Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözzünk vagy sem?

Költözzünk vagy sem?

Figyelt kérdés

Párommal kitaláltuk, hogy pestről leköltözünk egy kis vidéki telekre, miután júliusban megszületett a babánk.

30-40 km-re leszünk csak, mégis úgy érzem, hogy nem tudom megtenni, pedig szeretném...

Világ életemben panelszökevény voltam :) meg tudom majd szokni vajon?

telkünkre szoktunk lejárni, de az mégis más hétvégenként egyet egyet ott aludni mint ott is lakni nem?


tanácsokat és bátorítást szeretnék kérni :)

köszönöm



2012. márc. 26. 13:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Költözzetek.:)
2012. márc. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon jó lesz!ezer új élmény vár rád!A baba mellett úgysem tudnál városi életet élni annyira!

imádni fogod:D

2012. márc. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkel jobb lesz sokkal kertes házban, majd meglátod. Viszont munkavállalás szempontjából én biztosan nem adnám fel a pesti lakhelyemet.
2012. márc. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
ott lesznek nem messze.negyven km autóval nem sok naponta
2012. márc. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én úgy gondolom, hogy vidéki életet sokkal könnyebb megszokni mint a panellétet. Gondolj bele: nincs több hangoskodó szomszéd, égett olajszag a lépcsőházban, idióta közös-képviselő... és semmi egyéb kellemetlenség ami egy panelházzal együtt jár.


Viszont lesz nagy kert ahol bármikor kifeküdhetsz napozni, ahol el tudod helyezni a felfújható gyerekmedencét, ahol grillezni/bográcsozni tudsz nyári estéken a kedveseddel, ahol kialakíthatsz saját homokozót a a babának (macskaürülék menteset!), ahol bátran futkározhat, focizhat, biciklizni tanulhat néhány év múlva a gyereked. stb

Nem is beszélve a tágas házról, csendesebb környékről, jobb levegőről.


Szóval ne félj a változástól! Garantálom, hogy IMÁDNI fogod! Én megtapasztaltam a panelt és a kertes-házat is szóval tapasztalatból beszélek. :)

2012. márc. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az 30-40km nem távolság, főleg autóval.

Én is ugyanennyit autózok a munkahelyemre!

2012. márc. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

huhh nagyon köszi amiket irtatok...sokkal könnyebb és nyugodtabb lettem...

komolyan...


csak sokszor nehéz a változtatás, ezért félek annyira...

és ha nem lesz jó?ha nem érezzük jol magunkat? mondjuk akkor még mindig visszaköltözhetünk pestre egy ugyanolyan albiba mint amiben most vagyunk, de akkor mi lesz a házzal, telekkel?


áááááá mennyi kérdés:)

2012. márc. 26. 13:43
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó lesz.lesz állatkád is meg minden és friss zöldség nő majd a kertben.nem ér fel semmi ezzel.

A változások akkor következnek be,ha olyan dolgot teszünk ami nem fér bele a gondolatainkba.merni kell!sokat nyersz:D

2012. márc. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Kíváncsi lennék, mitől tartasz? Mi az amitől esetleg "nem lesz jó"? :)


A pannelakó pestiek (és más nagyvárosban élők) nagy része menekülni próbál a városból...

Ha van lehetőségetek akkor éljetek vele!!

2012. márc. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon-nagyon gondoljátok át. Ha még soha nem volt "bejáró" a férjed, meg fogja viselni. Elsőre nem sok a 30-40 km, de napi szinten az 60-80, és plusz idő. Mivel fog bejárni? Busszal, vonattal netán autóval? A munkáltatója fizetni fogja a bejárást? Ezek fontos kérdések. Ha művelni akarjátok a kertet, mennyire értetek hozzá? Aztán a falusi közösség:laktam pár évig falun, nem tudtam megszokni a "mindent tudni akarok" mentalitást és azt, hogy mivel fiatal voltam, azt hitték, hülye is vagyok, állandóan okítottak. Száz szónak is egy vége: alaposan gondoljátok át.
2012. márc. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!