Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig működhet ez egy egészsé...

Meddig működhet ez egy egészséges házasságban?

Figyelt kérdés

Férjem nem igényli a szexet.Harmincas éveink közepén vagyunk mind a ketten,és ez így megy már 2-3 éve.Havonta egyszer van átlagban,de szerintem ő hónapokig ellenne szex nélkül.

Már ott tartunk,hogy én sem kezdeményezek,mert mindig elutasított valamilyen indokkal.


2012. márc. 26. 11:40
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind szép és jó, hogy legyünk kettesben, kényeztessük a párunkat, fürödjünk együtt, stb. Csak az a gond, hogy az a férfi aki eljut oda, hogy nem lehet vele szexelni havonta egynél többször, az kellemetlenül érzi magát az ilyen intim helyzetekben és nem is tart rájuk igényt. Ha jelzem, hogy vele szeretnék fürödni, akkor annyit mond, hogy most haladni akar, nincs erre ideje. Kettesben sokat vagyunk, szoktunk beszélgetni/összebújni, de csókolózni és szexelni szinte soha. Azt kell mondjam, félévente egy az már nagyon jó arány. Szóval az ilyen férfi nem csak a szexet, de minden más intimitást is elutasít. Ha főzöl neki finomat (amit amúgy minden nap megteszel mert évek óta együtt éltek) akkor megköszöni, feláll az asztaltól, és elmegy a dolgára. Ebben már nincs különlegesség számára. Én is ebben a helyzetben vagyok amúgy, amiben a kérdező. Egy megoldás van: megszoksz vagy megszöksz. Én megszoktam, már nekem sincs igényem a szexre, sőt ha néha-néha kezdeményez, már én utasítom el, mert már akkor se tudom élvezni, ha együtt vagyunk.
2012. márc. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek: ez nagyon szomorú :( Nem kellene így élni :( a szex jó hatással van a közérzetre, minél többet csinálod annál többet fogod kívánni is! Bár persze nem mindegy, hogy mindig ilyen volt-e a párod, vagy ilyen lett egy idő után. Ha utóbbi, akkor valami oka volt annak. Meg kellene beszélni. Ez a legnagyobb baj a kapcsolatokban manapság: nem tudnak őszintén _beszélni_ a dolgokról, pedig ha az megvan akkor minden problémát meg lehet oldani a lehetőségekhez mérten. Szerintem borozzatok egy kicsit vacsora közben, hátha attól ellazul, aztán beszéljeke, és akár mást is, ha úgy alakul... :)
2012. márc. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Szerinted ilyen helyzetben egy nő 3 év alatt hányszor próbál beszélni a párjával? Pláne én, aki nem igazán vagyok az a kuka típus. De ez a dolog két emberen múlik, én hiába kérdezek, ha ő nem válaszol.
2012. márc. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előttem szólóval! Itt már nincs mit megbeszélni, én is kb. 5 éve próbálom, a probléma első jelentkezésétől kezdve. Már mindent tudok, amit lehet: nem kívánja! Ő ilyen! Fogadjam el ilyennek. Kérdeztem, mit tenne az én helyzetemben. Erre közölte, hogy élne szex nélkül.

Nem csak a szex hiányzik, hanem minden, ami hozzá tartozik, az intimitás: a csók, az ölelés! Én sem tudnám már elképzelni, hogy hozzám érjen, annyi elutasításban volt részem, és mivel tudom, hogy nem kívánja, az úgy mennyire kellemes szerintetek?

Szerintem aki nem volt még ilyen helyzetben, az el sem tudja képzelni! Nincs jó megoldás!

Szakemberhez kellene fordulni, de az én férjem pl. mereven elzárkózik tőle, pedig már időpontot is kértem. Majd, később, egyszer, most más dolgunk van... aztán nem lesz belőle semmi... Én kb. 5 éve hallgatom, hogy "majd megoldom" és nem változik semmi.


Hogy csinálni kell, és megjön a kedve? Igen, én már olvastam ilyen jótanácsokat, ki is próbáltam. Hetekig, hónapokig naponta rámásztam... pedig iszonyú megalázó volt, de hátha... nem jött meg a kedve. Egy éve nem volt szex.

Jöhetnek még a jótanácsok!

2012. márc. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

22-es vagyok.


