Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg mi vagyunk a felelőtle...

Tényleg mi vagyunk a felelőtlenek vagy anyósomék gondolkodnak kicsit furcsán?

Figyelt kérdés
A párom szüleit eddig is támogattuk anyagilag, ezután is fogjuk. Kiderült, hogy jön a második babánk, ezért szóltunk nekik, hogy miután a kicsi megszületik csak kevesebbet tudnk adni és finoman céloztunk rá, hogy igazán kereshetnének valami munkát. Erre megkaptuk, hogy minek nekünk második gyerek, ha ennyire nem jövünk ki a pénzünkből, ez felelőtlenség... és természetesen rettentően megsértődtek. Bevallom, nem erre a reakcióra számítottam és eléggé rosszul is esett. Valóban azért nem kéne második gyereket vállalnunk, mert így már nem tudjuk őket is eltartani?
2012. márc. 13. 19:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Miért támogatjátok őket? Náluk laktok?
2012. márc. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Szép a segítség a szülőnek, és rendjén is van. De gondolom, ha munkát nem akarnak keresni, ebből én arra gondolok, hogy munkaképes emberek. Persze, az ember segít nekik, átmenetileg, amíg nem kapnak munkát, ez a minimum. De hosszú távon erre rendezkedni be?????????????

Minek segítetek?

2012. márc. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Tudom, hogy nem vicces, de hirtelen elnevettem magam.Anyós lehet félti a segítséget. Ha akartok vállaljatok másodikat, ők pedig kicsit próbáljanak magukon segíteni.
2012. márc. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

Nem vagytok felelőtlenek. A leírtakból arra következtetek, h meg van hozzá az anyagi hátteretek, h kistesó szülessen. Az anyósék "kissé" furcsán gondolkodnak. Szép dolog tőletek, h anyagilag támogattátok őket a nehezebb időkben, de ezzel nem lenne szabad visszaélniük. Azt pedig, hogy még ők sértődtek meg, végképp nem tartom jogosnak. Elhiszem, hogy nem erre számítottál, és rosszul is esett. Kész csoda, hogy egyáltalán szó nélkül hagytad. Szerintem én kicsit odamondtam volna a véleményemet, hátha elgondolkodnak a bunkó viselkedésükön.


Boldog babavárást!!! :)

2012. márc. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Anyósodék NAGYON furán gondolkodnak.....

Mi azt csináljuk (hasonló a helyzet), hogy havonta egy alkalommal bevásárolunk nekik húst, tartós élelmiszert.


Gratulálok a babához! :-))

2012. márc. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Ez nevetséges!Nem értem,hogy anyósodék,hogy élhetnek vissza a segítségetekkel,ha már csak 2 fillért adtatok azért is hálásnak kéne lenniük,hiszen gondolom nektek is van hová rakni a pénzt.Ahhoz, hogy őket támogatni tudd a te saját életedet,boldogságodat áldozd fel és,hogy ezért ne legyen még egy babátok röhej!Amúgy is harcos típus vagyok,biztos,hogy nem hagytam volna szó nélkül.

Boldog babavárást :)

34hkm

2012. márc. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

jézusom ugye ez nem komoly?

azért ne vállaljatok kistesót az ő unokájukat,

csakhogy ők nehogy kiessenek a jóból?


és azért nem jöttök ki a pénzetekből mert őket ajnározzátok ..

az a felelőtlenség amit ők csinálnak.

hú most jól bedühődtem !

2012. márc. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

méghogy felelőtlenség... mert nem jöttök ki a pénzetekből?

de hát csak azért nem jöttök ki, mert őket is eltartjátok! ez a nő kettőig se lát. vagy ha tudja mit beszél, akkor szörnyen gonosz.

2012. márc. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
miert kene tamogatni anyos pajtiekat? Nem adtok es kesz. es ha megsertodnek too bad.
2012. márc. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Én mindenképpen megvizsgálnám azt, hogy nekik miért nincs elég pénzük. Ha nem tudnak dolgozni, vagy keresnek de sehogy sem találnak munkát, akkor mindenképp támogatnám őket.

KÉptelen lennék a saját szüleimet a sorsukra hagyni, és tudom, hogy a férjem is így érez a saját szülei kapcsán. Arra is képtelen lennék, hogy a férjem érzéseit megsértsem.


Amennyiben arról van szó, hogy bőven lenne munka, egészségileg is bírnák, csak lusták, akkor csökkenteném a segítséget, és segítenénk, hogy rá tudják magukat szánni lelkileg a munkára.


Én megértelek, én sem dobnám el a 2. gyereket akármiért... de a szülőket sem tudnám cserbenhagyni.

2012. márc. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!