Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az lehet, hogy nem szeretem...

Az lehet, hogy nem szeretem eléggé anyukámat?

Figyelt kérdés

Valószínűleg az fog a végére kijönni, hogy milyen rossz ember vagyok, de bármiféle súlyosabb indok nélkül, azt érzem, hogy főleg az köt össze minket, hogy az anyám. Érzelmi kapcsolatom szerintem olyan, mint amilyen bárkivel lenne, akivel ennyi ideig együtt kéne élnem. Tehát tudunk szórakozni, beszélgetni. De nem tartom őt jó anyának. Túlvállalta magát, nem érzem, hogy azt kapom tőle, amit szerettem volna, mert nincs elég ideje (van még több testvérem), és nincs pénze, hogy rendesen ellásson minket.. Nem úgy értem, hogy azt várom, hogy konkrétan eltartson, mert van keresetem, de még itthon élek, és azt látom, hogy úgy élünk, mint az állatok. Mindenféle szabályozás, fegyelem, tisztelet nélkül, és emellé még szegényesen is élünk, tehát kb alig van itthonról örömforrás. Nem tudom miért látom ilyen kritikus szemmel a szüleimet, és főleg anyukámat, de úgy érzem, sokkal jobb családunk lenne, ha kicsit észbe kapna, és megnevelne minket.

19/L


2012. márc. 20. 23:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
Aranyanyám! Azt írod, hogy az öcséd 10 éves korodig rendszeresen megvert. Ezzel ne dicsekedj. Te voltál a nagyobb, miért hagytad. Nálunk 3 év korkülönbség van két fiú közt, verte is a nagyobbik a kisebbiket. Itt volt egyik alkalommal egyik húgom és szólt, te, menj ki, mert a két fiad verekedik. Na és? Testvérek, szabad nekik. Ahogy felcseperedett a kisebbik(végtelenül békés természetű mind a mai napig, már felnőtt)egyik alkalommal úgy megrakta a nagyobbikat, hogy öröm volt nézni. Ez volt az utolsó verekedésük. A kicsi megtanulta megvédeni magát, a nagy meg azt tanulta meg, hogy nem provokál senkit , mert lehet ő húzza a rövidebbet. Ehhez az kellett, hogy ne szóljak bele a vitákba. Ennyit a nevelésről.
2012. márc. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Hát utolsó, gratulálok... Ez is egy elég érdekes nevelési módszer. Meg mi az, hogy ha nagyobb vagyok, akkor gáz, ha megvernek? Lány vagyok, 10 éves koromban nem voltam olyan erős, öcsém meg az volt, és agresszív, amúgy meg 1 évvel fiatalabb nálam. Ezek szerint a maga gyerekei még nem szenvedtek maradandó sérüléseket, és nem volt halálfélelmük.. Örülhet.
2012. márc. 22. 00:14
 13/14 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek is köszönöm a választ, annyit tennék hozzá, hogy ha én szólok az 5 éves húgomnak, bármit megcsinál, csak anyám nem szól senkinek semmit.. Szóval lehet máris inkább tudom, hogy mit kell mondani egy gyereknek, hogy szót fogadjon..
2012. márc. 22. 00:17
 14/14 A kérdező kommentje:
Egyébként mindenkinek üzenem, hogy nem én voltam, aki lepontozta a válaszokat.
2012. márc. 22. 00:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!