Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy az elvált,...

Igaz az, hogy az elvált, gyermekes nők nagy része csak azért akar kapcsolatot (ha akar), mert egyedül nem, vagy nehezen tudná nevelni a gyermekét?

Figyelt kérdés
Természetesen anyagi értelemben gondoltam. Megismertem egy lányt akinek van egy öt éves gyermeke. Nagyon tetszik a lány, ő sincs elzárkózva a kapcsolat elől, sőt ő akár az összeköltözésben is benne lenne, de elkapkodott összeköltözéssel ütöttem már meg a bokám, tehát nem akarom még egyszer elsietni a dolgot. Viszont azt sem akarom megszívni, amit fent kérdeztem. Ilyen téren ugyanis nincs még tapasztalatom, de mivel 35éves vagyok, nagyon már nem válogathatok, ha családot szeretnék (ő egyébként 27). Viszont a testvérem óva intett az ilyen kapcsolattól, mivel szerinte van az, amit fönt kérdeztem. Nem akarok eszköz lenni senki kezében. Érzelem nélkül (vagy felszínes, inkább célérdekű érzelmekkel) elképzelhetetlen hosszútávú sikeres kapcsolatot, családot fölépíteni. Viszont nyilván neki sem szegezhetem ezt a kérdést, az azért elég durva lenne, meg aztán a válasz is nyilvánvaló lenne. Kinek van ezen a téren tapasztalata?
2012. márc. 21. 08:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%

Tetszik a lány, nincs elzárkózva a kapcsolat elől.

Az összeköltözéssel még várnék, de amúgy miért ne? Mit veszíthetsz?

Ha nem adsz bizalmat a hölgynek, akkor ne is kezdj kapcsolatba vele.

A testvéred csúnyán általánosít. Gondolom a lány dolgozik, nem pedig eltartatja magát. A korosztályodban már nem találsz olyan nőt, akinek nincs "csomagja".

2012. márc. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van, de ebben a formában nem igaz. Nézd meg, egy gyerektelen nőnél/férfinál mi a helyzet: ők is családra vágynak, arra, hogy legyen aki mellettük áll, akivel közösen élhetnek, és ebben a szó rossz értelme nélkül is benne van az anyagi oldal is: Arra a kérdésre, hogy mit szeretne valaki elérni az életben: férj/feleség, gyerek, ház. Ketten mindig könnyebb. Nem véletlen, hogy pl. lakásvásárlást, házépítést sokszor a házasság utánra időzítik. Mert ketten, két keresetből könnyebb.


Ha gyerek van, ugyanaz a szitu, társ kellene, és ugye ott a gyerek. Akinek nem mindegy, ki lesz az "új szülője", csak olyan, akire rábízhatom, akiben megbízom, hiszen a gyerekemet bízom rá. Az, hogy anyagilag (remélhetőleg) könnyebb lesz, az a dolgok velejárója.


Mint írtam, ez személyfüggő, előfordul, hogy valaki a pénzért, megélhetésért hajt másra, de ezt mondanám a gyerekes nők sajátjának.

2012. márc. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Érezned kell, hogy mit akar tőled az a lány. Mindig vannak apró jelek, ami alapján rájöhetsz, hogy esetleg nem rád, csak a biztonságra vágyik.

Én 3 gyerekkel maradtam egyedül 30 évesen. Az "új" páromnál nem az anyagi biztonságot kerestem, mégcsak nem is a gyereknevelésben való segítséget. Eleinte pusztán jól esett a társasága, és hogy odafigyelt rám. Aztán szerelem lett belőle. Lassan egy évtizede élünk együtt.

De nagyon óvatos lépésekkel jutottunk el a közös életig. A gyerekeket nem is mutattam be a legelején (persze tudott róluk), és amikor megtörtént a bemutatkozás, a gyerekek sokáig csak egy barátomként ismerték.

Ezzel minden érintettnek megadtuk az esélyt arra, hogy nagyobb sérülések nélkül kihátráljon a kapcsolatból, ha nem működik ez a felállás. különösen a gyerekekre érdemes odafigyelni, hogy ne csalódjanak, ha esetleg újra csak anya marad nekik.

Neked is főleg az 5 éves kisgyerekre kell gondolnod. Csak akkor vágj bele, ha úgy érzed, menni fog, ha tudod, hogy a lány érzései is őszinték. Különben mindannyian megégetitek magatokat.

