Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges e valakit eltiltani...

Solya30 kérdése:

Lehetséges e valakit eltiltani az apjától, amíg nincsen bírósági végzés?

Figyelt kérdés
2012. márc. 26. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Önhatalmúlag nem.
2012. márc. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Miért kellene eltiltani, hiszen az apja ?!
2012. márc. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Törvényesen nem lehet, hiszen nincs bírósági végzésed, de csak egyszerűen nem elengedni az apjához azt meg tudod tenni, más kérdés, hogy ez mennyire fair.

Ha a gyerek menni szeretne, találkozni az apjával, akkor te bármennyire is haragszol rá, nem tilthatod el.

2012. márc. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag nyilván nem.

A gyakorlatban, hogy meg lehet-e oldani, az más kérdés, mindenesetre nagyon undorító dolog.

Azt tudnod kell, hogy ha az apa rájön, és bíróságra megy ezzel, abból bajod lesz.

2012. márc. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért kéne eltiltani?A gyereknek apa is kell.Felesleges bosszúskodás.
2012. márc. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hány éves a gyerek? Véleményem szerint az anya tudja mi jó a gyerekének. Én sajnos voltam hasonló helyzetben, nem akartam, hogy a gyerek ne lássa az apját, de a gyerek még 3 éves volt amikor külön költöztünk, és az apja ragaszkodott a gyerekhez(előtte nem, csak azért, hogy visszamenjek), egy hét nála, egy hét nálam. Egy olyan emberről van szó, aki hosszú távon képtelen a gyerekről gondoskodni. Pl. iszik úgy, hogy a gyerek a kocsiban van, nem fürdeti meg stb.... Szóval nem tudtam mit tenni, mert nem volt bírósági végzésem,most már van, nem is érdekli. Sajnos, hogy papír kell róla, hogy a gyerek érdekét nézve valamennyire egy állandóságot lehessen biztosítani a gyereknek.
2012. márc. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2 Az,hogy az apja,még nem jelenti azt,hogy foglalkozik is vele.
2012. márc. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Elnézést Mindazoktól,aki félreértett..Nem én vagyok,aki tiltja az apjától,hanem a párom exe és már nem tudunk mit csinálni a "hölggyel",mivel hazugságokat állít Rólunk,féltékeny Rám,pedig anno is csak a pénz miatt volt a párommal.És ő volt az,aki a kislánya helyett a bulikat választotta,és folyamatosan csalta a párom.Segitséget kérek,hogy mit tudunk tenni ilyenkor,mert most is közölte,miután mi szóban összeugrottunk,hogy akkor nem adja oda a kislányt hétvégére.Undoríó,ahogy viselkedik és nem törődik a kislánnyal,és a legdühítőbb,hogy nem tudunk mit tenni?Ötlet vkinek?
2012. márc. 29. 15:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Gyámhivatalhoz és/vagy bírósághoz fordulhattok.

A kislányt oda KELL adnia.

2012. márc. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A bíróságon már elinditottuk az elhelyezést,a gyámügy azt mondta,hogy amig nincs bírósági végzés,addig nem tud semmit tenni.:( Mi tudjuk,hogy oda KELLENE adnia,de nem adja!Farsangra is azért nem vitte el a kislányt,mert én is ott voltam.:(
2012. ápr. 1. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!