Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hirtelen felindulásból egymás...

Hirtelen felindulásból egymás fejéhez vágott szavak! Mennyire kell komolyan venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A barátommal kicsivel több mint egy éve vagyunk együtt, jól érezzük magunkat, nagyon ritka ha összekapunk valamin.

Tegnap viszont sikerült egy kicsit összevesznünk. Tavasszal nyelvvizsgázok, és kicsit feszült vagyok miatta, ezen múlik a 2. diplomám:S A barátom kérdezte, mi baj, mondtam neki hogy a nyelvvizsga, úgy érzem semmit nem tudok és ezen agyaltam este... Ő legyintett rá, hogy nekem úgyis meglesz, ne törődjek vele. Olyan volt, mintha azt mondaná, hogy ez nem is olyan nagy cucc!

Ezután kicsit élesebben válaszoltam neki, amin felkapta a vizet, hogy ne rajta töltsem ki a dühöm. Ebben igaza van.

Ez a szócsata odáig fajult, hogy azt mondtam neki hirtelen felindulásból, hogy úgy érzem neki nincs is szüksége kapcsolatra! Nem vett komolyan, bújni akart, és amikor nekem már leesett hogy mit mondtam, iszonyú bűntudatom volt és bocsánatot kértem. Ő is. A barátom nagyon higgadt típus és viszont szeleburdibb, hirtelenebb ember vagyok:S

Megoldódott végül, csak remélem a hirtelen indulatom nem viszi rossz irányba a kapcsolatunkat. Nálatok volt már ilyen? valamit megváltoztatott ha dühből a másiknak mondtok olyat, amit nem gondoltok komolyan?

22L


2012. márc. 26. 09:56
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Szia! Szerintem emiatt ne aggódj. Szinte mindenkivel előfordul. A lényeg, hogy meg tudtátok beszélni. Rosszabb lenne a helyzet, ha "tüske" marad a nem komolyan gondolt mondat után. Persze azért érdemes figyelni rá, hogy sokszor ne forduljon elő, még ha az adott pillanatban nehéz is, mert elkapott a gépszíj... Ha nincs sokszor veszekedés, és mindent meg tudtok beszélni, szerintem egy-két ilyen esettől nem változik rossz irányba a kapcsolat. Aztán ügyesen a vizsgán ;) 30L
2012. márc. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! sütök neki bocsánatkérő sütit szerintem:)
2012. márc. 26. 10:09
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyan velem született betegségem van, amiről nem tehetek.

Az exem lenyomorékozott egy vita alkalmával. Nem tudtam neki megbocsátani!

2012. márc. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi?


Hát ez nem valami komoly vita. A dühből mondott dolgok szerintem nem változatnak semmin, de majd ha 10 éve lesztek együtt, és nem csak ilyen pitiáner veszekedésről fogsz majd beszámolni, akkor majd belátod, hogy igazunk van. Mondasz majd még cifrábbat is.


:-)

2012. márc. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
igen, amit írtam nem nagyon szoktunk veszekedni, még összekapni sem, ezért számít nálam ilyen komolynak ez. Remélem azért sosem lesz ennél komolyabb vita köztünk:)
2012. márc. 26. 10:22
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint nem az a lényeg, hogy van-e vita egy kapcsolatban, hanem, hogy a vitát hogyan tudják a felek lezárni.

Inkább legyen több vita megnyugtatóan lerendezve, mint szőnyeg alá söpört és ott gyűlő problémák.


Amúgy a vizsgaidőszakos idegbetegség nálunk is jelen szokott lenni. Egyszerűen megállapodtunk, hogy olyankor nem vesszük komolyan azt, aki épp idegbeteg (vizsgázik). Ez nagyon jól működik, mert én pl az államvizsgám előtt kifejezetten f.szfej voltam a stressz miatt. A férjem egyszerűen átsétált a másik szobába és mondta, hogy majd a vizsga után megbeszéljük. Jól csinálta, mert a vitaalapok nagy része nem volt valós, csak annyira ideges voltam, hogy az élő fába is belekötöttem.

De amikor ő vizsgázott, ő is ilyen volt :)

2012. márc. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyet vágsz a fejéhez abból semmi gond. Ha azt mondtad volna, neked nincs szükséged kapcsolatra, akkor bogarat ültetsz a fülébe. Jelen pillanatban ő tudja, hogy van szüksége rád, maximum ezt jobban érezteti veled.


Megjegyzés: a nyelvvizsga szerintem tényleg nem olyan hatalmas dolog. Hajrá!

2012. márc. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
nálunk komolyabb szócsaták is voltak, káromkodással. Sajnos én is hevesebb vérmérsékletű vagyok, viszont sosem gondoljuk komolyan, utána bocsánatot is kérünk, de időbe telik. mégis 5 éve leszünk együtt. nem szép dolog, de ezek indulatok. én is próbálom visszafogni magam :) ne aggódj ezen szerintem :)
2012. márc. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszi meg tudtatok nyugtatni:) igaz ő is mondta, hogy nincs ebből semmi.

A nyelvvizsga önmagában tényleg nem vészes, de az én esetemben nem csak egy nyelvvizsga: diplomához kell, első és utolsó alkalom hogy megpróbálhatom mert utána megszűnik ez a nyelvvizsga (mert elég kis nyelvről van szó) és kezdhetek egy másik nyelvet, persze csúszással!

2012. márc. 26. 13:13
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

ismerős :) nálunk ugyanez a szitu, a párom nyugodt én hirtelen haragú. Veszekedésekkor olyan dolgokat tudok a fejéhez vágni....több kapcsolatom rá is ment erre. hiába kértem ezerszer bocsánatot utánuk. De ő más, mert tudja h nem kell ezeket komolyan venni nálam. Mindig mondja h rosszul esik neki, de nem hagy mély nyomot benne. Akkor ott nehéz, de tudja h nem gondolom komolyan. mivel ilyen szeretettel nyit felém én is azon vagyok, h visszafogjam magam és ne legyek ilyen. De ehhez kellett az h tudjam ő így is elfogadna. Szóval mázlid van a pároddal neked is :)Én is mindig sokszor bocsánatot kérek, borzasztóan szégyellem magam utána. Ez segít h következőleg kétszer meggondoljam mit is mondok. Szerintem ne aggódj, szeret téged :)És örülj neki h melletted áll ilyen nehézségek közepette is mert ez megerősíti a kapcsolatotokat

21L

2012. márc. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!