Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondanád a gyerekednek hogy...

Elmondanád a gyerekednek hogy börtönben voltál mielőtt ő megszületett?

Figyelt kérdés

2012. márc. 25. 23:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom mennyi idősen elég érett hozzá,mert nekem nincs gyerekem,de tényleg jobb ha ti mondjátok el neki,mintha valaki "jóindulatú" tenné meg.
2012. márc. 26. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
28%
Mielőtt megszületett, nem tudtam neki elmondani.
2012. márc. 26. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
12%

Kitől tudná meg? Nem azért kell elmondani, hogy ne tudja meg mástól, hanem azért, hogy lássa/megtanulja, ti bármit elmondhattok egymásnak.

Amúgy szerintem ha elmondjátok, akkor tegyétek meg, hogyha ilyen szóba kerül, de mindenképp az ő szintjén.

Ha pl. szóba kerül a lopás, vagy néztek egy filmet amiben van börtön és rákérdez, hogy mi az? Kik ülnek ott?..stb

2012. márc. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
87%

Azt,hogy hány évesen lehet neki elmondani,azt nektek kell tudnotok,ti látjátok a gyerek értelmi szintjét.Pl sok 6 éves olyan szinten vanmint egy 10 éves.Ismerek egy kisfiút,itt lakik a lépcsőházban,ő most megy majd első osztályba és nagyon okos,intelligens.Tegnap amikor lent volt a kutyájával,én a szórólapokat nézegettem,akkor hallottam,hogy azt mondjs s kutyájának,hogy ezt a meleget az anticiklonok okozzák.Csak lestem milyen okos...Na ő neki már biztosan el lehetne mondani.

Gondoljátok át,hogy amiért börtönben volt a párod mennyire súlyos volumenű lehet a gyerek szemében,majd egy beszélgetés során hozzatok fel nagyon hasonló témát és úgy tálaljátok.

2012. márc. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
33%
Nem biztos hogy elmondanám.Nekem is van egy olyan dolog,amit nem szívesen mondanék el majd,ha lesz gyerekem,mert olyan téma,amit mindig a fejemhez vágna.A múlt az múlt,megtörtént,annyit tennék hogy tudatosan jó irányba terelném a gyereket,hogy ilyen dolgokat kiküszöböljek.
2012. márc. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
23%
Én a lányomnak nem fogom elmondani. Az apukája azt akarta, hogy sosem tudja meg. Ha egyszer mégis rákérdez, akkor majd elmondom, hogy mi volt, de magamtól nem hiszem.
2012. márc. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
87%
14-15 éves kora előtt nem hiszem, hogy elmondanám.
2012. márc. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. márc. 26. 14:00
 19/20 anonim ***** válasza:
75%
8. vagyok... azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nyilván nem 3-4 évesen mondanám el neki, hanem tőle függően akkor, amikor vmennyire képben van azzal, hogy mi a jó, mi a rossz, mi az, hogy börtön, és hogy aki börtönbe kerül, az milyen okból mehet oda (szval hogy nem feltétlen csak gonosz emberek kerülnek be)... legkésőbb 14-15 éves korában.
2012. márc. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Elmondanám neki olyan 13-15 éves korában.
2020. júl. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!