Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi segíthetne rajta? Segítene,...

Mi segíthetne rajta? Segítene, ha valaki kicsit "helyre rázná"?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de igyekszem tömören fogalmazni..

Adott egy felnőtt, huszonévei végén járó srác. Túl van egy hatalmas szerelmi csalódáson, azóta minden lányt csak hülyít és kihasznál. Mégis most kialakult neki egy kapcsolata, azt mondja a családja előtt is, hogy fél az egésztől mert nem akar csalódni még egyszer, ő azt nem élné túl. Fél szeretni azóta. És ő már sosem fog. Az ismerősei is próbálják tudatosítani benne, hogy nem minden lány ugyanolyan, attól, mert egy átverte a fejét. Végülis szeretne boldog lenni, belevágtak a kapcsolatba.


Azonban tudom jól, hogy az utóbbi időben nagyon rámozdult egy másik lány, minden előitélettől mentesen, elég "rossz vér", nem jó társaság és jóval a szintje alatt van. Na de mindenhez két ember kell, ő pedig úgy tűnik partner ebben. Én tudom, hogy találkozgatnak, együtt töltik néha az éjszakákat, míg addig a barátnőjével alig tölt valamennyi időt. Tudom, nem az én dolgom, én csak a barátjuk vagyok mindkettőjüknek(a srácnak főként, általa ismertem meg a barátnőt)

Ti szólnátok a barátnőjének, ha biztosan tudnátok, hogy megcsalja a párja? Vagy jobb nem beleavatkozni?

A másik dolog pedig hogy hogy lehetne kirángatni ebből az egészből?

A barátnője ha megtudja a dolgokat(akár tőlem, akár mástól) gyanítom, nem marad vele. A családja is csalódik benne és ez szerintem érthető is, de akármilyen rosszul is él mostanában, én szeretném, ha talpra állna...

Rossz kedve van, balhé a családdal(még az öngyilkosságot is emlegeti), a régi balhés haverokkal folyton piálás, egyéb szerek, na és a csaj, aki szintén remekül illik a haverok körébe, életvitelét tekintve.

Szakemberhez kellene elkisérni? Vagy valamiféle sokkterápia segíthet? Egy nagy beszélgetés? Persze segíteni csak azon lehet, aki hagyja magát. Mit tanácsoltok? Bár joggal mondhatjátok, hogy semmi közöm hozzá és felnőtt ember, ő alakította így az életét, és ez igaz is, viszont úgy érzem, ha valaki kirántaná ebből, normális életet élhetne, csak most elég mélyre került. Nyilván ezek közt érzi jól magát, mert ha nem így lenne, leépítené őket de nem megy neki úgy látszik. Ti ha segíteni szeretnétek egy barátotokon ilyen esetben, mit tennétek? Ha a családja mindent tudna, félek veszekedés lenne és csak "elüldöznék" otthonról és még nagyobb baj lehetne. HELP PLEASE!


2012. márc. 22. 16:18
 1/3 anonim válasza:
Nem semmi történet jó sok kérdéssel. Én megértem, hogy segíteni akarsz rajta, hisz a barátod. Az a baj ezekkel az emberekkel, hogy iq az sajna -... Valóban csak azon lehet segíteni aki engedi. Nem tudom mennyire lehet vele beszélni, de szerintem próbáld meg. Magyarázd meg neki, hogy az öngyilkosság nem megoldás, és hogy a mostani barátnője jobban szereti, mint ahogy azt elképzeli, nem így kéne viselkedni vele. Ha ilyesmi nem segít mond el a csajnak mit tesz a barátja, mert igy nem csak a saját, de más életét is kesergeti tudatlanul.
2012. márc. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
El foglak keseríteni, de a barátod nem jó ember. Nem is tudod tisztességessé formálni. Minden notórius csalónak van egy története a múltból, amikor őt kicsinálták, becsapták, és ezért nem "akar" többé senkit szeretni. Ez természetesen hazugság. Élvezi, hogy mindenkit átver, ettől pezseg a vére. Közben jön a rossz dumájával, miszerint még őt kellene sajnálni. Nem így van. Mindazokat kell sajnálni, akik egyetlen percet áldoznak rá az életükből.
2012. márc. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a srác, hogy fél a komoly kapcs-tól, hidd el, ez csak duma.

a srác élni akar, szereti a nőket.

egészséges.

akkor fog megkomolyodni, ha idősödik.

2012. márc. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!