Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnál úgy kisállatot,...

Vállalnál úgy kisállatot, hogy tisztában vagy vele, hogy a családnak nem fog tetszeni?

Figyelt kérdés

Van már egy kutyám és egy macskám. A kutya anyuéknál van egy másik kutyával (ami tesómé). Én a párommal élek, ide szeretnénk egy kistestű (macska méretű) kutyust.

Mi spórolnánk össze rá a pénzt, a családnak annyi dolga lenne hogy szeresse/elfogadja. (pl. ha átmegyünk ne kelljen itthon hagyni a kutyát).

A mostani kutyám össze van nőve a másikkal, imádják egymást. Viszont tesóm kutyája nem jön ki a macskámmal, ezért nem hozhatom őket ide. Ha csak a sajátomat hozom, mind2 kutyus belebetegszik a másik hiányába.

Naponta látogatom a kutyámat, 2x sétáltatom és anyagilag is támogatom a kajáját meg az oltásait.


2012. márc. 26. 10:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
És a cica most veletek él?
2012. márc. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen.
2012. márc. 26. 10:24
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem teljesen felesleges mégegy kutya ... a másikra is csak kifogásokat keresel, hogy miért hagytad anyádéknál.

A kutyának mindig a gazdája a legfontosabb .. nem lenne semmi baja a másik nélkül.

2012. márc. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Ha egy kutyát már lepasszoltál, minek még egy?


Így nem vállalnám.

2012. márc. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem passzoltuk le. Mikor elköltöztem, jött velem. Sem az én kutyám nem evett, sem a másik. Nem volt kedvük se sétálni se játszani.

Én még orvost is hívtam az enyémhez, az orvos szerint makk egészséges volt.

3 nap után átmentünk a kutyával anyuékhoz, mindkettő repkedett a boldogságtól.

2012. márc. 26. 10:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nem kell elvárni senkitől, hogy átvihesd a kutyádat az ő lakásába.


A ti lakásotok, a ti életetek, ha szeretnétek kutyát, a ti döntésetek.

Az meg, hogy én beengedek-e egy kutyát a lakásomba, had legyen az én döntésem. Én sem cipelem magammal olyan helyre, ahol tudom, hogy csak megtűrik.

2012. márc. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mielőtt másik kutyát vállalsz, neveld meg a mostanit. Hidd el amit csinál az csak nevelés kérdése. Nekem 3 kutyám van, anya-lány-unoka, a kezeim között születtek, együtt nevelték fel a kisebbeket, folyton együtt vannak, együtt esznek, alszanak stb. Mégsincs egy szavuk sem ha az egyiket elviszem, elkülönítem stb. Ha nem foglalkozol eleget és megfelelően a kutyával, akkor a másikhoz fog jobban ragaszkodni, és ez nem normális, hogy nélküle nem eszik. Az, hogy elviszed sétálni naponta kétszer, egy embernek nagy dolog, de egy kutyának folyton a gazdával kell lenni, főleg ha olyan típusú fajta.
2012. márc. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem szépen le lett írva a ,,kutyák" témakörnél,hogy ilyen hozzá állással NE vállaljátok be a amstaffot!


Most meg már rögtök kistestűn gondolkodtok?Amikor a másik kérdésedben kiderül,hogy teljesen mindegy milyen kutya lenne,csak neked lenne rá időd és neked ez sok lenne.

2012. márc. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

nem tudom milyen amstaffról beszélsz, eszembe nem jutna akkora kutyát magamhoz venni!!!

hülyeséget beszélsz, utolsó!

2012. márc. 27. 14:22
 10/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Csak innen vettem az amstaffot.Mert csöppet sok az összefüggés a két írás között.

2012. márc. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!