2012. márc. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%
2. vagyok. Leírom még a saját példámat. Én is egy 5 éves kislánnyal maradtam egyedül. Volt (azaz van) jó munkahelyem, házam, autóm. Aztán megismertem a (most már) férjemet, és össze is házasodtunk, jött is a közös baba. Csak néhány szót szólnék az egyedül álló anyákról, igaz a saját példámból kiindulva, az érzelmektől elvonatkoztatva, mert az alap: egy nő, akinek már van gyereke, könnyebben vállal másodikat, mint akinek nincs. Biztos, hogy kitart a férfi mellett, hiszen már egyszer megégette magát, ismeri egy kapcsolat buktatóit. (mondjuk előző párom meghalt, de az elváltakra ez igaz) Ha a férfi jól bánik a nő gyerekével, akkor innentől kezdve a férfinek "nyert ügye" van, hiszen ha a nő azt látja, hogy milyen rendes a gyerekhez, pedig nem is az övé, akkor ez a pasi "kell nekem".
2012. márc. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Nem írtál az ő anyagi helyzetéről.

Mi az én hitelmentes lakásomban élünk, max GYED-et kapok, CSP-t és gyerektartást. Ez több, mint 150e ft.


Ha két ember összeköltözik, akkor általában mindkét félnek csökkennek a költségei. Felnőttek vagytok, meg tudjátok beszélni.

Ő akar hozzád költözni vagy közös albérlet?

Az az első időkben (nekem) természetes, hogy nem te fizeted a gyerekre eső kiadásokat, de a többit ugyanúgy kell megoldani, megbeszélni mint normál összeköltözésnél.


Amúgy most milyen? Mindent te fizetsz ha mentek valahová?

2012. márc. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

anyukám 30 éves volt, mikor összejött a párjával, én akkor voltam 4-5 éves. egyáltalán nem a pasi pénze kellett neki, nem is éltünk vele együtt.

anyum támaszra vágyott, társra, aki meghallgatja, akinek fontos, és nőként kezeli. néha kaptam a pasitól ajándékot, de sokkal többet számított, hogy sokat foglalkozott velem, nem a gonosz mostoha szerepét vette fel, hanem apám helyett apám volt.


ne félj belevágni, szerintem ha van némi emberismereted, akkor könnyen kiderítheted, hogy a lány mit keres benned. ismerkedjetek, aztán idővel úgyis kialakul valami.

2012. márc. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok egyedülálló nő és anyuka sem, de a környezetemben nagyon sok ilyen van, őket látom. Az ő példájuk alapján én azt tudom mondani, hogy elsősorban nem az anyagiak miatt keresnek maguk mellé valakit, hanem

1) a gyereknek apa kell

2) nekik társ, aki mellett megpihenhetnek, aki nőként kezeli őket

Kb ebben a sorrendben.

Az, hogy az együttélés anyagilag is könnyebbség tényleg csak egy kellemes extra,de egyáltalán nem fő cél náluk.

Én azt mondom, hogy halgass a megérzéseidre és ne a tesódra, mert lehet, hogy vannak olyan esetek is, amiről ő beszél, de a többségnél nem ez a lényeg.

2012. márc. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen általánosítások ugyan mire jók???

Aha persze, az összes gyermekes nő pénzéhes ,csak azért akar kapcsolatot.A gyermektelen, egyedülállók között nincs pénzéhes,ne aggódj!

Egyébként szép "férfi" az olyan, aki a számára szimpatikus hölggyel csak azért nem mer komolyabb kapcsolatba kezdeni, mert fél, hogy a nő anyagi támaszt is keres esetleg benne.Egy valamire való férfi inkább örül, ha több pénze van, mint a társának és segíteni tudja!

Nos, a barátnőd nem biztos, hogy pénzéhes, te viszont számító alak lehetsz.

Nekem van tapasztalatom olyan férfivel, aki beköltözött hozzánk, aztán csak azt leste, mit kap és mit vihet el, pedig még nem is volt gyereke.Sőt, van még ezen kívül 4 ismerősöm, aki ugyanilyen haszonleső pasasokat fogott ki.

