Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az lehet, hogy nem szeretem...

Az lehet, hogy nem szeretem eléggé anyukámat?

Figyelt kérdés

Valószínűleg az fog a végére kijönni, hogy milyen rossz ember vagyok, de bármiféle súlyosabb indok nélkül, azt érzem, hogy főleg az köt össze minket, hogy az anyám. Érzelmi kapcsolatom szerintem olyan, mint amilyen bárkivel lenne, akivel ennyi ideig együtt kéne élnem. Tehát tudunk szórakozni, beszélgetni. De nem tartom őt jó anyának. Túlvállalta magát, nem érzem, hogy azt kapom tőle, amit szerettem volna, mert nincs elég ideje (van még több testvérem), és nincs pénze, hogy rendesen ellásson minket.. Nem úgy értem, hogy azt várom, hogy konkrétan eltartson, mert van keresetem, de még itthon élek, és azt látom, hogy úgy élünk, mint az állatok. Mindenféle szabályozás, fegyelem, tisztelet nélkül, és emellé még szegényesen is élünk, tehát kb alig van itthonról örömforrás. Nem tudom miért látom ilyen kritikus szemmel a szüleimet, és főleg anyukámat, de úgy érzem, sokkal jobb családunk lenne, ha kicsit észbe kapna, és megnevelne minket.

19/L


2012. márc. 20. 23:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%

19 éves vagy, mit kéne rajtad nevelni? Az, hogy anyudnak kevés vagy nincs pénze, nem jelenti azt, hogy rossz anya. Az, hogy nincs ideje, valószínű, hogy dolgozott értetek, ellátta a családot /lehet neki segíteni/.

Nézz magadba: drogos lettél vagy alkoholista, idegbeteg, olyan, akinek nincs életcélja? Ha igen, akkor lehetne keresni a rosszat anyukádban. Ne légy hálátlan! Ha megpróbált mindent megtenni, hogy boldog lehess, és iskolába járatott, amikor beteg voltál, ápolt, nem lehet kifogásod! Akkor úgy szeresd anyád, ahogy van.

2012. márc. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem lettem szerencsére sem alkoholista, sem drogos, stb, de úgy érzem, hogy ezt nem neki/nekik köszönhetem. Igaz, hogy segítettek pl. a tanulásban, ezért hálás is vagyok. De csak szerintem nem szabad 3-4 gyereket szülni, ha egyszerűen lelkileg és fizikailag sem vagy képes utána őket úgy felnevelni, hogy az mindenkinek jó legyen?
2012. márc. 20. 23:45
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
nézd, persze, véleményed lehet, de bírálni ne bíráld. Az ő döntése volt akkor, hogy megszülettetek. Egyszer még biztosan hálás leszel neki. Viszont ha már nem lesz, akkor fogod megtudni igazán, ki is volt ő.
2012. márc. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen igazad van, én sem értem, mikor szülik a gyerekeket nyakra-főre, mikor sokan 2-vel sem boldogulnak. Pláne ha még a pénz sem vet fel titeket, nagyon hibás döntést hozott, hogy ennyi gyereket vállalt. Én is csalódnék egy ilyen szülőben.

Próbáld meg a jó oldalát nézni, élő példa, hogy milyen ne legyél.

