Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerekek mégis HOGYAN...

A gyerekek mégis HOGYAN vigyáznak magukra? És hogy bírják elengedni a gyerekeik kezét a szülők?

Figyelt kérdés
Főleg anyák és apák véleménye érdekelne. Az a helyzet, hogy még távol vagyok attól, h gyerekem legyen, 21 vagyok és 5-6 év múlva lesz esedékes a téma, de mostanában annyira elgondolkoztam ezen... Amikor én gyerek voltam, már 5-6 éves koromtól kezdve világnak voltam eresztve úgymond (nyilván csak a játszón, meg a környéken), egyedül bicajoztam, vagy barátokkal, szóval nem voltam mindig szülői felügyelet alatt. Egy csomószor betört a fejem a játszón (a bérház szerencsére pont a játszó mellett van), volt, h nem is volt szülő lenn, hanem vérző fejjel sírva felbaktattam, h csináljanak valamit. Volt, hogy elestem a bicajjal, a kormánya kifordult és megijedtem, h elrontottam. Jött egy néni és visszafordította, szóval megkönnyebbültem. De mi van, ha épp egy rossz emberbe akadok bele? Mégis mit csinálok akkor a 15 kilómmal? Egy gyerekkel bármit megtehetnek. És a szüleim pedig nagyon is figyeltek/nek rám, aggódósak, mindig vigyáztak, de nyilván nem lehettek mindig ott. És belegondoltam, hogy annyiszor történhetett volna velem nagy baj. Elrabolnak, megölnek, stb. Párszor "világgá is mentem", egészen a buszmegállóig jutottam, csak mert kíváncsi voltam, de akkor se történt baj. Szóval én igazán rossz kölyök voltam, akivel sok baleset, meg ijedelem történt. De mi van, ha nekem is lesz gyerekem/gyerekeim (minimum 3-4-et akarok). És nem lehetek mindig ott vele. Ma már annyival több rossz ember van és olyan sok rossz dolog történik. Hogyan tudja az ember ezt kivédeni? Mi van, ha egyszer nem jön haza a gyerek? És hogyan nem hal bele egyik szülő sem az aggódásba??? Nem akarok túlaggódó szülő se lenni, mert ha a széltől is óvom a gyereket, akkor azt mondják, tutyimutyi lesz. Na ezt se akarom, mert én minden heccben benne voltam, mindent megcsináltam és normális lettem. Nem akarok olyan lenni, mint az a lány a mesében, akit megkér az a fiú és ő lemegy a pincébe és elsírja magát, mert belegondol, hogy a leendő gyereke majd egyszer lejön a pincébe, beüti a fejét és meghal. Bolond. De én akkor se értem, h ezt hogy csinálják a szülők??? Nem rettegnek???
2012. márc. 20. 09:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia, kedves Sorstárs! :)

Rólam tudni kell, hogy kb. (kicsit túlozva) azért élek, hogy Anyuka lehessek pár év múlva. Ebből kifolyólag nagyon sokat filozofálok arról, milyen lesz Anyának lenni. Nekem az felfoghatatlan egyenlőre, hogy a szülők (Anyukák), szíve hogy nem száll el egy lufiként a gyönyörűségtől, amikor a saját gyerekükre néznek. Felvetődött bennem a kérdés, hogy akkor én mindig sírni fogok örömömben, ha meglátom? :)

A másik, ami a kérdés is, hogy nagyon fogom félteni. Egyszer láttam egy 8-9 éves kislányt a játszótéren, akinek az orrából ömlött a vér, mert orrba vágta a hinta.(akkor már segítségére sietett 2 felnőtt) Na, én is hazáig bőgtem, hogy mi lesz, ha ilyen történik majd a gyerekemmel.

:)

Ezek mókás dolgok, és megkérdeztem a nagymamámat (mint 2 fiú édesanyját) ezekről a dolgokról. Ő mondta erre azt, hogy ezek mind mind a helyére kerülnek, mikor az ember világra hozza a gyermekét. :)

Anyukám is félt engem, de meg kellett tanulnia elengedni.

Van egy mondás: Egy anya Élete szorongással telik meg, attól a pillanattól, amikor kezében tartja gyermekét, és ez addig így is marad, amíg csak él.


Minden a helyére kerül, ami ma elképzelhetetlen, holnap megszokott.

Minden jót!

23N

2012. márc. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Én eléggé "elengedem " a gyerekeim,nem zárom aranykalitkába őket,de azért az erős túlzás,hogy szélnek eresztettek 5 évesen a szabadban,szülői felügyelet nélkül. Csak szélsőséges példákat hoztatok,pedig azért van arany közép út is. Jó,hogy meg kell tanulnia agyereknek viygázni magára,de mindig a korának megfelelő helyzetekbe kell hozni,ami nem életveszélyes. Én ki nem engedném felügyelet nélkül se a játszóra,se a környékre,se sehová az 5 övés gyerekem. Ez nem jelenti azt,hogy 20 évesen még számon fogom kérni hováű járkál,vagy bezárom a szobájába
2012. márc. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!