Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a jó anya-lánya kapcsolat...

Mi a jó anya-lánya kapcsolat titka? anyukák, segítsenek!

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és nem jövök ki az anyukámmal. Mostanában mindig veszekszünk, nem ért meg, nem tudunk megegyezésre jutni szinte semmilyen témában. Ha béke is van köztünk,azis csak max 2 napig tart. Tudom, hogy néha szemtelen vagyok, de mit tudok ÉN tenni azért h jobb legyen a viszonyunk?

tehetetlen és szomorú vagyok ha rosszban vagyunk,és ez kihat a tanulásomra is...mindenre...=(


2009. jún. 13. 00:01
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Miért vitatkoztok vagy veszekedtek? Szerintem nagyon is megért csak te nem érted ezt még... ő is volt ennyi idős.
2009. jún. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Nos én nem vagyok még anyuka (nemsokára leszek), de én kijelenthetem, hogy nagyon jó anyummal a viszonyom!

Hihetetlenül sokat megbántottam, rávágtam az ajtót, ordítottam, stb..., de aztán rájöttem, hogy szegény nem érdemli meg! Azt tudni kell, hogy anyum kórosan aggódik, pl. naponta többször felhív ha nem vagyok otthon, de ezt mostanra már megszoktam, ha kérem, hogy ne hívjon, majd én megcsörizem, akkor hajlandó a kompromisszumra.

Jajj 22 éves vagyok, anyum 46 (ez is számít, mármint a korkülönbség). Egyedül nevelt, szóval még nehezebb dolga volt.

Mindent elmondtam neki számolva a következményekkel...és láss csodát...anyum leült velem cigizni, amikor elmondtam neki, hogy már 3om éve szívom. Ha inni akartam, mert jól esett volna (na nem gyakran és nem töményet), mert épp szerelmi bánatom volt, leült velem inni és ő csiccsentett be, hogy kevesebb alkohol maradjon nekem. :) (egy üveg martiniről van szó)

Na nem ragozom tovább, de be kell látnod, hogy felelősséggel tartozik a te tetteidért és jót akar neked!!! Csak gondolj bele abba, ha a párodról nem tudod hol van, milyen rossz érzés neked! Akkor egy anyának ha a lányát nem tudja hol van...

Remélem érted!

Sok sikert Nektek és sok jó beszélgetést!!!

2009. jún. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor változott meg a hasonló helyzet, mikor rájötte, hogy ő is egy EMBER. Úgy értem, nem a példamutató anyukát, vagy a számonkérő, fegyelmező szülőt kezdtem benne látni, henem valahogy kislányka lett a szememben, aki együttérzésre vágyik. Attól volt ez, hogy elmondta, mennyire hatalmaskodott rajta annakidején a nagyapám. szóval az apja. Nem könnyű szülőnek lenni, mert övé a felelősség a gyerekért. És majd szembetalálja magát azzal, hogy 2nem jó neveltem a gyerekemet". Vagy plánesőt: "nem jól neveleted a gyerekünket". De ugyan honnan tudnák, hogyan kell, vagy lehet jól nevelni. Ki tudja, nem pont a te anyukád írta-e be egy héttel ezelőtt. "Hogyan legyek jobb viszonyban a 16 éves lányommal?" Mi lenne, ha ezt mondanád neki: Tényleg Anya, hogyan kellene engem nevelni? Vagy: Te mire gondolsz Anya, mikor megtiltod nekem hogy elmenjek... De tudod, olyan hangsúllyal, mint akit tényleg érdekel a válasz, és mint aki hajlandó beszélni róla.
2009. jún. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Most a tini anya lánya problémában vagytok, amikor is azt érzed hogy anyukád semmiben nem ért meg. Ez normális. DE nem mindegy nayuka hogy áll hozzá.

28 éves leendö anyuka vagyok, és elmondom, hogy nálunk anyukám a mai napig, hogy szurkál, hogyan akadékoskodik velem.

Ugyan az volt a bajom tiniként mint neked.Anyám mindig is imádott, mindent megadott, de mikor rájött a dilihopp szurkodott. Aztán az éretttségi után jött egy lehetöség, hogy külföldre menjek au-pairkedni. ès elmentem. azóta nem élek velük, de volt hogy magyarországon éltem, és akkor szinte minden nap találkoztunk, de 3 éve megint külföldön élek. Alig várja anyukám hogy haza menjek, de ahogy haza érek pár nap után kötözködik, és rossz indulatu. Utoljára rendesen össze vesztünk, rettentöen kiosztott olyan dolgoban amiben egy kicsit sem volt igaza, aztán kiborultam és kiosztottam, hogy nézzen magába, mert olyan bagoly mondja verébnek szitu volt. Na ezen besértödött, amit nem bánta mert már rég megkellett volna neki mondanom, de megértett, és mikor mentem el átölelt és azt mondta "szeretlek, de miért kellett engem úgy kiosztanod" erre én "anya, neked miért kellett engem kiosztanod elötte, és megbántani" erre anyukám "nekem azt szabad, én az anyukád vagyok"

AHA ez így van ezen sokat nem tudok változtatni, és vissza jöttem az anyamentes világomba.

pár éve pl mikor otthon éltem egyszercsak eltejedt a faluban hogy terhes vagyok (nem voltam, söt még egy pici hasam sem volt), és anyukám nem mert rákérdezni, inkább a nagynénémet állította rám hogy ö kérdezzen ki. ezen totál kiakadtam.


szóval csak anyit, ha anyukád nem akarja, hogy jó kapcsolatotok legyen, akkor te küzdhetsz amennyire csak akarsz, sosem lesz igazi jó kapcsolatotok. de ennek ellenére tegyél meg érte mindig mindent.