2012. márc. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Első, a megneveléssel kapcsolatban: arra gondoltam, csak nem jól írtam, hogy a múltban kellett volna elsősorban, de szerintem sosem késő, 3 kisebb testvérem van. Egyikük 18 éves fiú, de a mai napig agresszív (kb. 10 éves koromig rendszeresen vert), neki pl. nincsenek céljai az életben, és úgy beszél anyámmal, mint egy kocsissal, anyám meg csak sír, és nem tesz semmit. Állítólag belefáradt. De akkor mire fel van nekem még két testvérem rajta kívül? Nem azt mondom, hogy miért nem csak én születtem meg, nem tartom ennyire önzőnek magam, de ha egyszerűen a második gyerekükkel is már ennyi baj volt... A harmadik tesóm 5 évvel a második után született, lett volna idejük rendbe tenni a dolgokat, de naivak szüleim, és azt hiszik, hogy a dolgok majd maguktól helyrejönnek...
2012. márc. 21. 00:16
 6/14 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem meg fel tudnék sorolni kapásból tíz embert, aki nagyon szívesen cserélne veled. A leírtak alapján hálátlannak tartalak.
2012. márc. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, elfogadom a te válaszod is, nem mondom, hogy nem vagyok az egyébként, és nem értem, hogy miért látom ennyire külső szemmel anyukámat, mikor az anyukám.
2012. márc. 21. 00:19
 8/14 A kérdező kommentje:
De én akkor is állítom, hogy aki ennyire nem látja, hogy a gyereket nevelni is kell, az ne akarjon 4-et...
2012. márc. 21. 00:20
 9/14 anonim ***** válasza:
27%
19 éves vagy. Ennyi idősen már ne tégy fel olyan kérdést ami úgy kezdődik, hogy "miért". Az két, vagy legfeljebb 3 éves koráig jól áll az embernek, később már éretlenségre vall. Az az egyik baj, hogy úgy kritizálsz valakit, hogy még nem élted az ő életét. Te még nem szültél és nem neveltél. Ezért a kritikádnak jogosultsága nincs. Amíg nem tudod, hogy 4 gyereknek az eltartása mennyi munkával, lemondással és áldozattal jár, addig ne szólj semmit. Az örömforrást pedig sose várd el sehonnan, mert az öröm nem kivűlről jön, hanem belülről. Sokat fogsz csalódni míg kivülről várod. A szegénység pedig nézőpont kérdése. Honnan nézed? Ne menjünk messzire. Nemrég volt a Kadhafi esete. Egyik nap milliárdos volt és kamionszámra volt pénze, mindent megkaphatott, amit akart. Másik nap (mikor elkapták)a legnyomorultabb tevehajcsár is gazdagabbnak számított nála. Pesszimista pedig sose légy. Mert lehet, hogy más szebb ruhákban járt és jobb körülmények közt nevelkedett, de neked három testvéred van és felnőttként ennek nagyon sok előnyét fogod látni. Tapasztalatból mondom ezt is. Van három testvérem.
2012. márc. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%

Még mindíg százszorta jobb a kapcsolatotok, mint egy ismerősömnek. A lány a szemem láttára nőtt fel, gyakorlatilag ölték egymást az anyjával. Jó szavuk nem volt egymáshoz. Emlékszem, hogy megbántottam a lányt, amikor azt mondtam neki : "két dudás nem fér meg egy csárdába". Makacsok, sértődékenyek, néha kiállhatatlanok mind a ketten. Az apjuk aki jó barátom, havonta egy hétig alig volt otthon, mert akkor eldurvult a helyzet.

Aztán a lányzó elköltözött, megházasodott. Anyukájával szinte baráti a viszonyuk, mindent kidumálnak, nevetgélnek. Jó látni őket. Csupán az együttélésre képtelenek.

Nem tudom hányan vagytok testvérek, de gondolom, nincs gyereked. Nem úgy működik a gyereknevelés, hogy felnyitod a hátukon a panelt, és beírod a megfelelő parancssort, és abban a pillanatban mindenki jól viselkedik, nem ordít, nem koszol, nem csinál kupit.

Mi lenne, ha te, nagylány, megpróbálnál segíteni egy kicsit. Miből gondolod, hogy úgy éltek mint az állatok? Egy karámba bezsúfolva, se fürdő, se konyha?

Tudod kislány te is megfoghatod a mosogatórongyot, felkaphatod a csokispapírt a földről, és a seprű sem fog téged megtámadni. Két öt év alatti gyereket nevelek egyedül. Tudom miről beszélek.

Ne a csodát várd és a sültgalambot, hanem odamész és megcsinálod. Anyukádnak is több energiája lesz megfegyelmezni a többieket.

45f

2012. márc. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!