Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról a...

Mi a véleményetek arról a helyzetről, hogy egy férj veri a feleségét, az anyja meg őt pártolja és bátorítja ebben?

Figyelt kérdés
2012. márc. 22. 14:28
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

kérdezd meg, hogy mit fog tenni, ha majd a kislányt is üti is apja? azt is szó nélkül nézi majd?


nagyon nehéz helyzet, elismerem, főleg, hogy a sógornőd már annyira megszokta, hogy természetesnek veszi az erőszakot.

2012. márc. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
Igen, még egy jó érv. Köszönöm Nektek!
2012. márc. 22. 16:00
 23/37 anonim ***** válasza:
Es az egeszben az a szomoru, hogy az esetek tobbsegeben a bantalmazottak meg akkor sem tesznek semmit, mikor megtehetnek.
2012. márc. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

Igen. Én biztos nem maradnék meg egy ilyen házasságban. Bármi áron mennék és vinném a gyereket.

Csak tudnám, a férjem kire hasonlít ebből a bolond családból, biztosan az apjára (aki 30 éve elhunyt...), mert a maradék család meg ő ég és föld...

2012. márc. 23. 12:23
 25/37 anonim ***** válasza:
Nem jó ebbe beleszólni,mert a hallottakból világosan kiderül,hogy a vert nő ragaszkodik a férjéhez,különben mégiscsak változtatna.Tudat alatt ,szeretheti,ha verik.Hát?Nem tudom miért,de van ilyen is.Kár,hogy van ilyen is.
2012. márc. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Sőt,az is lehet,hogy nem áll módjában változtatni,mondjuk ;nincs hova mennie,albérletbe nem mer kimozdulni,mert fél,hogy ha az állása megszűnik mi lesz?Sajnos nem tud hosszú távra tervezni az emberek többsége a munkanélküliség miatt.Így aztán családban is lehet kiszolgáltatottá válni.
2012. márc. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 Szabó Edyna válasza:

Lehet, hogy ebbe tényleg nem jó beleszólni, de van amikor meg kell tenni!!!!!!!!!Okosak voltak az előző hozzászólók, jó tanácsokat kaptál szerintem. Gyámhivatallal sarokba szorítani a sógornődet jó ötlet. Manapság a családon belüli erőszakot komolyan veszik, nem igaz az mint régen, hogy csak akkor foglalkoznak az ügyeddel ha vér folyik!

Fordított esetben mit szólna a sógor ha az ifjú feleség visszakézből jól pofán vágná őt? Tűrné? Beszélj vele, ha kell akkor többször is és győzd meg, hogy lépjen. A kislány fejlődésére iszonyú rossz hatással van, ha látja a verést.Milyen nő lesz belőle? Egészséges lelkületű? Minden anya azért küzd, hogy a legjobbat adja meg a gyerekének. Ez a kislány így alapból hátrányos helyzetben van. Mit érez szegényke amikor gondolom hangos szóváltás közepette megy a verekedés? Ezt a légkört akarja a sógornőd a gyereknek? Valami ilyesmivel próbáld meggyőzni. Sok sikert nektek!

2012. márc. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Én is gondolkodtam, hogy beleszóljak-e vagy nem, de amikor a sógornőm napi rendszerességgel segítséget kér úgy gondoltam, hogy tényleg szüksége van segítségre. És én annál többet nem tudtam mondani, mint amit leírtam az elején (hogy a gyereknek ezt látni is legalább annyira rossz, mint apa nélkül felnőni, illetve bátorítom, hogy váljon), de ez a gyámügyes dolog tetszik. Meg az, hogy majd a gyerekverés gondolatát is fel fogom hozni neki, hátha elgondolkodik.
2012. márc. 26. 07:38
 29/37 Szabó Edyna válasza:

Arról nem írtál,hogy a sógornőd szülei tudnak-e erről az áldatlan állapotról? Az én szüleim meghaltak még a házasságom elején, de biztos vagyok benne, hogy odafigyelnének a történésekre. Nem tesznek ellene semmit?

Anyám olyan volt mint egy anyatigris. Az ő szüleivel ha beszélsz és összefognátok akkor sem lehetne eredménye?

Ha ők is fellépnének a férj és az anyóssal szemben csak lenne foganatja!

2012. márc. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
Igen, tudnak róla, de valamiért nem avatkoznak bele rendesen. Az apja párszor megmondta a férjnek hogy ne viselkedjen így a lányával, de anyósommal nem beszélnek a dolgokról.
2012. márc. 26. 09:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!