Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek egy ilyen házassá...

Mit tennétek egy ilyen házasságban?

Figyelt kérdés

Sosem voltunk gazdagok, de mindketten átlag fizetést kaptunk (összesen kb. 240ezer havi szinten), így még egy kisebb összeget is meg tudtunk spórolni az évek során. Illetve én, mert a férjem kezéből mindig is kifolyt a pénz, így elejétől fogva én voltam a családi bankár. De így is voltak húzós dolgok, pl. a tudtom nélkül felvett kisebb hitelt (100ezer), hogy azt a hobbijára költse. Na, ilyenkor volt nagy veszekedés, de nem vágott földhöz bennünket és jobban szerettem annál, minthogy ezért tartósan haragudjak.

A pénzt a babavállalás időszakára gyűjtöttük. Persze emellett szórakozásra is jutott, nyaralásra, stb.

Egyidőben azzal, amikor teherbe estem, felvetődött a lehetősége, hogy belevágjon egy vállalkozásba a főállása mellett. Én nagyon harcoltam ellene, sírtam, könyörögtem, veszekedtem, hogy ne tegye, mert tudtam, hogy ez egy veszteséges dolog (előtte már más is megjárta vele), de ő mégis belevágott a hozzájárulásom nélkül azzal a címszóval, hogy ő csak több pénzt szeretne keresni a gyerek miatt. Erre aztán szép lassan ráment az állása, mert ott idővel nem nézték jó szemmel, hogy egy csomó idejét elveszi a plusz meló, és ő meg eltitkolta előlem, hogy valóban szar az üzlet, egyre kevesebb pénzt adott haza, és utólag derült ki, hogy rengeteg tartozást is összeszedett azért, hogy az üzletet finanszírozza, mert nem tudott kiszállni belőle időben. Csak húzta halasztotta, közben megszületett a baba, a pénz meg egyre fogyott. Az állását fölmondta, mert folyton szekálták, a vállalkozás becsődölt, és én csak ekkor tudtam meg, hogy mekkora adósság maradt hátra. Egy részére ráment a megtakarított pénzünk, de még mindig maradt tartozás, amit egyszerűen nem tudunk kifizetni. Persze a fix pénzt hozó állása már nem volt, amit helyette talált, azzal fele annyit keresett és keres a mai napig is. Nem tudunk lábra állni, és itt a gyerek is, aki miatt folyton eszem magam, hogy nem-e jobb lenne neki más körülmények között. Mert a mai napig fizetgetjük a férjem hülyeségéből eredő tartozásokat, és nem is látom a végét, mert egyre csak jönnek a fizetnivalók, én meg egyre kétségbeesettebb vagyok, hogy hogy lehetett elcseszni így az életünket... sosem akartam gazdag lenni, csak békességben élni, hogy ne kelljen számolgatni a hónap végén a pénzt, vajon elég lesz-e mindenre, és nem is kellett addig, amíg nem csinálta meg ezt a hülyeséget.

Vagy erre vonatkozik az eskü azon része, hogy jóban rosszban, szegénységben, gazdagságban...?

Bocsánat, hogy ilyen hosszú voltam.


2012. márc. 21. 08:33
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

A férjed egy túl hiszékeny naiv, aki azt hiszi, jót tesz, miközben épp romba dönt mindent. De ez alapvető jellemvonás, megváltozni nemigen fog.


Radikális módszer kellene: leülteted, és megmondod neki, hogy ez így nem mehet tovább, és ezt komolyan gondolod. Van fél éve, hogy rendezze sorait. Keressem normális munkát, és trendezze saját maga az adósságát, pont olyan önállóan, mint ahogy felhalmozta. Ellenkező esetben ég áldja, te nem fogsz miatta azon tépelődni, hogy mit fizess ki miből.

2012. márc. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Nekem már az sem fért volna bele hogy a tudtom nélkül vesz fel hitelt.Ha van keret megbeszéljük és annyit költ a hobbijára amennyi belefér,ez amit a férjed művelt elég felelőtlenség és látszik hogy nem tudja felmérni hol a határ.

