Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondanád a gyerekednek hogy...

Elmondanád a gyerekednek hogy börtönben voltál mielőtt ő megszületett?

Figyelt kérdés

2012. márc. 25. 23:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hiszen a hibáim is az életem része, tanulhat az én félrelépésemből, ha hajlamos rá. Egyébként is joga van tudni, hogy miket tettem az életemben.
2012. márc. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
20%
Nem.Oda lenne a tekintélyem.
2012. márc. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%
Nekem apám elmondta, hogy börtönben volt 2 évig, mert figyelmetlenségből halálra gázolt egy nőt, és ezzel nem, hogy alá ásta volna a tekintélyét velem szemben, hanem növelte is, mert képes volt elmondani. Emellett én úgy érzem, hogy ez az esemény a nevelésemben is pozitív hatást gyakorolt rám. Szóval mond el neki szerintem. Ha okos a gyerek fel fogja majd.
2012. márc. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk azért nem, mert nem tartozik rá,azért pedig igen, ha másoktól hallja csalódna bennem, hogy hazudtam neki.
2012. márc. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

nem kérdés. nem hoznám olyan helyzetbe, h sokkolja, amikor elmondják neki mások. lehet moralizálni, ilyen-olyan oldalról nézni a dolgot. egy biztos: mindenképp meg fogja tudni. szerintem akkor sokkal inkább tőled mint mástól


de nem a 6. szülinapján

2012. márc. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%
Miért voltál börtönben?
2012. márc. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó hanem a férjemről. Beszélgettünk erről és ő nem akarja elmondani,de szerintem majd el kéne,pont azért hogy nehogy mástól tudja meg.


Mennyi idősen lenne hozzá elég érett a gyerek hogy megértse?

2012. márc. 26. 00:01
 8/20 anonim ***** válasza:
97%
Én igen. Mert egyrészt, ha ilyen dolgot eltitkolok előle, és kiderül máshonnan, akkor nem fog bennem bízni (és jogosan), másrészt meg a nevelés nem abból áll, hogy én mekkora király vagyok, fiam/lányom, mert tökéletes vagyok, és nézzél fel rám, hanem abból, hogy igenis átadjuk a gyermekünknek azt, amit tudunk, és segítünk neki felkészülni az életre... hogy hol hibázhatnak.
2012. márc. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Egyrészt azért, mert az ilyesmit nem lehet hosszútávon titkolni. A családban, vagy az ismerősök közül valaki véletlenül is elszólhatja magát, vagy csak utalhat erre a dologra.

Ahogy a gyerek nagyobbacska lesz, úgyis mindent meg fog kérdezni, amit hall/ lát, a börtön, a bűnözés elkerülhetetlen téma (híradó, rádió, filmek...szinte mindenhol felmerül). Egy ilyen alkalommal el lehetne mondani neki. Később pedig úgyis megérti. Nem hinném, h ettől azt gondolná később az apjáról, h rossz ember. Hanem inkább azt, h egyszer hibázott, megbűnhődött érte, és most tisztességesen él, felvállalva a múltját. És a férjednek is így kéne erre a témára tekintenie.

2012. márc. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Snapette ***** válasza:
100%
Nagy mértékben függ attól, hogy miért volt a párod börtönben. Nem kíváncsiskodni akarok, csak nehéz így véleményt mondani. Pl. ha azért volt börtönben mert mondjuk megvert egy rendőrt, vagy betört valahova, vagy tolvajláson fogták akkor kisebb gyerekként is megértheti, ha valami komolyabb lenne, akkor talán jó várni vele bár tízéves korig, ha nem áll fenn annak a veszélye, hogy addig megtudhatja mástól, de szerintem is mindenképp el kell mondani.
2012. márc. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!