Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Mit tudnék kezdeni...

Mit tegyek? Mit tudnék kezdeni magammal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tanácsot szeretnék tőletek kérni, mihez kezdjek magammal? Most fogom befejezni az egyetemet még kb. két hónap. Albérletben lakom és minden héten járok haza. Az otthoniak, vagyis inkább csak anya azt mondta nem finanszírozza tovább az életemet. Február óta sajnos semmien támogatást nem kapok(az az előtti félévekben kaptam szoc. támogtást és tanulmányi ösztöndíjat, addig mindent én álltam mgamnak, viszont most szeptembertől a szoc. támogatást nem kaptam meg, "csak" tanulmányi ösztöndíjat, amiből nem tudtam teljesen fizetni mindent, így anya már szeptember óra támogatott valamennyi pénzzel, most februártól viszont megint nincs szoc. tám, tanulmányi ösztöndíjt sem kapok már, így mindent anya fizet, aki viszont nem tud mindent állni már). Otthagyni az egyetemet nem szeretnék pont most az utolsó két hónapban, egyéni tanrendet nem adnak, mivel végzős vagyok, az órarendem ált. 8-16ig van, de van amikor tovább, így dolgozni sem tudok elmenni, mivel a diákmunkások ilyen munkaidőt nem tudnak csinálni. Két hónapi albérlettel tartozom, bejáró szintén nem tudok lenni, mivel nem megoldható a tömegközlekedés miatt a hazajárás. A suliból már csak kettő hét van, amikor be kell járni órákba utána vizsgaidőszak egy hónapig, majd írásbeli államvizsga, utána meg szóbeli, közben meg a szakdolgozatot is meg kell írnom. Gondoltam, hogy vizsgaidőszakban megpróbálok munkát keresni, csak nem tudom amellett ezeket bírni fogom-e? Valakinek van valami tanácsa, ötlete mit tegyek?

Előre is köszönöm a válaszokat!

20/L



2012. márc. 25. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Diákhitel?
2012. márc. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
semmien ? (Most fogom befejezni az egyetemet)
2012. márc. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van esti műszak a mekiben. Én az egyetem mellett ott dolgoztam (mert oda tutira felvettek). Igaz nagyon fárasztó, de már csak 2hónap :)
2012. márc. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a mekit próbáld meg.De nem lenne szerencsés,pont ebben a 2 hónapban dolgoznod :( Vizsgaidőszak,államvizsga és még szakdolgozat is....Nagyon sok energiát és időt vesz el az embertől...

Nem tudsz beszélni az albérleted tulajdonosával, hogy sajnos meg vagy szorulva és nem-e fizethetnél később?Tud-e haladékot adni vagy valamit?


Lakhatási támogatást próbálj meg intézni az önkormányzatnál és az egyetemen is szokott ilyen lenni!


Minde követ mozgass meg,semmiképpen se hagyd abba a sulit!

2012. márc. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én eddig világéletemben a hitelek ellen voltam, itt a GYK-n is eddig megpróbáltam mindenkit lebeszélni róla, viszont a te helyzeted pont olyan, ami indokolná például a diákhitelt (ha még lehet igényelni). Mert erre a 2 hónapra nem kell hatalmas összeg, vagyis relatíve könnyű visszafizetni, ha lesz munkád. Másrészt, pont a záróvizsgák, diplomamunka írás mellett nem ajánlott dolgozni, mert ha ezeket elcs*szed, akkor sok évi munkádat rontod el, ami hosszabb távon jóval többe kerülne, mint ha hitelt vettél volna fel és nyugodtan tudtál volna készülni...


Azt pedig megjegyezném, hogy eléggé suttyó dolog anyukádtól (KIVÉVE: ha valóban nincs pénze), hogy pont az egyetem legnehezebb részénél kezdi el az önálló életre nevelést, amikor azért elég bajod van enélkül is, és igazán várhatna 2 hónapot.

2012. márc. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Diákhitelt nem szeretnék nagyon felvenni, mert mi van, ha ezek után sem találok semmi munkát, akkor még azt sem tudom visszafizetni...

Valószínűleg marad, majd a vizsgaidőszakban lévő diámunka, csak ez lenne a kérdésem, hogy ugye ahhoz kell diákigazolvány, ami nekem nem tudom meddig lesz, vagy addig dolgozhatok vele, amíg be nem fejezem véglegesen a sulit?

2012. márc. 25. 17:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem amíg a suli ad papírt, hogy odajársz...


Ja és még egy tipp:esetleg adj fel hirdetést, hogy takarítanál,bébisitterkednél!

2012. márc. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Üdv!

Nem irigyellek! Nem egyszerű a szitud.

A két hónapot ki kell bírnod, mert sok időd és energiád van már a suliba. A papírt ne hagyd ott, mert lehet, hogy még hasznos lesz.

Véleményem szerint ha igazán ambiciózus vagy akkor meg fogod oldani később az életed, és nem a diploma az ami előre fog vinni.

De ne kezdj most bele komoly esti munkába, koncentrálj a finisre.

Mindent meg tudsz oldani, csak higgy magadba!

Utálom a hiteleket, egy lefelé tartó spirál. Hitel, aztán hitel finanszírozó hitel, ….. és így tovább.

De most a suli az első, ha nem engeded el a gyeplőt és ésszel suli+ 1 hónap költségvetést csinálsz, pici ráhagyással, hogy el ne csússz és figyelmed ne a probléma kösse le, akkor használd ki a diákhitelt, mert a finis többet ér.

Ha nem tudsz azonnal komoly állást találni utána, akkor is van időd apránként törleszteni, és ha nem túl nagy összeggel adósítod el magad, és csak a fontos dolgokra költesz, (buli, ruha, pia stb kizárva) akkor ki fogod tudni termelni, meg ott is van lehetőséged átütemezni, ha nagy gondod van. A lényeg, hogy a mostani két havi problémádat oszd szét a jövőben, amikor meg már csak a melóra kell koncentrálj!

Tudok ajánlani néhány lehetőséget amivel pár forintot tudsz keresni amíg szükséged van rá. Lehet, hogy közbe bedolgozod magad, és suli utánra meg is lesz a munkád. Lényeg, hogy be tudod illeszteni az órarendedbe, és túl sok időt nem visz el a napodból.

Jelzem, nem leszel milliomos belőlük de a zsebpénzt össze tudsz belőle rakni.

Itt nem részletezem, mert szerintem reklámnak minősítenék, ellenben ha privátba írsz és megadod elérhetőséged, szívesen válaszolok és konkrétabb infókat is tudok adni.

Ha más valakit is érdekel, akkor annak is megküldöm!

Kéz és lábtörést!

2012. ápr. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!