Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül nevelem a lányomat....

Gabika82 kérdése:

Egyedül nevelem a lányomat. Bepereltem az apát gyt miatt. Nem akar fizetni! A gyámhivatal azt mondta, hogy akkor viszi el amikor akarja, mert közös felügyelet van! Nem voltunk házasok, sem bejegyzett élettársak. Az apaságot elismerte. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 22. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Kereset a bíróságra gyermekelhelyezésért már volt? Ott megállapítják pontosan a láthatást és a gyerektartás összegét is.
2012. márc. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

Az apának ugyanolyan joga van a gyerekhez,mint neked,és a gyereknek is az apjához. Főként, ha közös felügyeletet ítéltek meg.

A gyerektartást pedig megítéli a bíróság,ha valóban egyedül neveled,az apa csak alkalmanként van vele. Akkor fizetnie kell.

2012. márc. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A gyerektartásnak és a láthatásnak semmi köze egymáshoz.


Meg kell várni az ítéletet.


Mit mond, miért nem fizet?

2012. márc. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Viheti,mert a láthatás,gyermekelhelyezésmiatt nemindítottálpert. Tehát most ugyanannyi jogotok van a gyerekhez mindkettőtöknek.
2012. márc. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetnéd miért nem fizet. Egyszerűbb lenne, mint itt kérdezősködni és várni, hogy a sült galamb a szádba repüljön.
2012. márc. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Állítólag Németbe dolgozik havi 60.000.-ért!:DVicces! Azt állítja ugyanannyit van nála a kislány, mint nálam, ami nem igaz.Oda szoktam adni de nem is vele egeztetek, hanem az anyjával.Most a szüleit is beidéztette a tárgyalásra.Csatoltam kereset kiegészítést, hogy állandó az állandó gyámságot nekem ítéljék, meg havi egy láthatást kértem neki.Ezt mondta a nő a gyámhivatalba így csináljam.Ez a közös felügyelet, hogy van?Annyi papírom van róla, hogy úgy kapom a családi pótlékot, mint egyedülálló!Ha eddig nem foglalkozott vele egyikünk sem akkor ez alapból így van?Nem voltunk se házasok, se bejegyzett élettársak, bár 7 évet éltünk együtt!Az előző tárgyaláson csak a köpködés ment!Nem vagyok jó anya, miért adtam bölcsödébe...stb.Kértem a bíróságot, hogy kérjék ki a rendőrségi papírjait, mert abból aztán van bőven!Kábítószerrel való visszaélés, ilyenek.Nemtudom jól tettem-e....Valami környezet tanulmányt is mondott a bírőnő..Lehet ki is jönnek körülnézni! Én annyira nem vagyok otthon ezekbe, csak már untam, hogy havi 39.000-ből élünk ő meg, mint Marci Hevesen és bepereltem.Köszi ha segítetek!
2012. márc. 24. 06:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Addig, amíg nincs jogerős bírósági ítélet, addig közös felügyelet van. Nem számít, hogy házasok voltatok e, vagy sem, hogy törődött e a gyerekkel, vagy sem, amíg az ellenkezőjéről ítélet nem születik, pont ugyanannyi joga van a gyerekhez, mint neked
2012. máj. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!