Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik az, hogy egy szülő...

Létezik az, hogy egy szülő még csak nem is sejti azt, ha a gyerekét agyba-főbe szekálják az iskolában?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó, az osztálytársam ez a lány.

Megkérdeztem valamelyik nap tőle, hogy miért nem kéri meg a szüleit, hogy legalább beszéljenek az ofővel az érdekében, mert elég sokszor zavart és nem összeszedett, s habár szinte csak 5-ösei vannak, láthatólag nagyon magányos, és ezt az ofő is már szóvá tette neki. S azt mondta nekem, hogy szégyelli otthon megmondani, hogy csúfolják, mert biztosan rá kennék az egészet, hogy ő a gyenge, s mért nem védi meg magát. Meg egyébként sem kérdezik meg sokszor tőle, hogy van, leginkább a tanulást nyomják neki.


De kérdezem én, létezik, hogy a szülők ebből semmit sem észlelnek? Hogy habár nincs különösebb gond vele, és csak 5-ösöket hoz haza, mégis visszahúzódóbb, csendesebb lett? Legalább ennyit észre kellett volna venniük, ha már arra nem tudnak következtetni, hogy mi történik a suliban?


2012. márc. 19. 08:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%

Ugyan nme irod, hogy mennyi idösek vagytok, de gondolom 101-5 között.


Ebben a korban minden gyerek viselkedése megváltozik, az, ha a gyerek csöndesebb, esetleg nyugtalanabb, idegesebb, teljesen normális. A másik, hogy ebben a korban a legtöbb gyerek arra a kérdésre, hogy mi volt az iskolában,ugy reagál, hogy minden rendben. hagyjatok ezzel, stb. Ilyen idösen már tud a szülö arra következtetni, hogy az sikolában van problémája, azt meg, hogy mi történik ott, honnan tudhatnák?


Szóval a szülö ilyenkor ugyan látja a változást, de érthetö módon annak tudja be, hogy a gyerek kamaszodik. Neked kellene beszélned a lánnyal, hogy szóljon a szüleinek, esetleg ajálnd fel, hogy lemégy hozzájuk és segitesz elmondani.

2012. márc. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%

"Ugyan nme irod, hogy mennyi idösek vagytok, de gondolom 101-5 között."


Most látom, hogy elég sokat félrenyultam, ez akart volna lenni:


Ugyan nem irod, hogy mennyi idösek vagytok, de gondolom 10-15 között.

2012. márc. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%

Szülőként mondom neked, hogy mi nem látunk be az osztály 4 fala közé. Nem tudjuk mi zajlik ott egész nap.

Ha a gyerek nem sír otthon vagy nem mondja el a szüleinek hogy gond van ők miből jöjjenek rá?

Néma gyereknek az anyja se érti a szavát.


És feltételezem otthon ugyanúgy viselkedik mint szokott, tehát a szülőnek nem tűnik fel semmi változás.



Egyébként pedig az én lányom 11 éves, de eszem ágában nem lenne bemenni az iskolába szólni az osztálytársainak hogy ne szekálják ( már ha szekálnák is). Oké lehet hogy ott megígérnék nekem a gyerekek a csillagos eget is, de amint kitenném a lábam, a gyerek ellen olyan bosszúhadjárat indulna hogy a helyzet rosszabb lenne mint volt.

Ezt a gyerekeknek maguk közt kell elintézni.

A szülő nem futhat minden esetben a gyerek védelmére. Felnőtt korban is érni fogják pofonok és mi nem védhetjük meg folyton a világtól.


Ha te már ennyire szíveden viseled a sorsát, akkor miért nem állsz ki mellette? Véded meg a többiektől?


Amikor anno én jártam iskolába mindig kiálltam a védtelen mellett, nem engedtem hogy szekálják, mégha a fél osztályt is haragítottam emiatt magamra, akkor sem érdekelt.

Én is erre tanítom a lányomat.

2012. márc. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Jól látod, 14 évesek vagyunk. :)

Én sokszor vígasztalom, sok időt próbálok vele tölteni, hogy ne érezze magát annyira egyedül. Mondtam neki, hogy elmegyek vele én az ofőhöz, vagy pszichológushoz, ha a szüleit nem akarja belevonni, de elutasította.

2012. márc. 19. 08:32
 5/15 anonim ***** válasza:

Erre tudok hozni egy saját példát, így választ is kapsz.


