Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bűntudatom van, de nem lenne...

Bűntudatom van, de nem lenne elég pénzünk az egész családra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Párommal teljesen rákattantunk még tavaly a cirqueueue (nincs türelmem lebetűzni) szóval a napcirkuszosokra, s most idén lenne is rá keret, hogy elmenjünk. De csak kettőnkre, a gyerkőcökre nem. kettő kislányunk van, 5 és 7 éves. Tudom, hogy nekik is tetszene... szóval most nem is tudom. Ne menjünk el (rég voltunk már kettesben bárhol) mert az nem fair a gyerekekkel szemben vagy szökjünk el rá és ne mondjuk el, hogy cirkuszba megyünk?

2012. márc. 28. 15:17
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
92%

Menjetek el kettesben.


A gyerekek legalább hozzá szoknak, hogy az élet szar.

2012. márc. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
85%
Kell, hogy magatokra is szakítsatok időt, menjetek nyugodtan.
2012. márc. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim válasza:
56%
Igen, te mondtad ki, hogy nem lenne fair a gyermekekkel szemben. Menjetek kettesben romantikázni akárhová, de ne olyan programra, ami a gyerekeknek is tetszene. Én legalábbis csak rájuk tudnék gondolni, és az elrontaná a szórakozásomat.
2012. márc. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
72%

Nyugodtan menjetek el kettesben, miért ne tehetnétek meg?

A gyerekeknek ki lehet találni olyan dolgot, amit biztosan jobban élveznének, és olcsóbb is :)

És igazából elég kicsik még a gyerekek, lehet, nem is tetszene nekik annyira, mint ahogy te gondolod.

Én is ilyen korban voltam cirkuszban, azóta se :D

2012. márc. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
68%
Hú, hát ez nehéz.. Gyerekjegyre nincs kedvezmény? Hátha így kitudnátok gazdálkodni.
2012. márc. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazából a belső érvelésemet látom itt is megelevenedni... végül is, ha kiengesztelem őket valami mással. Nem szívesen mondanék le róla, ritkán jut el az ember ilyesmire..
2012. márc. 28. 15:24
 7/43 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs rá:S Lehet kezdeményezni kellene náluk:D vagy családi jegyet... kutattam utána, de én nem láttam, hogy lenne:S
2012. márc. 28. 15:25
 8/43 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nyugodtan menjetek el, felnőtt emberek vagytok, nektek is kell néha egy kis kikapcsolódás.

Ez nem azt jelenti (nem is jelentheti), hogy mostantól sosem viszitek őket magatokkal, hanem, hogy ez egy különleges alkalom. Semmi baj nincs vele. Titeket is feltölt, és utána több türelemmel, kedvvel tudtok velük is foglalkozni, és pl. elmenni egy családi kirándulásra.

Semmivel nem lenne a gyerekeknek jobb, ha ti is otthon ültök! Másrészt meg én sem vagyok benne teljesen biztos, hogy ilyen kicsiknek is mindenképp tetszene.

A lényeg, hogy érezzétek jól magatokat, aztán meg menjetek a kicsikkel is valahova, akár fagyizni, kirándulni... Senkinek semmi baja nem lesz ettől. :)

2012. márc. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
42%

Itt az a baj, hogy a gyerekeknek is tetszene.


Mert önmagában teljesen normális dolog, ha kettesben mentek valahova. De hogy olyan programból hagynátok ki őket, amivel nekik is örömet tudnátok szerezni, ez nem kifejezetten szép. Legalábbis én nem tudnám élvezni. Nekem bűntudatom lenne.


Unokatesóméknál az volt, hogy két baráti család van, el akartak menni nyaralni pár napra. Egyik családnak sok pénze van, elmentek négyen (két szülő, két gyerek). Másik család (uncsitesómék) nem valami pénzesek, ott elmentek a szülők, a gyerekeket a nagyira hagyták. Na ez az, ami nálam elképzelhetetlen.


Ha a kicsi megkérdezi tőled, hogy anya mi miért nem mehettünk, mit mondasz? Mert rátok már nem volt pénzünk?

Kettesben elmennék olyan helyre, amiért nem fáj a gyerekek szíve.

2012. márc. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ez egy kicsit más művészet,nem biztos hogy értékelnék a gyerkőcök. Lógjatok el,aztán jövő hétvégén menj el állatkertbe velük.:)
2012. márc. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!