én sem haragszom anyura, csak tudom hogy nem kell vele mindent megbeszélnem, és elég félévente találkoznunk, így örizzük meg a jó kapcsolatot.

2009. jún. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

En 32 eves vagyok de csak akkor jovunk ki jol anyummal amikor ritkan talalkozunk :) Ha tobbszor akkor mindig piszkal es lenezoen beszeglet, meg nem fogadja el az allaspontomat. Szoval hetente 1-2 talalkozunk igy nagyon jo, meghallgat es ennyi!

Viszont van egy 12 eves lanyom akivel tok jol meg vagyunk :)) Mindent elmesel nekem meg en is megosztom a gondolataimat, szoval sokszor anyum is irigykedik a kapcsolatunkra :)) pedig a lanyom is neha szemtelen meg hisztis de hamar tullepunk rajta:))

Amugy soha nem valunk ugy el egymastol, hogy ne puszilnank meg olelnenk meg egymast, hiaba volt kiabalas azelott, sot mindennap tobbszor elmondjuk egymasnak, hogy milyen jo, hogy van nekunk egyik a masik, meg, hogy mennyire szeretjuk egymast! :))

Pl. anyum soha nem mutatta ki az erzelmeit iranyomba, soha nem mondta, hogy buszke es szeretne :(

Ez mindig hianyzott nekem, mai napig is!

Ha tudod turtoztesd magad, ne veszekedj vele es szeresd :))

Remelem tudtam egy kicsit segiteni :))

Sok sikert es kitartast!

2009. jún. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha összevesztek, a veszekedés végén, mielőtt a szobádba mennél, még fordulj vissza, és csak mondj ennyit: amúgy szeretlek, Anyu!

Valami ilyesmit mondhatsz, tedd meg Te az első lépést felé, hidd el, el fog gondolkodni :-)

A titok? Talán a megbocsájtás, elfogadás, az anya is és a gyereke is ember, tehát olykor hibázik, amit a másiknak tolerálnia kell. Sok sikert!

2009. jún. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tini lány anyja vagyok. Nálunk is vannak viták bizony.


Talán azért, mert ilyenkor alakul ki a majdani felnőtt személyisége, önálló gondolkodása, és most próbálgatja (rajtam...) ennek lehetőségeit. Én felnőttként már látom a buktatókat, ő még nem, ez már egy összeütközési pont. Segíteni szeretnék, megóvni a "pofonoktól", de azt hiszem nem lehet. Valahol olvastam, mindenkinek magának kell ezt kitapasztalni, nem szabad burokban nevelni gyermekeinket, mert nem alakul ki bennük a maguk megvédésének technikája.


Csakhogy hiába tudom ezt magam is, azért én csak időről-időre megpróbálom:) Ami neki nem tetszik.


A lényeg: a legtöbb anya védi a lányát -csak rosszul fejezi ezt ki-, amikor a kamasz azt gondolja, hogy ellene van.


Sajnos, nem minden anyuka tanulta meg a módját annak, hogy bánjon tini lányával, hogy az ne sértő, mégis hatásos legyen. Sőt, akinek jól megy, az is beleesik néhányszor a kiabálás, veszekedés csapdájába! Mert legyünk őszinték fiatalok, könnyedén tudtok idegőrlő, kiakasztó hangnemet produkálni. De ne felejtsd, szeret ő, csak valószínűleg most ilyen gyatrán tudja kifejezni...

2009. jún. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az oszinte beszelgetes. Sokszor es mindenrol.

Ha anyukad nem beszelget veled mindenrol, akkor kezdjel el te kerdezoskodni! Mondd el te hogy latod a dolgot, es majd o is elmondja, hogy o hogy latja.

Mindenrol mondd el a velemenyedet, es elmondja o is.

Legyel mindig oszinte hozza, es ertsd meg azt, hogy o a felelos erted es szeret teged.

Gondolom azert veszekedtek, mert nem egyezik a velemenyetek dolgokrol.

2009. jún. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ő csak jót akar(néha én is kiakadok)de ő megért téged.

csak te nem érted meg őt..........

2010. febr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hát...nekem sincs jó kapcsolatom az anyámmal..de nem az én hibámból.szerintem..beismerem, sokszor hibáztam, mivel bunkó voltam stb..de tudni kell, hogy az anyukám szereti az italt..és ha buliznak (40éves lessz) akkor persze szeret többet inni..nem egyszer megütött már ittas állapotban..volt hogy a barátom előtt (még szerencse, hogy már 9hónapja együtt vagyunk..sokkal cikibb lett volna ha pl csak pár hete :S )...lek*rvázott, ler*bancozott, azt kiabálta nekem, hogy ilyen lány neki nemkell..a legutóbbi ilyen veszekedésnél, betörte rám az ajtón azt az üveg részt..a kezével..erre apám és én elmentünk a mamához aludni..ma voltam elősször nőgyógyásznál...ő otthagyott...mert neki fodrászhoz kellett mennie..pedig mellettem lett volna a helye, legalább a váró szobában, bíztatnia kellett volna, nyugtatnia... nem szeretem az anyámat..
2010. okt. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!