Az öcsémet a suliban 1 éven át szekálta 1 cigány egy fél ése egy magyar. És itt nemcsak csúfolásròl volt szó, hanem meg is verték. Az egyi gyerek 3000 .- -ot akart követelni töle, mert elszakadt a cipője amikor őt rugdosták. És ezt nem tudtuk egy éven át, és a fenti esetet sem tudnánk, ha egy kislány, aki ezt meglátta, nem szól az igazgatònak. Tehát nem feltétlen tudhatnak ròla, ha nem beszél velük.


Szerintem te legyél mellette és ne tegyél rá mégegy lapátra. Örülne egy olyan embernek aki nem szekálja. De írásod alapján te nem bántod.... Annyit tehetsz, hogy 4 szemközt beszélsz az ofővel, hogy ne komolyodjon el a helyzet.:-)

2012. márc. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Azért viselem ennyire a szívemen a sorsát, mert egyszerűen látom, hogy milyen rossz neki, és annyira sajnálom, hogy szinte belefacsarodik a szívem.

De igenis kiállok mellette, ha elkezdik piszkálni az osztálytársaink, de én sem lehetek mellette minden pillanatban, sajnos.

2012. márc. 19. 08:40
 7/15 anonim ***** válasza:

Létezik.

Általános iskola alsó tagozatában volt egy lány, aki mindig megvert minket, elvette az ennivalónkat, ha nem azt tettük, amit mondott, akkor megint kaptunk tőle. Ha szóltunk a tanárnak, hogy xy megint ezt és ezt csinálja, akkor kapott egy intőt, másnap az anyja bejött ordibálni, hogy mi mit képzelünk. Most, 23 éves fejjel rájöttem, hogy ha jól megtéptük volna közösen, akkor biztos nem ezt csinálta volna, de hát féltem nagyon.


Itthon anyumék semmit nem tudtak, csak azt, hogy nekem minden reggel "fájt a fejem", "fájt a gyomrom". Aztán egyszer az egyik kis barátnőm szólta el magát, és ott borult MÁSFÉL!!! év titkolózása.

Anyuék teljesen el voltak hűlve.


Ezért mondom, hogy lehetséges.

De mindenképp vedd rá a lányt, hogy beszéljen otthon a szüleivel. Miután az én szüleim megtudták, beszéltek az osztályfőnökömmel, és a kiváló angol tudásomra hivatkozva (az évfolyam legjobbja voltam) átkerültem egy másik osztályba, ahol heti szinten 7 óránk volt angolból. Így megszabadultam attól a dögtől.


Mindenképpen beszélnie kellene a szüleivel, ők biztosan tudnak segíteni. Mondd el neki, hogy nem fogják kinevetni, és azért nyomják a tanulást, hogy jó jegyei legyenek. Nyilván ezek a szülők kevésbé lelkisek a lányukkal szemben, de ettől függetlenül nem hiszem, hogy szó nélkül hagynák, hogy bántsák a gyereküket az iskolában.

2012. márc. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

Hogyne létezne!Vannak ilyen szülőnek nem való gyökerek.Sőt, olyan is van, aki még azt sem veszi észre, ha a saját szeme előtt molesztálják a gyerekét.Vagy nem akarja észrevenni, vagy nem érdekli....

Kedves tőled, hogy legalább te foglalkozol vele,talán te is megbeszélhetnéd ezt az osztályfőnökével, lehet, hogy a lány nem meri.Jó lenne, ha a tanár elmenne beszélni a szülőkkel, bár manapság nem tudom, létezik-e még egyáltalán család látogatás?

2012. márc. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Bence_ ***** válasza:
58%

Ha így beszél a szüleiről, akkor el tudom képzelni, hogy látják a szülők. Csak nekik ez nem fontos. Úgy gondolják, hogy ez annyira nem érdekes. Jegyek fontosabbak.

Csak a gyerekük egy másik személy, neki lehet más az értékrendje.

2012. márc. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Engem is csúfoltak általánosban. Anyukám felhívta az illető szüleit, az a gyerek letagadta, és én jöttem ki rosszul a dologból.


Van olyan szülő, aki azt nem veszi észre, hogy az oviban HARAPDÁLJÁK a gyerekét. Szerintem ez még rosszabb.

2012. márc. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!