Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felelőtlenség volt a szülők...

Felelőtlenség volt a szülők részéről?

Figyelt kérdés
Tegnap pár ismerőssel sikerült eljutnom egy nagy koncertre, megjegyzem rock koncert volt. Sok szülő elvitte a 4-6 éves gyerekét is, ráadásul álló helyre, a küzdőtérre. Szegény gyerekeknek már a kapunyitás is veszélyes volt, mert az igazi fanatikusok futottak mint az őrültek a küzdőtérre, szegény pár éves gyerekeket majd fellökték. Mi tolakodás nélkül jutottunk az elsősorba, egy fiatal pár a kb 4 éves gyerekét is bevitte az első sorba, rögtön a színpad elé, amikor elkezdődött a koncert, a gyerek sikítani kezdett, mert nem bírta a zajt, szülők felültették a kordonra!Biztonságiak aztán megkértéka szülőket, hogy vegyék le a gyereket a kordonról. Nem tudom, miért kell olyan kicsi gyerekeket ilyen helyekre hordani, nekik még a Halész Jutka való, vagy én gondolom rosszul?
2011. dec. 20. 17:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
nagyon nagy felelőtlenség. aztán ha eltűnik a gyerek akkor pánikolnak. amúgy meg gondolom azért vitték el mert nem akartál egyedül hagyni. bár szerintem otthon biztonságban lettek volna...
2011. dec. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
rossz volt nézni a pár éves gyerekeket a dühöngő részen
2011. dec. 20. 17:23
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Igen, felelőtlenség.


Nem hiszem el, hogy egyes szülőknek csak ennyi eszük legyen..

2011. dec. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%

Gondolni azt gondolsz amit akarsz.

Ez az oldal kezd mások életébe, gyereknevelési szokásaiban , eladósodott emberek szar helyzetébe, felelőtlenül teherbe eset anyák elég rossz anyagi helyzetébe turkálóssá válni.

Mindenki a saját gondjával bajával foglalkozzon. miért kell mindig kérdést feltenni arról amihez a kedves kérdezőnek nincs is köze.


Kedves kérdező igen felháborító neked vagy nekem, de annak a szülőnek aki oda vitte annak nem. Ha majd lesz saját gyereked akkor oda viszed ahova akarod és amit jónak látsz.

2011. dec. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk zenészek is úgy viszik a saját gyerekeiket koncertre, hogy zajvédő van a gyerek fején. Pont azért, mert a profi zenészek már félig-meddig megsüketültek az erősítőktől és tudják, hogy mivel jár a zajterhelés.
2011. dec. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként én azt se értem, hogy engedhetik be. A szülők nem százasok, fizessenek egy bébiszittert.
2011. dec. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Én egy ellenpéldát tudnék felhozni. Tavaly tavasszal voltunk egy nagynak mondható fesztiválon. a nagyszínpad mellett volt felsorakoztatva a sörsátor részleg padokkal,asztalokkal. Figyelmesek lettünk egy kis családra,a szülőkön látszott,hogy zenészek (legalábbis az apuka 1000%,hogy az volt),és lángosoztak a kisfiukkal. Éppen hangolt a Depresszió zenakar,de a kisfiú úgy élvezte az egész helyzetet,rohangált, próbált headbang-elni,nagyon aranyos volt,de tényleg. Látszott rajta,hogy élvezi az egészet,a szülők is jól érezték magukat,persze normálisan figyeltek a gyerekre. De ami mégjobban meglepett,hogy a közönség is teljes mértékben odafigyelt,tudván,hogy egy kisgyerek is ott van a közelben.

Szerintem egyébként nem felelőtlenség,csak tudni kell,hogy hová szabad vinni,és hová nem.

Pl: most láttam nem is olyan régen,hogy a zenekarok kezdik "rászoktatni" a fiatalabb korosztályt is a rock,metál zenére. Volt olyan koncert ahol a 12 év alattiak ingyen mehettek be, SZIGORÚAN szülői kísérettel,és felelősségvállalással.

Másik példa: Tankcsapda koncerten láttam,ahogy egy olyan 10-12 év körüli fiú az édesapjával jelent meg. Ülőhelyes koncert volt,csak egy kis részt hagytak meg küzdőtérnek. Ülve védve volt a gyerek,hiszen mindenkinek meg volt a saját helye.


Én egyébként nem vagyok ellene az ilyen dolgoknak,mert a másik véglet meg az ahol a szülők elzárkóznak mindenféle szórakozástól a gyerekükkel. Így szemmel tarthatják a gyerekeiket,ha elengedik őket szórakozni,és még ők is jól érzik magukat.


Persze amit te írtál,az már tényleg túlzás,de azért van olyan is,hogy jól sül el a dolog.

2011. dec. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Igen az,és ha valaki megsérül beperelik a rendezvényszervezőt,mert a mai szülők nem birnak a p*csájukon otthhon maradni, vagy rábizni valakire a gyereket,nem rendezvényre valók,főleg nem rock koncertre,én voltam olyanon is ahol punkok is repültek,polyás se való kocsmába,de olyat is láttam már sajnos,mert párocska bulizni kívánt,a gyerek meg ott üvöltütt mellettünk,igen felelőtlenség,de a mai modern szülők önzőek,meghát nekik jár a szórakozás,mert még fiatalok,ami igaz de ha már van gyerekük azért tekintettel lehetnének rá is,és rábizhtanák nagyira stb,igen szórakozzanak, de a gyereket ne hurcibálják az éjszakába,rockkoncertekre,kocsmába,buliba,mert a gyerek nem odavaló.


29N

2011. dec. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
és még annyi hogy ne hasonlitsunk össze egy 10 12 éves gyereket egy ovódással,4 évessel vagy polyással.
2011. dec. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Most nem értem miért pontoztátok le, igaza van, nincs semmi keresnivalója egy 4 évesnek egy rock koncerten. Nagyon ijesztő lehet szegénynek, arról nem beszélve, hogy a küzdőtéren elkezdenek tolongani, bulizni, anyuka, hogy védi a picit. Eszembe nem jutna elvinni.
2011. dec. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!