Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem faragatlanul viselked...

A férjem faragatlanul viselkedik velem, állandóan az anyósommal példálozik, amit én csinálok, az sosem olyan jó. Mit tegyek? Hogyan térítsem észhez, hogyan nevelem meg? Csak az én férjem ilyen, vagy más is jár ebben a cipőben?

Figyelt kérdés
2009. jún. 14. 08:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Nem, az én férjem nem ilyen.

És nem fogod tudni "megnevelni", megváltoztatni. A legnagyobb hiba amit az emberek elkövetnek, hogy azt hiszik, majd én, majd a házasság, majd a gyerek, majd a második gyerek alapvetően megváltoztathatja az embert. Amikor hozzámentél kellett volna jobban átgondolni a dolgot.

Nem értem, hogyan merülhet fel egyáltalán ilyen, miért vagy együtt, miért mentél hozzá egy emberhez aki sem emberileg, sem nőként nem respektál.

2009. jún. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem valószínű,hogy megtudod változtatni.Esetleg,ha az anyósoddal beszélnél,ő talán tudna ráhatni.Ez persze az anyósodtól is függ.

Nem vígasztalni akarlak,de leírok egy történetet.

Egy fiatalasszony bármit főzött, a férj mindig azt mondta,hogy jó- jó amit főzöl,de soha nincs meg az a jó íze,mint anyám főztjének volt.

Egyik nap a feleség véletlenül lekozmásította az ételt,Ideje már nem volt más ebédet főzni,és kétségbeesve várta férje szidalmát.A férj lekezdett enni,és boldogan felkiáltott: Látod,most végre eltaláltad édesanyám ízét.

Nem vagyok a válás híve,de ha nem javul a helyzeted,én is azt javaslom,hogy válj el,mielőtt rosszabb lesz a helyzet.És semmiképpen ne vállalj gyereket!.

2009. jún. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Én javasolnám neki, hogy költözzön vissza anyukához. :)
2009. jún. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom, mióta vagytok házasok, de ha a házasság elején, akkor még sokat fog javulni a helyzet. A férjednek át kell szoknia rád. Anyuka elkényeztetett (egyetlen?)fiacskája volt, most pedig egy felelős egyenrangú partnernek kell lennie.Megfelelő arányban adagolva a kikérem magamnak-ot a türelmes szeretettel, sok kellemesen együtt töltött órával már te leszel neki fontosabb. A faragatlanságot nem kell eltűrni. Nálunk hét évig majdnem elváltunk, azóta 12 éve nagyon jól megvagyunk.
2009. jún. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

szia!


az a meglátásom, hogy az előttem szólók jól írják: ha ilyen , azon Te már nem nagyon tudsz változtatni. Általában 2 részről adódik a probléma. 1. Anyuka "pici fia" és nem hagyja, hogy kisfia "leváljon" róla; sőt még élvezi is a helyzetet, hogy a menye fölé került 2. a fia ragaszkodik az anyjához, még ellenedben is. Ez a kettő gyakran együtt jár...

a férjednek magától kellene belátnia, hogy Te vagy az új családja. Nincs olyan, hogy "megyek haza a szüleimhez", olyan van, hogy "megyek haza a családomhoz, feleségemhez". Kicsit úgy érzem, és bocsi ha őszinte leszek; de szerintem ez már hamvába holt ügy...Maximum beszélgetni tudnál vele, de ha eleve faragatlanul viselkedik....?? hja, mielőtt hozzámentél, akkor is már ilyen volt?

2009. jún. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Én is anyukához küldeném vissza.Ha Ő olyan tökéletes éljen vele.Sosem venném fel a versenyt anyóssal,nem akarnék még csak hasonlítani sem rá.Ez nem verseny felesleges rivalizálni az anyja mindig az anyja marad.De,aki nem tud felnőtt férfi módjára viselkedni annak nem kell megnősülni,csücsüljön a tökéletes anyuci szoknyája szélén.

Aki meg megnősül az meg tudja hol a helye kihez tartozik,és azt is nem anyuka mását vette feleségül.

Alakítsátok ki a saját életeteket szokásaitokat ahogy nektek jó,KETTŐTÖKNEK!!!!Nem csak a párodnak egyedül.

És ne rivalizálj anyóssal soha!Ha a férjed valamit megjegyez,hogy az anyja jobban csinálja,mondd meg neki,hogy Te meg így és így is fogod ezután is.Te nem a mama vagy ne hasonlítgasson hozzá.Ha nem tudja elfogadni,hogy nem az anyucija vagy akkor költözzön vissza hozzá.

(Nagyon örülök,hogy az én férjem nem ilyen és nem is volt sosem,mert elhagytam volna ha ez mindennapos lett volna nála)

2009. jún. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
Őt valóban nem tudod megváltoztatni, de magadat igen. Először is vágd ki az agyadból, hogy te kevésbbé vagy értékes, mert nem tudod eltalálni az anyósi ízeket. Mondd ezta férjednek: "Nézd, te azon nőttél fel, én meg nem. Honnan tudhatnám? Gyere, és főzzél te. Én megpucolgatom amit kell, mosogatok is, te meg kóstolgasd addig, amíg csak el nem találod pontosan az ízt."
2009. jún. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Mondd meg Neki, hogy Te nem az anyukája vagy és, hogy tudod, hogy Te sosem leszel olyan jó háziasszony, mint a mélyen tisztelt mama(persze lehet, hogy Te simán 100x jobb vagy).De mindent megteszel, hogy a kedvében járj és nagyon rosszul esik, hogy mindig vele példálozik, úgyhogy jó lenne, ha leállna.

Ha hosszútávon sem változik a helyzet, akkor simán megmondhatod, hogy szerinted Ő nem tud leszakadni a mamáról és akkor jobb, ha hazamegy, mert ott minden tökéletes!

Sok sikert!

2009. jún. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
az én férjem sem ilyen. de ha ilyen lenne, akkor szépen megmondanám neki hogy én nem az anyja vagyok. és sosem leszek olyan mint az anyja, ha meg nem tetszik neki, menjen és vegye feleségül az anyukáját!
2009. jún. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
A férfiak azért házasodnak meg,mert azt hiszik a nő sosem válozik meg, a nők azért, mert azt hiszik ők majd megváltoztatják a férfit.Mindketten tévednek:))
2009. jún. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!