Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a családban mindenki...

Ha a családban mindenki szerencsés a szerelemben, ez "öröklődik"?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, 21 évesen összejött egy fiúval, 4 éve vannak együtt, szerintem házasság is lesz belőle. A bátyja 25 évesen jött össze az első barátnőjével, 5 éve, azóta házasok. Az anyja és az apja idilli házasságban élnek 30 éve, 18 évesen jöttek össze, a nagyszüleik is vagy 55 éve házasok. Náluk mindenki fiatalon megtalálja párját, rögtön találnak jól fizető munkát, egészségesek, boldogok, idilliek. Ez csak a jó helyre való születés?Vagy szerencse?
2012. márc. 22. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Na,ezt a titkot én is szeretném tudni:)
2012. márc. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Iszonyat mázlisták, ennyi. Semmi köze az öröklődéshez.
2012. márc. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha jó családi mintát lát az ember,ilyesmit is fog bevonzani magának tudattalanul.
2012. márc. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Ha érdekel a tudományos vélemény, olvass utána Szondi Lipótnak és a családi tudattalannak. :)

A lényeg röviden, és nagyon leegyszerűsítve: szerinte az őseink, felmenőink története belevésődik a tudattalanunkba, ennek köszönhető, hogy sok családban fellelhetőek mindenféle, generációkon keresztül ismétlődő motívumok. Tudom, nagyon misztikus, de Szondi egy igen okos ember, szóval, ha komolyan érdekel a válasz a kérdésedre, megéri utánaolvasni, szerintem. :)


((A magánvéleményem ettől függetlenül az, hogy ez nagyrészt véletlen. :D))

2012. márc. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem szerencse kérdése. Egészséges lelkületű családban egészséges lelkű emberek fognak felnőni és csakis egészséges lelkű embereknek lesz egészséges a párkapcsolata, a szerelmi élete. Az az ember, aki kapott a családjától egy életre szóló önbecsülést, reális, kisebbségi komplexusoktól és önimádattól mentes énképet, az nem fog kicsinyes féltékenységi rohamoktól szenvedni, nem kell állandóan résen lenni a másiknak, hogy te jó ég, mikor gyalogolok már megint rá a kisebbségi érzésből eredő tyúkszemére. Persze ezek általánosságok és nincs tökéletesen egészséges lelkű ember, de meggyőződésem, hogy nem a véletlen műve az ilyesmi. Amilyen behozhatatlan hátránnyal indul az életben egy nevelőotthonban felnőtt gyerek, ugyanolyan behozhatatlan előny a kiegyensúlyozott család.
2012. márc. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én családomban ez sajnos nem öröklődött.
2012. márc. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 étoile et lune ***** válasza:
Ha a családban mindenki pórul járt a szerelemben, az ugye nem öröklődik?
2012. márc. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!