Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova vezet a csóróbb fél...

Hova vezet a csóróbb fél részéről egy kapcsolatban a hatalmas anyagi különbség?

Figyelt kérdés

Alapfelállás: a párommal komoly kapcsolatom van.Még nem élünk együtt. De tervben.


Csak a mostani helyzet alapján szeretnék meglátást kapni.

Tekintve, hogy kezdetben nem ilyenek voltak a tényezők.


Nos a párom jelenleg kb 8x-osát keresi az én béremnek.

Anyagi segítséget elvi okaiból soha nem kapok (nem is várom, mielőtt bárki arra akarni kilyukadni, hogy a pénze kell)


A problémám az, hogy pl amikor beteg vagyok a gyógyszerre szabályosan spórolnom kell, rendszeresen anyától kérek kölcsön, stb mindeközben a párom 3 kocsi megvételét tervezi, meg mindenféle hobbijának a finanszírozását.


Nem sajnálom tőle, nem vagyok irígy.

Csak valahol rosszul esik látni amikor én minden centet egymásra pakolgatok a spórolással, hogy más az ablakon dobálja ki és mindez a saját párom, nem egy idegen, nem egy ismerős, nem egy szomszéd, hanem a nagy ő, akivel majd élek.

Előtte próbálom álcázni, hogy nekem milyen nehéz néha, észrevettem, ha panaszkodom, hatalmas ellenszenvet váltok ki vele. Így hát ha éhesen alszom is el, hozzá csak a mosolyom jut el.


Aki bele tud gondolni a helyzetembe, kérek reális meglátásokat.


2012. márc. 20. 20:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
100%

"...észrevettem, ha panaszkodom, hatalmas ellenszenvet váltok ki vele. Így hát ha éhesen alszom is el, hozzá csak a mosolyom jut el...."


".....párom 3 kocsi megvételét tervezi, meg mindenféle hobbijának a finanszírozását...."


"....párommal komoly kapcsolatom van....."


Noooormáliiiis??? :-o

2012. márc. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
96%
A legtöbb párnál a csóró félnek a másik pénze gazdagsághoz vezet. A leírásod alapján nálad szakításhoz fog.
2012. márc. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
84%

apám ugyan ilyen a jelenlegi élettársával most már 16 éve...


hagyd ott a fenébe, ettől az embertől örülj ha születésnapodra kapsz egy nyaralásra való összeget, vagy segged alá rak egy kocsit, de a benzint, biztosításokat már neked kéne fizetned, abban biztos vagyok


én nem pazarolnék rá időt, hiába keres jól, ebből te semmit sem fogsz látni :S

sajnálom :/

2012. márc. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
95%
Olyan magasra kellene rúgni ezt a kant, hogy sose essen le. El sem hiszem, hogy tényleg vele tervezed az életedet. Bár, de. A jövőd: összeköltöztök, neked már a fele rezsi kifizetése után nem marad pénzed. Főzöl, mosol, takarítasz, de ha már egy mosóport kell venni, jön a puffogás, hogy szórod a pénzt. Egy idő után teherbe esel, mert ő is akarja. Terhesség alatt egy almát sem ehetsz, mert nem tudod kifizetni. Közben ő a menő autójával éli tovább a független, kapós fiatalemberek életét. Haverok, buli, fanta. Megszülsz, a gyerekhez hozzá sem ér, mert olyan pici, mit kezdjen vele. Később ő mindent megenged és megvesz neki, te megőrülsz a hisztis gyerekeddel, aki felnőve ugyanolyan lesz, mint az apja. Amíg élsz, sírni fogsz. Tényleg ezt akarod?
2012. márc. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
94%
Drágám, kapj észbe, és GONDOLKOZZ!!!
2012. márc. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
95%

Ez nem kapcsolat,ez csak látszat.


Köztünk is volt anyagi különbség sokáig (tanultam,diákmeló),de eszembe nem jutott takargatni azt hogy annyit keresek amiből spórolással tudok kifizetni mindent.Őt nem igazán zavarta,mivel pénzt nem voltm hajlandó elfogadni,telepakolta a hűtőm mondván úgyis főzök rá sokszor,és ajándék gyanánt olyat vett amit én nem engedhettem meg magamnak,de szükségem volt rá.

Akárhányszor tiltakoztam,annyi volt a válasz,hogy ha megteheti,sosem fogok hiányt szenvedni semmiben,és egyébként is majd keresek többet ha tudok rendes állásban dolgozni.Igaza volt,most már kb annyit keresek mint ő,felesleges lett volna éhezni pl,hogy a látszatot fenntartsam.



Kérdés: nem veszi észre hogy üres a hűtőd,korog a hasad,nincs uj ruhád,stb?


ugye irtál már ki ezzel kapcsolatos kérdést régebben?

2012. márc. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
94%

A párom kereső ember, míg én a szüleimtől kapok minden hónapban x összeget, és a tanulmányi ösztöndíjamból próbálok spórolni. Előfordul, hogy egy-egy hónapban nehezen jövök ki a pénzből, de a szüleimtől nem szeretnék kölcsönkérni. Ha beteg vagyok és a párom látja, hogy gyógyszer kéne, akkor anélkül, hogy bármit kérdezne, lemegy a gyógyszertárba és megveszi...hiába lenne rá éppen akkor pénzem. És szerintem ez így normális...


Ha közös jövőt terveztek, akkor az közös kasszával jár... És nem kényszerből, hanem mert önzetlenek vagytok és meg szeretnétek osztani a másikkal azt, amitek van. Szerintem ehhez nem kell összeköltözni, ha két fél komolyan gondolja egymással, akkor ez a helyzet már sokkal hamarabb is megteremtődik.


Nyilván nem arról van szó, hogy elvárjuk a másiktól ezt. Pont arról szól, hogy te nem várod el a párodtól, ő mégis szívből adja, és te sem várod el tőle, mégis szívből adod neki, amid van.


Én a helyedben elgondolkoznék ezeken a dolgokon... Beszélgess vele erről, mondd el a véleményedet és ha ez ellenszenvet vált ki és elzárkózik a dologtól, akkor nem hinném, hogy bármi értelme lenne a kapcsolatotoknak... Bocsi, hogy ezt mondom, de szerintem ez így van..

2012. márc. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk kicsit más a helyzet: már együtt éltünk, amikor a párom jó fizetést kapott. Én sem keresek rosszul, de ő ennek a 3szorosát kapja. Nem okozott problémát; ha én veszek magamnak ruhát, cipőt stb és utána tőle kérek pénzt kajára, ad. Nem kérdezgeti, hogy miért nem az én fizetésemből veszem vagy hogy ez most az én köröm lenne.


Ha nálatok ez már most gond, mi lesz ha otthon maradsz a gyerekkel?

Mióta vagytok együtt?


Muszáj lenne ezt nyíltan, őszintén megbeszélni még az összeköltözés előtt.

Amúgy azt hogy képzelitek? Felesben?

2012. márc. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
92%
...és számodra ő az igazi? Aki nem veszi észre az anyagi gondjaidat, azt, hogy éhezel? Ez egy önző alak, aki nem törődik veled. Mi az, hogy nem kérdezi meg, hogy mire van szükséged?
2012. márc. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
93%

20:43-asnál tökéletesebben le se irhatta volna senki a jövöd ha vele maradsz


Amit megpróbálhatsz: őszinteség.Mondd el neki hogy neked ez igy mennyire rossz,találjatok ki valamit. (aki ennyi pénzt keres,annak van ismerettsége,segitsen jobban fizető melóhoz jutni pl)

2012. márc. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!