKNI!..a piáról,ha TE akarod!!! én Addiktológushoz mentem saját akaratomból hogy segítsen...Ő mondta hogy "akaraterőre!" nincs gyógyszer,de ha komolyan gondolom,tud adni olyan gyógyszert,hogy az "elvonási tüneteket" elviselhetővé tegye...senkire nem tartozik csak RÁD!!! ha van egy kicsi akaraterőd egyeltalán?!..Hogy mit kapsz "cserébe"?...A világ "nem olyan kicsi",mint azt a sörösüveg mellett gondoljuk..akik eddig lenéztek ezután felnéznek majd rád...és Te legyél rá BÜSZKE,hogy külömb vagy náluk!!!....Rám se kell hogy hallgass,,csak olvasd el amit írtam amikor "kijózanodtam"!!!...beillesztem...és utána kérdezz,,,állok elébe!!! OB:30-20-50-10


Ha...

úgy érzed,hogy az alkohol része az életednek...

ha előre eltervezed hogy mikor nyúlsz a pohár után,

ÁL-indokokat találsz ki Önmagad lelkiismeretének

megnyugtatására...

Ha fogyasztása nem kötődik semmilyen

eseményhez,alkalomhoz...

Ha munkád elvégzése után alig várod,hogy hatalmába

kerítsen az a mámorító érzés amit az alkohol okoz,és

tudatodban nullára degradálódik az alkotás és előre-

jutás vágya.Számodra megszűnik a tér és az idő fo-

galma,a pillanatnak élsz és nem veszed észre,hogy

közben elmegy melletted az ÉLET!!!

Az idő telik és nem történik semmi új! Az életed egy

"taposómalom",nincs semmi értelme semminek.

Nincs semmid és lassan már senkid sem lesz!

Tudatod lassan leépül...ÉRTÉKTELEN leszel! Az em-

berek lenéznek és megvetnek! Elveszíted EMBERI

MÉLTÓSÁGODAT!!!... És másnap új fogadalmakat

teszel,újra akarod kezdeni az Életet,de képtelen vagy

rá,mert GYENGE VAGY!!!Az alkohol kiölte belőled az

akaraterődet!!! Ha ÍGY akarsz élni,ez neked az ÉLET,

akkor gratulálok . . . és:

ÜDVÖZÖLLEK AZ ALKOHOLISTÁK TÁBORÁBAN!

/...Egy VOLT alkoholista.../

2012. márc. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Missi_Key ***** válasza:

ha minden nap iszol, vagy majdnem minden nap, akkor nem tudsz majd egyik napról a másikra leszokni.

nem az akaraterőd miatt, nem véletlenül csinálják elvonókon is fokozatosan. ha egyik nap még alkoholista vagy, és hirtelen megszakítod, hogy utána nem iszol többet, azzal meg is ölheted magad. a szervezted biokémiai folyamatait csak fokozatosan tudod viszaállítani.

ha nem akarsz rehabra menni is mindenképp konzultálj az orvosoddal, és csak fokozatosan. igyál minden nap X menyiséggel (ez az amit a dokid fog megmondani) kevesebbet.


és tarts észben. nem minden a család és a barátnő és az emberek. foglalkozz egy kicsit önmagaddal. amit Te akarsz magadtól elérni az életben. biztos vannak saját álmaid. koncentrálj kicsit azokra, és sz@rj le mindenkit.

2012. márc. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszadó!

Üdvözöllek!

De ha megfázol/beteg! vagy nem szoktál időnként kimenni a hidegre,mert így biztossabb a gyógyulás!!!...Csak két lehetőség van:...Igen vagy Nem!!!...nincs"lehet" vagy "talán" !!!...Igenis,CSAK az akaraterőn múlik...aki nem képes rá az nem is akarja igazán!...Nagyon rosz úgy 2-3 hétig,de túl lehet élni!...egy életre szóló "élmény" az biztos!!Én25-évig "gyakoroltam"a pohár emelgetést,sosem volt elég pénzem,, mindenkinek tartoztam,..az emberek elfordultak tőlem!!!...no de ezt föntebb már leirtam...Sem "elvonó" sem erőszak nem használ,mert az nem az ÉN akaratom!!!Senkinek semmi köze hozzá!!!...úgyhogy Kedves "leszokni akaró barátom..."amit montam-nem mondtam...határozz TE...a te életed!!!

2012. márc. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Még egy kis "emlék" az "előző életemből":

OB:10-30-40-20


O D A Á T !


Az első korty után egy másik világ kezdődik.

Véget ér valami.Véget ér az ÉRTELEM... és ez

a természet által megalkotott oly csodálatos

ELME,elveszíti uralmát a szervezet felett...

Nincs megállás.Az elsőt követi a többi és nem

is vesszük észre,hogy másik világba,egy "ár-

nyékvilágba"kerültünk,ahol a tudat és a józan

ész már nem játszik szerepet!

Az akaratunk irányítását átvette az ALKOHOL!

Tiszta elménk elhomályosul és nem vagyunk

ura cselekedeteinknek.Merényletet követtünk

el saját szervezetünk ellen...és kezdetét veszi

egy lassú "öngyilkossági"folyamat amelyben

csak VESZTESEK LEHETÜNK!...


EGÉSZSÉGEDRE!

R.J.

2012. márc. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Gondold végig, mi elől menekülsz az italhoz. Általában aki inkább elkábul, mint a valósággal szembe nézne, az bizony fél az élettől. Keresd meg mitől félsz, és azzal próbálj szembe nézni, de hogy ezt el bírd viselni,szakember segítségét kell kérned. Ideggyógyász Házi orvosnak bevallani, majd ő tudja hová kell küldeni. Vedd már észre, hogy egyedül nem sikerül leszoknod. Ha ennyi ember más elhagyott már alkoholista vagy.
2012. márc. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha bírnád alkohol nélkül akkor nem innál alkoholt soha. Ha nem kérsz segítséget akkor nagy bajban leszel, az alkohol elvesz tőlled mindent amiért érdemes élni. Ezen csak te tudsz válltoztatni de csak ha akarsz.
2012. márc. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Missi_Key ***** válasza:
#6-os, ha azt nekem írtad, abban igazad van hogy a saját akaraterőd kell hozzá. az viszont orvosi tény hogy ha hirtelen vonod el csak ártasz.
2012. márc. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!