Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vállalnak az emberek...

Miért vállalnak az emberek több gyereket amikor egyről sem tudnak gondoskodni? Ez nem felelőtlenség?

Figyelt kérdés

Van egy fiatal 22-25 közötti nő. Volt egy párja aki eltartotta, közben gyerekük született. Aztán a nő lelépett egy másik férfivel. A férfi hébe-hóba dolgozik, több albérletből kellett elmenniük, kölcsönből éltek napról napra.

Most született még egy gyerekük, és 1-2 éven belül terveznek még egyet. Az anya az első szülött gyerekéről nem gondoskodik, a nagyszülők nevelik.

Az exéhez jár kölcsönért (ő meg ad, de csak a gyerek miatt), hogy legyen mit enniük.


Állítólag rájuk szállt a Gyámügy is. Vélemények?


És nem ők az egyetlen "szülők"...


2012. márc. 19. 11:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
82%

Te már kérdezted a konkrét esetet, kb 1 hete, igaz?


Ha nem, akkor keress vissza, jelenlegi feleség írt, hogy a férje kislányát ők nevelik, meg anyuka fél éve nem is kíváncsi rá, de az új kapcsolatából már pottyant is a 2., de nincs pénze, és a volt férjéhez (kérdező jelenlegi férje) jár kölcsönkérni, hogy a mástól való gyerekének legyen tápszer.


Miért vállalnak gyereket rossz körülmények közé?


- így megfogja pasit, mert ha kell a gyerek a férfinak, akkor a nő lakhatása is meg van oldva, főleg, hogy bevétele sincs, hogy albérletet fizessen (van 1-2 ilyen ismerősöm)

-vagy nincs iskolája, se munkája. Nem kap semmi pénzt, munkanélkülit sem, így egy újabb gyerek nem gond, mert otthon van amúgy is, és az plusz pénz: gyes+családi+szülési+szociális segély. Szóval abszolút rövid távon gondolkodnak. Ruha van az előzőről. meg játék, ezeket amúgy is ad a Máltai is pl. ovis sulis kaja 3 gyerek után ingyen van....

2012. márc. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, ritka ,de: mert amikor vállalták a 3-4 gyereket, úgy gondolták, fel tudják nevelni.


Aki viszont a semmire vállal gyereket: semmi közöm hozzá egészen addig, amíg nem az én pénztárcámból akarja etetni őket. De ez a "minek veszel márkás ruhát, adj inkább a szegényeknek" nekem undorító. Azért dolgozok, hogy a gyerekemnek mindene meglegyen. Szoktam adakozni, de az ilyen beszólogatások nagyon kikészítenek.

2012. márc. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nem tettem fel ilyen kérdést, de ha esetleg megtalálod és belinkeled szivesen elolvasom.
2012. márc. 19. 13:07
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom a gyerekeket.
2012. márc. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Primitív emberek körében ismeretlen fogalom a tudatos családtervezés, ennyi a titka.


26 N

2012. márc. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
csak egy gondolat: A sok gyerekre rá lehet fogni, hogy nem tudok elmenni dolgozni, hiszen gondoskodni kell a gyerekekről, mert hogy vigyem óvodába, iskolába ...stb...ha dolgozni kell, mondjuk pl. több műszakban, hiszen hajnalban nem vihetem oda őket. Aztán várom a családi pótlékot, meg a segélyeket, adományokat, ingyen tankönyv, ingyen étkezés....stb..Tényleg súlyos társadalmi probléma, hiszen a dolgozók adójából kapják a segélyt, meg minden támogatást.
2012. márc. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!