Én is voltam ilyen helyzetben, úgyhogy megértem, hogy nehéz, bár nálunk kicsit más volt, mert a párom elment mindenféle vizsgálatra aztán kiderült, hogy lelki okai voltak, amiket vagy egy évig próbáltunk helyretenni, sőt még aztán is néha visszajöttek a dolgok. Csak végül sikerült, mert mindig beszéltünk róla, akkor is, ha nem esett jól. De igazatok van, ha nem hajlandó a párotok beszélni, hiába erőltetitek évek óta, akkor tényleg nincs mit tenni... sajnos én azt mondom, hogy kortól függően ugyan, de valószínűleg elhagynám, ha még fiatal vagyok. Ha már 50 körül, akkor nyilván annyit nem ér az a plusz 10 év szex mint az egyébként nyugodt és jó párkapcsolat, de ha valaki fiatalabb, akkor nem kellene megvonnia magától. Ugyanis a férjetek is például csinálhatná nektek kézzel meg szájjal, ha neki épp nincs is kedve de tudja, hogy nektek van. Kompromisszum. OK, ha ő nem akarja, az NEKI jó. NEKTEK mi a jó? Semmi, úgy tűnik... hol itt az egyenlőség? :(

2012. márc. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Én úgymond mindkét helyzetben voltam. Első férjemmel már nem volt rendben a házasságunk, konkrétan csak a költözésem időpontjára vártam (különböző okok miatt nem tudtam költözni). Ez több év volt így mellette, hogy nem nyúlt hozzám. Ő mondjuk azt mondta, hogy azért nem nyúl hozzám, mert nem akar hiú reményeket táplálni bennem, mivel nem szeret és válni akar, ezért éljünk úgy, mint két idegen. Persze én azért észrevettem dolgokat közben, pl. fürödtem és a kulcslyukon! keresztül leskelődött, de nem nyúlt hozzám. Aztán nem sokkal a költözésem előtt kezdeményezett egy este. Amikor már én is belemelegedtem, akkor leállított, közölte, hogy hagyjuk. Borzasztó volt az önbecsülésemnek. Aztán elváltunk, én azóta újra férjhez mentem és nagyon jó a szexuális életünk a férjemmel, igaz, a gyerkőc születése után kevesebb, mert jóval fáradtabbak vagyunk, de amikor együtt vagyunk (heti 1-2x) szétdurranok az önbizalomtól, amikor látom, a férjem mennyire kíván. Szóval ég és föld, amiben nekem részem volt eddigi életem során. Én azt vallom, ha a másik nem akarja, azt erőltetni nem lehet. Nyilván a másik iránti tisztelet azt követelné, hogy elmondja őszintén, miért nem kívánja (vele) a szexet.
2012. márc. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt egy pasinak is nehéz megfogalmazni magának, hogy mi az oka... mi nagyon sokat beszélgettünk erről a férjemmel, tényleg őszintén.

És ő sem tudja!

Gyanítom, hogy az egész személyiségéből, a korábbi tapasztalataiból fakad, és ez a probléma sokkal összetettebb annál, hogy egy-két mondatban meg lehessen fogalmazni - akár saját magának is. Éppen ezért szerettem volna, ha szakemberhez fordul, akár egyedül, akár együtt, de ettől teljesen elzárkózik. Így pedig nem tudok segíteni neki... nem vagyok pszichológus, de még ha az lennék, akkor sem tudnám "kezelni" a saját férjemet, hiszen elfogult vagyok!

Én nagyon szeretnék neki segíteni, de ott vannak a saját (szerintem jogos) igényeim, hogy a házasságban legyen szexuális élet, intimitás. De egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy neki tényleg szüksége van erre.

Hogy ő elégítsen ki... nos, ő nem vágyik rá egyáltalán, erre SEM! Őt nem hozza izgalomba a női test látványa (ezt is elmondta). Fel tud izgulni, képes szexre, képes elélvezni, de nem nagyon izgatja az egész. Tehát magától nem jut el oda, hogy "keresse" a szexuális élményt, vagyis tegyen érte... olyan ez, mintha nem lenne éhes... ha elé tennék valami ínycsiklandozó falatot, esetleg tukmálnám egy kicsit, akkor megenné, és még talán jól is esne neki, de magától eszébe nem jutna, hogy enni szeretne. És attól, hogy egyszer megkóstolt valamit, még egyáltalán nem biztos, hogy a következő alkalommal is kívánni fogja, még ha jól is esett...

Szóval én azt gondolom, hogy az sem megoldás, ha nekem jó... mert neki ettől még nem lesz jó. A kompromisszum nem azt jelenti, hogy belemegyek valamibe, ami a másiknak fontos, nekem meg egyáltalán nem - vagy fordítva: lemondok valamiről, ami nekem fontos, mert a másiknak nem az. Ez így nem kompromisszum! A kompromisszum az, hogy megtaláljuk a mindkettőnk számára jó megoldást. Csak így működhet hosszú távon!

Adott esetben ez lehet, hogy az, ha szépen elválunk, és találunk olyan partnert, akivel azonosak az igényeink, akivel működik. De itt jön képbe, hogy elfogult vagyok, tehát nyilván ragaszkodom a házasságomhoz (és ő is), szeretném valahogy megoldani, pedig egyáltalán nem biztos, hogy ez lehetséges együtt.


Én azt szeretném, ha a férjemnek is a legjobb lenne, és ha ennek az az ára, hogy külön menjünk, akkor legyen az... csak hát ő sem tudja, hogy mit akar, hogy mi lenne számára a legjobb, és így nehéz! :(

2012. márc. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!