Nos, azóta én is jobban figyelek arra, hogy akinek adok, attól azért én is kapjak valamit, ez nem pénzéhség, de nem leszek még egyszer balek!Aki anyukát, eltartót, vagy csak bejárónőt akar, az máshol keressen.

2012. márc. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nyilván elsősorban én is a gyermek érdekeit veszem alapul, akkor is, ha nem a sajátom: szeretem a gyerekeket. Csak valahogy azon is elgondolkodtam amit tesóm mondott. Ö 2évvel idősebb nálam (szintén fiú) és legtöbbször ha figyelmeztetett valamire az általában őt is igazolta. Nyilván nem lehet általánosságban fogalmazni, hisz ez azért igazságtalan lenne. De eddig a lány nem nagyon volt az az "akkor is megcsinálom" típus (annyiban nem teljesen fogalmaztam jól ugyanis, hogy nem most ismertem meg, valamennyire már ismertem korábbról, sőt régebben én voltam a lelki támasza, ha baja volt - ami azért eléggé gyakori volt.) Abban bízhatok csak, hogy ha érzi hogy szeretem őt, és elfogadom gyermekestől, akkor ez talán serkentőleg hat majd rá is a küzdeni akarásban. De ezért sem akarom elsietni: nem egy városban lakunk. Szeretne ide költözni ahol én lakok, mert azért itt mégiscsak több a munka - Budapesten lakok. Csak éppen pénze nincs. Én viszont nem is tudom, és nem is akarom ezen a szinten anyagilag támogatni öt. Megbeszéltük, hogy elmegy munkát keresni ott ahol most lakik, és pár hónap után, lesz annyi pénze hogy felköltözzön. De akkor sem akarom még hogy egyből összeköltözzünk, hanem segítek neki keresni albérletet, és ha tényleg azt látom hogy ö is törekszik, stb. akkor később össze is költözhetünk. Persze menet közben segítem őt mindenben és mellette leszek, lelkileg. De én szeretném ha minden a megszokott módon történne: szeretném őt jobban megismerni, udvarolni neki, egyszóval meghódítani, még akkor is ha ismerem. Nekem ez fontos, és egyúttal bizonyíték arra, hogy legyen benne tartás már ami a nöi büszkeséget jelenti. Pasi létemre valahogy sohasem tudtam tisztelni azokat a nőket akik szinte már a legelején "odaadják" magukat egy férfinak. Szóval így képzelném el az egészet. Szerintetek jó ez a koncepció? Tudom hogy ez egy kissé összezavarja a történetet, de fontos lenne hogy jó válaszokat kapjak, ezért is részleteztem. Elvégre itt mégiscsak többről van szó mint egy egyszerű kamaszszerelemben. Ezeknek a tükrében mit tanácsoltok? Mi a helyes út? Van egyáltalán? Szeretnék családot, valamikor. Ez az élet gerince számomra. És látok ebben a lányban fantáziát, sőt kifejezetten szép - külsőleg mindenképp. Belülről még nem tudok mit mondani. Megtehetném hogy tovább várok, és próbálok olyan lányt keresni, akivel -legalábbis gyerek szempontjából- mindketten a nulláról indulunk. Csakhogy -mint ahogy írtátok- ez ebben a korban már nem annyira egyszerű mint ha pl. 10 évvel fiatalabb lennék. Másfelől pedig, lehet hogy pont a sok vacillálással szúrnék el végül mindent, és esetleg két szék közül a földre ülnék. Nem egyszerű ugye? Vagy számotokra - objektív szemmel nézve az?
2012. márc. 21. 09:20
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy nincs munkája és el akarja magát tartatni! Az kicsit más, bocs. Ez esetben nem az a legnagyobb baj, hogy gyereke van.

Anyaként azt mondom: minden szart elvállalok, csak hogy a gyerekemnek mindenem meg legyen. Ha ő nem teszi és még adod is alá a lovat, akkor nem fog hamar munkát találni.


Egyébként kicsit ellentmondásosan írsz: évek óta ismered, a "lelki szemetesládája" voltál többször is, mégsem ismered belsőleg.


Az általánosítást pedig kikérem magunknak! Igen, lehet hogy ő ilyen; ahogy olyan férfi is van, aki elhagyja a feleségét egy fiatalabbért. Ezek szerint minden férfi olyan, köztük te is??

2012. márc. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!