Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról a...

Mi a véleményetek arról a helyzetről, hogy egy férj veri a feleségét, az anyja meg őt pártolja és bátorítja ebben?

Figyelt kérdés
2012. márc. 22. 14:28
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Mármint? Biztatja, hogy üsd vágd kisfiam?
2012. márc. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Ez családon belüli erőszak, amit a törvény bünteti. De ha ő el tűri nem lehet tenni ellene. Neki kellene a lépéseket meg tenni.
2012. márc. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es ha tudnád ezen a beszélgetésen hányszorosan túlvagyunk...

Anyósnak párszor megmondtam a magamét, és nálunk meg sem mukkan. De az van, hogy a veszekedések és egyéb agressziók után anyukapicifia megy anyzucihoz sírni, hogy a feleséget már megint le kellett ültetni.

A férjem kapcsolata sem jó a testvérével, vele is ilyen volt gyerekkorukban, azóta évente 1-2x beszélnek.

Az igazság az, hogy valami érv kéne, amivel mindezek után rá tudom venni a sógornőmet hogy otthagyja.

2012. márc. 22. 14:40
 14/37 A kérdező kommentje:
Igen. Azt mondja, a sógornőm biztos megérdemelte amit kapott. Néha felhívja, hogy számonkérje rajta miért viselkedik úgy a fiával. Még ő áll az erdő felől...
2012. márc. 22. 14:41
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Akár így lesz, akár nem, mondd neki, hogy ha a gyerek ebben nő fel, előfordul, hogy neki is ez lesz a normális és ugyanolyan vadállat lesz, mint az apja. Ezt akarja?
2012. márc. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

A sógornőd inkább fél kilépni és változtatni. Nem kellene a gyerek érzéseivel takaróznia, mert ha jobban belegondolna akkor tudhatná hogy a gyereknek azzal árt a legtöbbet ha hagyja hogy őt ( az anyját) bokzsáknak nézze a vadállat apja. Így fog felnőni, fül és szemtanúja az anyja bántalmazásának. Ez ki fog hatni az egész életére, iskolai teljesítményére, felnőttkorára stb.

Azt tanulja meg otthon hogy mindent agresszióval kell elintézni. Az illyen gyerekekből később ugyanolyan családütlegelős felnőtt lesz, mert ő ezt a kintát hozta magával. Másképp nem tudja megoldani a problémákat.


Azonnal ki kell szakítania abból a környezetből a gyereket, már így is sérült a gyerek lelkileg de nem engedheti hogy tovább sérüljön.

Ez sokkal nagyobb lelki megrázkódtatás neki, minthogy nem az apjával fog együtt élni.

És az miért lesz neki megrázkódtatás???

Azért, mert anyát többé nem bánthatja senki?

Azért, mert végre nem kell összeszűkült gyomorideggel várnia mikor tör ki otthon a balhé???

Azért mert az otthon tényleg az otthont fogja jelenteni ahova jó hazamenni???

Ahol boldogság és béke van és nyugalom???



Mégis miért hagyja a sógornőd hogy így megalázzák???



Én is elváltam. A gyereknek nem lett semmi baja. Ugyanolyan kiegyensúlyozott gyerek mint az egyik vagy a másik. Attól hogy nem az apjával élünk, attól még ugyanúgy szereti az apját.

2012. márc. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

Kislány egyébként és már nem is olyan kicsi (5 éves).

Ezeket szoktam én is mondani, hogy az sokkal nagyobb sérülés neki, hogy látja az agressziót, mint az, hogy különmennének.

2012. márc. 22. 14:48
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Én a gyámügyön jelenteném, hogy mi folyik otthon. Talán akkor észbekapna az anyuka.
2012. márc. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Megelőzött az előttem szóló, bár a rendőrségnek hivatalból jelentenie kellene a gyámhatóságon a családon belüli erőszakot, ha kiskorú is érintett. Lebegtesd be előtte a gyámhatóságot, mondd azt, hogy ha nem változtat, a gyereket el is vehetik tőle. Tudom, mocskos dolog, de még mocskosabb, ha hagyja, hogy a gyereke így éljen.
2012. márc. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Ezt fogom neki javasolni. Az igazság az, hogy a gyerekre nem emelt kezet, de akkor is érintett a kislány. És tényleg sérült lelkileg, mert olyan kis hisztis - de hát milyen legyen ha ilyen körülmények között vannak?!
2012. márc. 22. 14:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!