Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Antiszociális viselkedésen...

Antiszociális viselkedésen tudok egyedül változtatni?

Figyelt kérdés
Konkrétan nem tudok barátkozni. És azt sem tudom, hogyan kell. Valószínűleg azért mert 18 éves koromig nem mehettem sehová. Ezt úgy kell elképzelni, hogy nem mehettem át senkihez tanulni, játszani, hozzánk sem tehette be a lábát egy osztálytársam sem. Az iskolában rendezett diszkókban sem engedtek el. Sőt, egyszer (nem volt szép tudom) elszöktem egy ilyen diszkóba. És arra mentem haza, hogy kizártak otthonról, volt kulcsom, de szüleim bent hagyták a másik oldalon, és nem tudtam bemenni. Utána egy hétig nem álltak velem szóba. Úgyhogy esélyem sem volt arra, hogy kiépítsem a baráti körömet. Szóval nem tudtam megtanulni, hogyan kell barátkozni, és most így 20 fölött igen csak magányosnak érzem magam, de fogalmam sincs hogy fogjak hozzá. Már nem élek otthon, szerencsére el tudtam költözni, de a munkatársaimon kívül senkivel nem beszélek. Velük nem igazán tudok barátkozni, mert itt mindenki a másik riválisa, úgyhogy mások sem állnak szóba egymással. Idegenektől meg inkább félek, mint a barátot látom bennük. A férfiakkal sem igazán tudok mit kezdeni, mert vagy ellenségesnek tartom, vagy ha szimpatikus, akkor egyből az esküvői harangokat hallom, és elüldözöm a ragaszkodással. Lehet ezen egyedül változtatni?

2012. márc. 21. 09:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a kimaradt éveket nem lehet pótolni...Lehet változtatni, de nem lesz könnyű dolgod, mivel gyermekkorban lehet a legkönnyebben a közösségbe szokni.Van, akinek akkor is nehezen megy, vagy sehogy, de legalább kipróbálhatja magát.Gyerekkorban még az ilyen kis barátságokról szól az élet nagy része.Felnőtt korban nehezebb, mert például munkahelyen nem igazán lehet, ahogy tapasztaltad is.Talán próbálj valami klubot , baráti kört találni, ahová hozzád hasonló érdeklődésű emberek járnak.Ott kötetlen hangulatban barátkozhatsz.Vagy keresd fel a rokonaid és kezdd velük tartani a kapcsolatot.a többi meg idővel kialakul.
2012. márc. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy még szerencse, hogy nem a szekrénybe zártak felnőtt korodig.Hogy sikerült elköltözni?
2012. márc. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hogy sikerült elköltöznöm. Úgy hogy hazudtam otthon, mert elvárták volna tőlem, hogy az egész fizetésemet hazaadjam. Én viszont hazudtam a fizetésemről, és nyitottam egy saját számlát, amire a fél fizetésem ment. A többit "természetesen" elvették tőlem, de így maradt nekem is. És amikor már összejött egy kisebb tőke, egyszerűen összepakoltam. Persze, azóta látni sem akarnak. De már nem érdekel.
2012. márc. 21. 10:22
 4/14 A kérdező kommentje:
A hobbi dolog viszont tetszik. Van olyan hobbim aminek biztos vannak klubjai. Ezt megpróbálom, köszönöm.
2012. márc. 21. 10:24
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
neharagudj, de az ilyen szülők..meg is érdemlik, egyék meg amit főztek. most otthon maradtak egyedül, magányosan. szerintem csak azt várták, hogy kezdj el keresni, és jól lehúzhassanak.. jól tetted hogy elköltöztél, ez kezdő lépésnek nagyon jó.
2012. márc. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is kicsit antiszoc vagyok, mert a bulizós, anyagias emberekkel nem tudom megtalálni a közös hangot. Viszont tagja vagyok egy túratagozatnak, amihez hasonló értékrendű és életvitelű emberek csatlakoztak, járok hagyományőrző rendezvényekre, lovagolok, és komolyabban kutyázok. Ebben a közegben kifejezetten jól érzem magam, van miről beszélnem, itt találtam meg a párom is (a turistáknál), nemsokára házasodunk. Nem is baj, hogy tinikoromban nem züllöttem, nem érzem azt, hogy kimaradt volna valami az életemből, sőt. Ahelyett, hogy csak a bulin járt volna az eszem, a hobbimban képeztem magam, aminek most nagy hasznát veszem. Éppen szarvasgomba-keresésre tanítom a mudimat, nagyon szórakoztató. Komolyabban kutyáznék a jövőben is.
2012. márc. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én is burokban nőttem fel,anyám nagyon féltett,úgyhogy tudom,miről beszélsz.Bár ez inkább csak a gyerekkoromra volt jellemző szerencsére,kamaszként sok szabadságot kaptam.Mindenesetre nem tudok normális kapcsolatokat kiépíteni,mert a környezetem idiótákból állt,ezért meg kell ezt tanulnom.

Szerintem legyél nyitott mindenre,nekem ez segített.

2012. márc. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Engem annyira féltettek, hogy ha anyagilag megengedhették volna maguknak, biztos, hogy magántanuló lettem volna, hogy még addig se legyek más emberek közelében. Most meg persze én vagyok a hálátlan gyerek. Nem ők mondták, mert velük nem beszéltem amióta különköltöztem, de a szomszéd visszamondja nekem amit terjesztenek a városban. Na persze, én vagyok a hibás.
2012. márc. 21. 11:40
 9/14 Bence_ ***** válasza:

Gratulálok!

Legyél büszke, hogy volt annyi eszed és léptél.

Merre felé laksz? Mozogni,sportolni szeretsz?

Vannak önfejlesztő könyvek azokból nagyon sokat tudsz tanulni.

2012. márc. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Lehet rajta változtatni, hisz te nem alapból vagy antiszoc, hanem a szüleid hatására. Látszik, hogy igényled a társaságot, szeretnél barátokat, szeretnél ismerkedni.

Szerintem nem lenne rossz ötlet eljárni táncolni. Egy ismerősöm is ott szerzett új barátokat és új barátnőt.

Hajrá!


ui.: azért gondold meg, nem olyan rossz egyedül, senkihez nem kell alkalmazkodnod és mindenre jut időd.

2012. márc. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!