Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire szerencsé...

Szerintetek mennyire szerencsés, ha a fiatalok az anyóséknál maradnak lakni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A minap szóba került, hogy a párom és én egy helyen éljünk, jelenleg nem élünk együtt, és majd valamikor majd az ő családjával, szüleivel és testvérével lakjunk egy-két évig még.

Én a gondolattól frászt kaptam, ami a páromnak nagyon rosszul esett. Kb inkább maradok külön lakásban, mint hogy odaköltözzek. Mindenki nagyon kedves velem, ezzel nincs gond, én csak már 10 éve nem lakom családban, úgy érzem, nagyon nehéz lenne alkalmazkodni minden aprósághoz, viszont, ha valamit koszosan hagynék véletlen, abból nagyon sok konfliktus lehetne, és mivel nem tudok mindig odafigyelni, lesz is.

Most nagyon szabadnak érzem magam, hogy saját otthonom van, nem saját lakás, természetesen, de nem is albérlet, az albérlet anyagilag elég megerőltető lenne nekem is, a páromnak is. Szóval ez kb kilőve. Oda viszont nem jöhet a párom, mert másik városban van.

Tehát vagy ott vagyunk együtt, vagy sehol. De én nem akarok oda költözni.... Van valakinek tapasztalata hasonló helyzetből, tudnátok tanácsot adni, mit tegyek?

24L


2011. okt. 24. 07:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%

Én ugyan így érzek. Szeretem a családját kedvesek, de nem szeretnék odaköltözni..

Legyen meg a saját kis helyünk, ne a szülők házában...

2011. okt. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
55%
Engem kiraktak az albérletből, és volt szó arról, hogy anyóshoz költözzünk, mert már menyasszony voltam. Hát anyós közölte, hogy ne, mert túl önálló vagyok. Én sem akartam. Szerintem anyádhoz igen, anyóshoz nem. Jól látod, nagyon sok konfliktus lenne.
2011. okt. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
71%
Bármennyire jó a viszony a szülőkkel, szerintem az a szabály, miszerint annyira kell messze költözni az anyóstól, hogy mauszban s otthonkában ne tudjon "átlépni" teljesen jogos. Ideiglenes megoldásban viszont lehet még, kompromisszimot kell kötni. Persze ha mindent mérlegeltek, és nem fog a kapcsolat rovására menni.
2011. okt. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ha eddig valahogy kihúztátok, azt az 1-2 évet, amit írtál, bírjátok ki még valahogy. Az anyóssal való együtt lakásból csak konfliktus származhat. Tudom, van a világon normális is, biztos. De valószínűbb a balhé, mint a nyugalom.
2011. okt. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
71%

Ha újra kezdhetném biztosan nem költöznék ide. Addig minden rendben volt anyósommal míg nem laktunk együtt. Hosszú a történet, hogy egyáltalán miért költöztem ide, miért alakult így, de mai eszemmel és tapasztalatommal biztos másképp döntenék. Azóta van egy másfél éves gyerekünk is a párommal és a helyzet rosszabb, mint valaha...

28/N

Szerintem semmiképp ne költözz oda.

2011. okt. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
De hát mit lehet így tenni. A párom marad, ha megyek, ha nem megyek hozzájuk lakni. Majdnem, hogy ultimátumot kaptam. Bár az albérlet elől sem zárkózik el, de ki tudja azt kifizetni?! A bérleti költséget akkor nekem kell vállalni, mert ő még tanul, az drága. :(
2011. okt. 24. 07:50
 7/23 anonim ***** válasza:
77%

Ha anyagilag rászorultok erre, akkor el kell fogadni és pozitívan hozzáállni, csak az előnyeire gondolni. De ha nem, valamint elszoktál attól, hogy másokhoz alkalmazkodj, akkor semmiképp se menj bele. Kedvesen, szépen értessed meg a pároddal, hogy "te ilyen vagy", ez az igényed, nem tudnál másokkal együtt lakni, még velük sem, pedig nagyon kedvesek.


Amúgy 1-2 évet simán ki lehetne bírni. Lehet, h tök jó pénzt félre tudnál/tudnátok rakni mellette (nem saját, külön dolgokat kellene fizetni). Ha előre gondolkozol, azért egy ideiglenes megoldás nem a világ. De megértelek, vszínű én sem mennék semmiképp hozzájuk...

2011. okt. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
33%

Milyen ultimátum???

Ha előre tisztázzátok, hogy ki hogyan fog főzni, mosni, vásárolni, stb. beszállni a költségekbe, milyen szokások vannak, akkor nem lesz sok probléma, de tuti, hogy bele fognak szólni sok mindenbe.

2011. okt. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
31%

sziasztok!!

na nálunk a párom költözött hozzánk mert külön városba laktunk így muszáj volt!DE nem jó mert általában mindig vita van és én köztük vagyok!de én sem akartam albérletbe költözni meg mi se bírtuk volna anyagilag!szükség törvényt bont!tehát nem biztos,hogy anyóssal nehéz együtt élni!amúgy anyukám nem szól bele semmibe ami köztünk folyik!de azt hozzá kell tennem az én párom elég trehány,szétszórt így sokszor e miatt van a veszekedés!de már nem annyira!!8 év kapcsolat van a hátunk mögött!!

2011. okt. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
71%

Én odaköltöztem anyósékhoz (jajdejó megspóroljuk az albérlet árát), és majdnem a kapcsolatommal fizettem érte. Jó drága volt, menekültünk is albérletbe.

Szerintem inkább költözzetek össze 1-2 évvel később, de ne költözz anyósékhoz.

2011. okt. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!