Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy másszak ki a depressziobo...

Hogy másszak ki a depressziobol? ötletek amivel kicsit feldobhatom magam vagy valami?

Figyelt kérdés
2012. márc. 17. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Szia! Kicsit tág fogalom ez a "depresszió", de tuti, hogy van rá megoldás. Ami mindenképp fontos, az az, hogy ne legyél bezárkózva, ne ülj a gép előtt, hanem törődj magaddal!!! Például: foglalkozz a külsőddel, járj el nyugizni egy termálfürdőbe, főzz, sétálj, olvass könyveket. Ha nincs barátod, társaságod, akkor járj olyan helyekre (pl.: hobbiklubok), ahova veled hasonló érdeklődésű emberek járnak. Ha annyira depis vagy, hogy hobbijaid sincsenek, akkor válassz magadnak, s érdeklődj aziránt. Ha kicsit bővebben írnál magadról, akkor talán többet tudnék segíteni.
2012. márc. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
18%

Egy mi az a depresszió?! Szerintem a depresszió, az csak akkor létezik, ha az ember elképzeli, hogy van! Nem tudom nagyon sok hülye depis ember él a földön. Már bocsánat!

Ezek a depisek ,ezek mindenben a rosszat, és a negatívumot nézik , és látják. De nem is értem ... pl: Egy ember fuldoklik a Dunában, és ki is tudna jönni a vízből, de ő azt mondja ,hogy semmi értelme , kimászni a Dunából mert 6 év múlva úgy is meghal! Mivel magával vesződik , megkérdezi a parton álló embereket , hogy ők erre mit is mondanak. Persze mindenki azt mondja ,hogy ússzon ki a Dunából mert az élet még sok örömet rejt ! De az ember nem ért 1 a parton álló emberekkel, és azt mondja ,hogy meghal! Kérdem én ,hogy volt értelme a férfinak megkérdezni , hogy mit tegyen a parton álló emberektől ?! Szerintem semmi értelme nem volt ! Ő döntött a vesztéről , ahogy most te teszed !!!!! Kérdezel , de a végén úgy is te döntesz , hogy veled mi legyen . Az életben nagyon sok szep dolog van ! De ezeket észre KELL VENNI ! Ha becsukod a szemedet persze hogy neki mész a falnak ! És nem látod hogy a fal elott vagy mellett, van egy szép !virág ! Remélem érted amit most írtam neked .

2012. márc. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon segithetne,Kassai Csilla,5-röl6-ra alias ötihati könyve,ami problemamegoldo es enkepepitö kezikönyve.
2012. márc. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2. Ha egyszerűen csak kihúzod azt az illetőt a vízből, nem törődve azzal, hogy mit mondott, akkor majd ő maga fog rájönni, hogy jó ott kint a parton.
2012. márc. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyere el velem moziba!
2012. márc. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy Dale Carnegie idézet van a falamra kiragasztva, amire csak rá kell néznem, ha rossz kedvem van és máris ott a megoldás:


"A tétlenség félelmet és kétséget szül. A tettek magabiztosságot és bátorságot eredményeznek. Ha le akarsz számolni a félelemmel, ne ülj otthon ezen rágódva, hanem állj fel és láss munkához."


(Eredeti: Inaction breeds doubt and fear. Action breeds confidence and courage. If you want to conquer fear, do not sit home and think about it. Go out and get busy.)

2012. márc. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A depresszió, az nem ilyen, hogy "feldobom magam".

Ha sikerül "feldobni magad", akkor nem is voltál depressziós, csak rosszkedvű.

Manapság a kutya fa.sza is depressziós, már bocsánat.

Mindenki depressziósnak van kikiáltva, aki rosszkedvű, szomorú, motiválatlan, nyafog, vagy simán elhagyja magát.

Ez nem depresszió!

A depresszió egy nagyon komoly betegség, ami nem olyan gyakori, mint mondják, csak mindenkire ráhúzzák ezt a diagnózist, aki bemegy a "szomorú vagyok" tünettel a pszichiátriára.

Az orvos 5 perc alatt kiírja a gyógyszert, és kiadja a diagnózist, "depresszió".

Ha depressziós vagy, akkor az ég világon SEMMI nem tud feldobni, sem motiválni, sem "jobb kedvre deríteni", mert fáj az élet, fáj a lelked, a tested, az egész valód, kétségbeesés és gyötrelem minden napod, nem csak rádjön a rosszkedv, hanem az egész életed egy merő kilátástalan, sötét éjszaka, amikor fáj valami, de nem tudod, hogy mi, csak fáj élni.

Az igazi depresszióra kell a gyógyszer, és a pszichoterápia is, másként nincs gyógyulás.

Aki azt mondja, hogy meggyógyult egy nyaralástól, az nem volt soha depressziós.

Mérlegelj, hogy depressziós vagy-e igazán, vagy csak rossz a kedved.

Mert nem ugyanaz a kettő!

2012. márc. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pofon egyszerű, fogod magad és lekötöd valamivel amit élvezel is. Próbálj ki bizonyos dolgokat és meglátod olyan életvidám leszel hogy el is felejted ezt a depressziót.
2012. márc. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!