Nálam az eskü,jóban rosszban azt jelenti ha valamelyinkünk önnhibáján kivül kerül rossz helyzetbe,szerintem nálatok ez nem áll fenn.Rossz döntést hozott aminek most isszátok a levét,más lenne a felállás ha közösen hoztátok volna meg a döntést.

2012. márc. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már az furcsa, hogy a hátad mögött felvett hitelek ellenére babát vállaltál vele :-( Bocs :-(


Erre egyébként az eskü azon része vonatkozna, hogy "hülyeségben is", csak az ugye nincs benne.


Bevételt kell növelni, ez egyértelmű. Két módja van:

- vagy ő talál jobban fizető állást vagy a mostani mellé másodállást

- vagy ha már nem olyan kicsi a baba, te is visszamész dolgozni. Tudom, ez esetben neked és a gyereknek kell megfizetni az ő felelőtlensége miatt; de hát lényegében most is ez van :-(

2012. márc. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15%

Vagy erre vonatkozik az eskü azon része, hogy jóban rosszban, szegénységben, gazdagságban...?


Igen erre is.

2012. márc. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Milyen vállalkozást nyitott?Amúgy ha erre rámegy a kapcsolatotok/házasságotok,amit igazán meg tudnék érteni, a hitel is közös lesz. És a csőd után nem szállt magába, vagy kért bocsánatot, esetleg kicsit megváltozott?Ha nem,akkor ezután sincs rá nagy esély.
2012. márc. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Természetesen belátta a hibáját és azóta próbál megváltozni és nagyon bánja, hogy nem hallgatott rám. De ez már megtörtént, visszacsinálni nem lehet. Ezért nem is dörgölöm az orra alá egyfolytában, pedig néha annyira elkeseredek, hogy szinte csak szidnám, hogy hogy lehetett ennyire hülye, pedig mindez már egy éve történ. De látom, hogy mennyire bántja, így nem teszem.

Már gondolkozunk külföldi állásban is, mert valószínűleg itthon nem fog olyan jól fizető állást találni mostanában, ami kihúzna minket a sz@rból :-( viszont már így is bőven megingott a házasságunk, nem tudom mi lesz velünk, ha hónapokra elmegy.

2012. márc. 21. 09:56
 7/9 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy attól viszont rettegek, hogy mi lesz vele,ha magára hagyom a bajban. Össze fog zuhanni és még mélyebbre süllyed. Főleg hogy a gyereket meg imádja. Ketten erősebbek lehetünk, de néha olyan nehéz és bizony néha eszembe jut, hogy még egy gyerekkel is lehetek boldog más oldalán, aki nem ennyire felelőtlen. De azt hiszem én is felelőtlen voltam, amikor nem figyeltem jobban oda... de annyi minden történt akkoriban, ezer volt a munkám, próbáltam élvezni a terhességem, otthon is helyt állni és csak áltattam magam, hogy ha baj lenne, úgyis szólna... hát nem szólt, csak amikor már késő volt. :-(
2012. márc. 21. 10:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Emiatt ne hagyd ott,remélhetőleg egy életre megtanulta a leckét!Igen,erre szokták mondani,hogy jóban-rosszban...Nehéz jól fizető állást találni,addig húzzátok összébb a kiadásokat és ha van állás,akkor minden jobb lesz.Ha helyrejöttök,akkor azért arra figyelj oda,hogy neki is jusson egy pici pénz a hobbijára,hiszen nem véletlen,hogy felvette azt a hitelt,tudod,próbáld megtalálni azt az arányt,amit még ki tudsz gazdálkodni és elbírja a költségvetés.Mert hidd el jobb lett volna,ha te is így teszel.Csak okosan terelgesd őt!Na nem azt mondom,hogy nem ő a hibás,mert de,csak mégis...
2012. márc. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%

Azért nehogy még a végén a te hibád legyen!


Terhesen dolgoztál, vezetted a háztartást, míg ő veszélybe sodorta a jövőtöket....

Azt én sem mondom, hogy minden nap dörgöld az orra alá, de nem is kell átesni a ló túloldalára.

2012. márc. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!