Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hölgyek! Ti mit vártok el a...

Bdavid0815 kérdése:

Hölgyek! Ti mit vártok el a férjetektől, élettársatoktól? Szerintetek kinek mi a szerepe egy kapcsolatban ma?

Figyelt kérdés
A kérdést önfejlődés céljából tettem fel.
2012. márc. 21. 08:02
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem már megszűntek a tipikus női és férfi szerepek egy kapcsolatban. Ha arra gondolsz, hogy kinek milyen feladatot kell ellátnia, akkor azt mondom, hogy aki amihez hozzájut, értem ezalatt, hogy akár a férfi is nevelheti a gyereket, ha a nőnek jobban fizető állása van. De ha arra gondolsz, hogy pl. kinek van kezdeményező szerepe egy kapcsolatban, akkor én még mindig jobban preferálom azt, ha ténylegesen egy férfi kezdeményez, persze ha kell neki egy kis segítség, akkor megadnám, de csak úgy, hogy azt higgye, mindez az ő érdeme. Szerintem inkább nekik fontos, hogy férfiak maradhassanak egy kapcsolatban. Sajnos az már egyre kevésbé igaz, hogy ők a családfenntartók, ahhoz kell mindkét fél.

Mindemellett elvárom a férjemtől, hogy vegye ki a részét a házimunkából, nevelje a gyereket, pelenkázza, fürdesse, stb., vagy pl. az autót már ne nekem kelljen kitakarítanom amíg ő tévézik a szobában... de persze ezek nem mindig jönnek össze, na ebből van a sok konfliktus :-(

2012. márc. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha az érzelmi részét nézem,akkor én legyek neki a legfontosabb,figyeljen rám,apró kedvességek,gesztusok.Házi munkával kapcsolatban:néha porszívózás,mosogatás,esetleg bevásárlás,ha valamit meg kell javítani.A többi az enyém.Ezen felül neki kellene lennie az erősebbnek,okosabbnak,de ez nem mindig volt így életemben:)Amúgy már tényleg nem lehet meghúzni a határvonalat,mert összemosódnak a szerepek.
2012. márc. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Bár csak én járok dolgozni. A házimunkából kiveszem a részem. Csak annyit kérek hogy írja össze azt hogy mit kell megcsinálni. A mosogatást minden nap megcsinálom. És főzni is szoktam egy héten többször is. Gondolom a házimunkával nincs gond.


Érzelmileg lehetnek. Elég sok fájdalom ért a kapcsolatban és az már nem csak rajtam múlik, hogy érzelmileg mit tudok adni.

2012. márc. 21. 08:48
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk megvannak még a hagyományos szerepek, és ez mindkettőnknek jó(nem csak szerintem). A feleségemé az összes női házimunka(takarítás, főzés, mosás), enyém pedig a férfias része (favágás, műszaki dolgok, fűnyírás).

A gyereknevelés sincs bonyolítva, azaz amíg ő otthon van GYED/GYES-en, addig övé a gyerek, én munkahelyen vagyok, aztán ha hazajövök, ketten foglalkozunk vele, enyém a fürdetés, öltöztetés, majd ketten altatjuk.

Ha visszamegy dolgozni, akkor az hozza haza az oviból a gyereket, aki előbb végez a munkahelyen, más nem változik.


Én nagyjából ezeket el is vártam a páromtól, meg úgy általánosságban is. Az egyensúly így megvan, mindenki elégedett. Ő utálna fűnyírót tologatni a 2 hektáros telken, vagy 20 köb fát hasogatni, én pedig utálnék porszívót tologatni vagy port törölgetni naphosszat.

Vannak olyan férfiak és nők is, akik szeretik és bírják a vegyes feladatokat, semmi baj ezzel.

Nekem azért nem férne ez bele, mert mindenki csinálja azt, amiben jó. Én pocsék szakács vagyok, és lusta vagyok a házimunkához, de képes vagyok egyhuzamban felvágni 3-4 köb fát, és bármilyen műszaki dologgal elbírok, kerítéshegesztéstől kezdve a villanyszerelésen át a betonfúrásig bezárólag. A párom ennek ellentéte, aki képtelen felfúrni egy polcot, viszont habtiszta az egész ház, és a főztje isteni, jól bánik a gyerekünkkel, és mellé még ad magára is.

Minden olyan kísérlet korábbi kapcsolatokban, amikor vegyesen próbáltunk meg feladatokat végezni, totális kudarcba fulladt.

Mi a szerepe a kapcsolatban? Amit magára oszt, vagy amit enged, hogy ráosszanak. Mi a megismerkedésünk után megbeszéltük, hogy hányadán is állunk az ilyen dolgokkal, így később, amikor komolyabbra fordult a dolog sem lepődtünk meg. Ez a rendszer működik, és kizárólag akkor fog változni, ha valami rendkívüli eset miatt alkalmazkodni kell a körülményekhez(átmeneti munkanélküliség, baleset és hasonlók).


Még mindig jobb ez, mint az állandó veszekedés azon, hogy ki mit nem csinált meg vagy miben nem segít.

2012. márc. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én azt várnám el, hogy kiálljon mellettem. Ok nélkül bántanak, fenyegetnek, de ő ezt szó nélkül tűri.
2012. márc. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
En elvarom,es meg is kapom,hogy tiszteljen,segitsen amiben csak tud es lehet,probaljon o is a kedvemben jarni,en is megteszek erte mindent,es ha lassa hogy merges vagyok,hadjon bekemben
2012. márc. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nekem ebben ment tönkre a házasságom. Már csak vegetálunk, és a férjem még most sem érti, hogy mit is várnék tőle, pedig már milliószor elmondtam, és adtam neki "jeleket", de nem érti, nem tudja megtenni...

Nem kell a házimunkában segítség, az legyen a legutolsó! Most még ront is vele a helyzeten! Hogy miért? Mert én NŐ-nek szeretném magam érezni, és nem feleségnek, anyának, háziasszonynak, stb. Engem ne ebben a szerepben erősítsen, támogasson, mert én ebből nem kérek!

Egyszerűen csak nézzen rám nőként, lássam a szemében, hogy tetszem neki, vagy bókoljon, udvaroljon, vagy érintsen meg, vagy mittudomén, bármit, amitől egy icipicit nőnek érezhetném magam!

Mert furcsa módon a környezetemben szinte minden pasitól megkapom ezeket, csak a férjemtől nem.... Nem, nem csaltam meg! De milliméterekre vagyok attól, hogy beadjam a válópert. Ez most már az utolsó utáni esélye!

2012. márc. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

11:08


Szerencsés a feleséged és forditva, hogy igy egymásra találtatok. Elismered a feleséged tevékenységét, és ez nagy szó!

2012. márc. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!