Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költöznétek párotokkal együtt...

Költöznétek párotokkal együtt külföldre? Hogyan tennétek?

Figyelt kérdés

Igazából elég gyakran megfordul a fejemben, hogy Angliába költözzek.

A párom is benne lenne, dehát valahogy el kéne indulni, és gőzöm sincs, hogyan.

Azért gondolom nem olyan egyszerű a dolog :)

Ti hogyan csinálnátok?


2012. márc. 18. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
En ugy csinaltam, hogy elmentem egy megbizhato külföldi munkára közvetitö céghez, és vártam. Aztán megkaptam a munkaajanlatot, megkerdeztem a ceget tudnak e segiteni szallaskeresesben. Ha nem tudnak akkor tudnak e ajanlani valakit aki tudna segiteni. Anglia eseteben GMN Budapeseten tud segiteni, es ök kapcsolatban vannak kintiekkel, pl. londonimagyarok, akik a szallasban tudnak segiteni. Persze mehetsz munka nelkul is ugy, hgoy van szallas, de az kicsit huzosabb, akkor több kezdö töke kell. Nem olyan komplikalt ez, csak azert mert kulfoldre költözes. Otthon maradni komplikaltabb!
2012. márc. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én (még egyetemistaként) néztem a kinti hirdetéseket és elküldtem a CV-met több helyre.Aztán az egyik helyre felvettek,kimentem és dolgoztam.
2012. márc. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat! :)

Ez így nem is hangzik olyan nehezen. Bár nekem csak érettségim van, a páromnak most lesz meg a 2. szakmája, neki könnyebb.

Megnézem a GMN-t, köszönöm!

2012. márc. 18. 09:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen költöznék.

Amit ajánlok: semmiképpen se csináljátok azt, hogy csak úgy kimentek lesz ami lesz alapon, aztán ott kezdtek el keresgélni valamit. Nagyon rossz taktika, rengetegen ráfáztak már. Először is nem árt, ha van valamennyire kezdő tőkétek. No nem milliós nagyságrendekre gondolok, de azért legyen 1-2 százezer a bankszámlátokon, biztos ami biztos. Aztán a munka. Úgy menjetek ki, hogy előre tudjátok mit és hol fogtok dolgozni. Van is egy oldal euwork.hu, ott nagyon jó állásajánlatok vannak diákoknak is, végzetteknek is. Mindenképpen valamilyen cégen, munkaközvetítőn keresztül menjetek ki, mert ha baj lesz hozzájuk tudtok fordulni! Aztán lakhatás. Itthon kezdjetek nézelődni, esetleg már előre lefoglalhattok valamit, de ne hosszú távra. Ha még sem jó az albi, akkor tovább tudtok keresgélni, de fontos, hogy már legyen egy szállásotok és ne az legyen, hogy hetekig, adott esetben hónapokig kell hotelekben meg egyéb helyeken felélni a tartalékaitokat.

Az utolsó dolog pedig a nyelvtudás. Rengeteg "mesét" lehet hallani olyanokról, hogy ki lehet menni 0 nyelvtudással stb. Na most ez nem teljesen igaz. Jó persze, egy ismerősöm tényleg ki ment úgy, hogy egy betűt nem tudott angolul, viszont egy pulykagyárban dolgozott, nem épp szimpatikus meló. Gondolom ti ettől azért jobbra vágytok. Tehát ha nem megy az angol, akkor legyen az az első, hogy napi szinten el kezdtek foglalkozni vele. Az angolok is szívesebben alkalmaznak olyat, aki beszéli a nyelvüket. Ez speciel jogos is.

2012. márc. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bár mindenki jószándékkal ír, kicsit cáfolnám az előttem szólót. Tapasztalat.

Munkaközvetítőben ne bízz, pláne olyanban, aki pénzt kér a szolgáltatásáért. Sem az EU work, sem pedig más munkaközvetítő nem intézi el azt, ami neked kell, és sajnos arra sem lehet számítani, ha baj van, hozzájuk fordulhatsz.

Sajnos 1-200 ezer forint nem elég, egy főre minimum 1000 fontra van szükség, vagy inkább többre. Ha Londonba mész, ott a lakásárak az egekben, a közlekedés szintén. (nagyváros, one double bútorozatlan bedroom egy havi bérlés: 500 font + 110 font council (helyi adó)+ rezsi (100 font legalább). A szoba olcsóbb, ám 400 fonttal itt is számolhatsz, ez már tartalmazhatja a rezsit, councilt. Lakás/szobabérlésnél egy havi bérleti díj+kaució számolható, ami ugyanannyi, ha nem több, mint a bérleti díj, így szobánál ez már 800, lakásnál már több mint 1000 font, amit előre kifizetsz!

Munka nem biztos, hogy rögtön alakul, ám helyben sokkal nagyobb esélyed van sikert elérni: bevinni személyesen önéletrajzokat, illetve a cv-ben angol számot, lakcímet feltüntetve- enélkül esélyed sincs!- találhatsz 1-2 hónapon belül, vagy gyorsabban munkát. Otthonról maximum az pályázhatsz -szerintem- sikeresen, akinek nagyon jó szakmája van-orvos, mérnök- és jól beszél angolul.

Oldalakat tudnék még írni, ám az nagyon igaz: nagyon-nagyon feküdj rá a nyelvre és nézz angol nyelvű csatornákat (bbc), filmeket angol felirattal.

Sok sikert!

2012. márc. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elsö vagyok. En akkor is azt modnom (nekem is tapasztalat), hogy igy elöször közvetitön keresztul biztonsagosabb. De ne ilyeneket válassz, h euwork... Mondom: GMN. En veluk mentem többször többfele, és oké, h ök se tökéletesek, de szerintem ök a legjobbak. Van a crew.hu, de ök föleg hajora közvetitenek, ha jol tudom. Es igen, tuti szallasra menj ki, es ha lehet, munkara. Ami nem biztos, hogy almaid meloja lesz kinnt, de ha mar ott vagy, akkor beadogathatod a CV-det oda ahova akarod, es valthatsz.
2012. márc. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi teljesen máshogy: a férjem olyan helyre ment dolgozni, ahol van lehetőség külföldi munkára. Így mindent ők intéznek. Nekem is ilyen volt a munkahelyem, Olaszországba mentünk volna ha nem jön a baba :-)))

Most még kicsi (5 hónapos), de férjem már jelentkezett, hogy a következő külföldi turnusban benne lenne. Anglia, Svájc vagy Amerika a lehetséges célpontok. Talán nyár végén mehetünk; de még idén.

2012. márc. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!