Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le anyukámat?

Hogyan szoktassam le anyukámat?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és még itthon lakom, ami anyukámnak szabad utat enged, hogy mindenbe beleüsse az orrát, és beleszóljon a dolgaimba. Például január óta volt állandó diákmunkám, és kerestem annyi pénzt, hogy tudjak néhány új ruhát venni. Ezt említettem is neki, hogy a hétvégén majd elmegyek vásárolni. Tegnap arra értem haza, hogy anyu kipakolta a ruhásszekrényemet, arra hivatkozva, hogy nem volt rend. Igaz, hogy nem élére hajtva állt minden ruha, de rendetlenségnek egyáltalán nem volt mondható. Mint 2 órával később kiderült, csak arra volt kíváncsi, hogy milyen ruháim vannak, hogy mégis szeretnék néhány újat venni. Egy másik hasonló eset előző hétvégén is volt. A barátom itt volt nálunk, és mondtuk, hogy elmegyünk egy közeli faluba a tavak köré sétálni. Egyszer csak anyu előállt, hogy összepakolta nekem a táskámat. Szeretném, ha 18 évesen végre kinézné belőlem, hogy képes vagyok a saját dolgaimat megcsinálni. Régebben azt hittem, majd elmúlik majd, de már kétségbe ejt, hogy nem..

A másik dolog, ami nagyon zavar, és szeretném, ha nem csinálná, az az, hogy sérteget. Évek óta itthon fittness gyakorlatokat csinálok. Ő rengetegszer bejön a szobába, és azt mondja, hogy biztos rosszul csinálom a gyakorlatokat, mert csúnya vagyok. (Kiskoromban kialakult betegségem van az egyik vállcsontomban, és az tényleg nem szép. De nem tudok mit csinálni vele, mert az orvosok szerint nincs értelme megműteni addig, amíg növésben vagyok, mert nem tudni, hogy fog később igazodni, és lehet, hogy ártanék csak a műtéttel. De addig is szeretném, ha nem lenne annyira látványos, ezért próbálok javítani az "összhangomon".) Ha anyukám a külsőmet kritizálja, mindig nagyon megsért, persze ő észre sem veszi soha... Mindig kérem, hogy ne mondja, mert nem tehetek róla, de meg sem hallgat..


2012. márc. 23. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez durva, hogy pont a saját anyukád sérteget, hogy nem vagy szép:lehet bunkóság, de én visszaszólnék neki, hogy hát tőled örököltem, vagy tőled kaptam,szóval valami ilyesmi.Hátha elgondolkozik.
2012. márc. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vágj vissza.
2012. márc. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mérgező szülői magatartás, félsz, hogy lassan kirepülsz. Ezért néha kedveskedni próbál, néha meg szimplán csak rombolja az önbizalmadat. Vagy beszéljetek erről, vagy ne foglalkozz vele.
2012. márc. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én anyum is ilyen, ha ez vigasztal. (Beleszól mindenbe, élni szeretné az életemet, kritizálja, hogy szerinte kövér vagyok: 55kg vagyok-164centihez.) Pedig már 29vagyok (útban hál isten a költözés) Én visszaszólok neki, vagy meg sem hallom, vagy egyszerűen csak azt mondom neki, hogy szálljon le rólam. Ezekből általában ért, ha nem akkor fogom magam és elmegyek itthonról szó nélkül. Mire visszaérek általában lenyugszik.

Sajnos nem hiszem, hogy le fog valaha erről szokni, ha elköltözöl jobb lesz.

2012. márc. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerübb az lenne, ha zárnád a szobádat, akkor nem tudna kutatni, táskát összepakolni, beleszólni, hogy mit és hogy sportolsz.
2012. márc. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak szépen állítsd le, már felnőtt vagy, nem kezelhet le. Egyszer kétszer visszaszólsz, majd abbahagyja. Durva megoldás, de muszáj, mert különben nem veszi észre, hogy felnőttél.
2012. márc. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A visszaszólás nem jó megoldás. Gyakran megtettem már, de akkor szólt az élettársának, aki lek.rvázott, felpofozott, stb..
2012. márc. 23. 19:43
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyád egy köcs.g, már ne haragudj! egy utolsó sz-métláda!

Ha az élettársam kezet merne emelni a gyerekemre, én törném apróra a karját, és úgy hajítanám ki, h lába nem éri a földet.


Sürgősen teperj el onnan, mert x idő múlva

a) iszonyat nagy balhé keretén belül sz.rrá sértegetitek egymást

b) megbetegszel (mentálisan)

2012. márc. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy valamit tudsz tenni: éld túl!

Hajts a túlélésre. Ne szólj vissza. Felesleges. Tudatosítsd magadban, hogy nincs igaza anyádnak!

Küzdj, melózz, gyűjts. Tartsd titokban, mennyi pénzed van, egy számlára tedd, kösd le, de otthon tartsd!

Tanulj. Szerezz jó állást. Húzz el onnan. Amikor utoljára léped át a küszöbüket kifelé, ha akarod oda is köphetsz. Nézz bele az első tükröződő felületbe. Mosolyogj magadra és mond: GYŐZTEM!

2012. márc. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!