Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ha bűntudatom van ha...

Normális ha bűntudatom van ha sokat vásárolok? Bővebben

Figyelt kérdés
Mi elég jól élünk, gyakran veszek magamnak új ruhákat, kb. hetente/kéthetente. De aztán mikor látom magam körül az embereket akiknek még rendes cipőre és meleg kabátra se tellik, olyan bűntudatom lesz, hogy én meg csak úgy szórom a pénzt. Annyira sajnálom őket.Míg én jól érezm magam, jó ruhákban járok, más meg éhezik. :S ez normális?
2012. márc. 11. 18:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Ne legyen bűntudatod.Azok az emberek tudatosan bűntudatot akarnak súlykolni beléd hogy érezd magad rosszul mert gazdagabb vagy.És szinte elvárnák azt hogy a gazdagabbak adjanak nekik pénzt.De ez is csak Magyarországon van így.....
2012. márc. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Egyetértek az elsővel, persze nem az összes szegény ilyen, de a legtöbben tényleg csak azért utálják a gazdagokat mert gazdagok... Mi is jól élünk, én sosem vágtam fel azzal hogy szüleimnek van pénze, tudtam hogy azért nem én dolgoztam, de megvettem ha valamit szerettem volna, rejtegetni meg azért csak ne kelljen már, ha valami új holmim van.
2012. márc. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Jótékonykodj is néha (pl. beteg gyermekek javára) és akkor a lelkiismereted megnyugszik.


Egyébként, ha van, akkor élvezd a javaid. Nincs ezzel semmi baj. Végre valaki, akiknek jól megy! Ne legyen bűntudatod!

2012. márc. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nem kellene hogy bűntudatod legyen.Nekem sincs mikor eszem és közben meg tudom hogy valahol éheznek.

Szerény körülmények közt élek,nincs pénzem drága ruhákra,de ezért engem senki ne sajnálgasson.Megvagyok igy is.

Az hogy neked van örülj neki,élvezd az életet.Ha lehetőséged van adj a rászorulóknak és ennyi.

2012. márc. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem is bűntudatom van pedig alig vásárolok és nem is vagyok gazdag


vittem már ruhákat a vöröskeresztnek több zsákkal (amit 1 évig nem hordok azt odaadom), meg a kutyamenhelynek kaját, adok a hajléktalanoknak aprót (ha öreg vagy kutyás, vagy kerek perec megmondja hogy piára kér :))

2012. márc. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Bence_ ***** válasza:
90%

Mivel érzékeny vagy és figyelsz a környezetedre ezért normális az érzés.

Ha nem vagy valami néprontó zsaroló, akkor nem tehetsz arról, hogy neked több pénzed van mint nekik.

Azt csinálnák amit pl te akkor valószínűleg ők is ott tartanának

2012. márc. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

szerintem felesleges ezen pörgetni az agyadat.


mi igazán nem vagyunk egy gazdag család, de néha amikor beszerzek a turiban egy új szoknyát egy tök jó felsővel, és tök jól érzem magam benne, nekem is bűntudatom lesz, amikor meglátom, hogy valakinek meg lyukas a kabátja. és az az igazság, h nekem is vannak olyan cuccaim, amik annyira elkoptak (pl az egyik farmeromat több, mint 4 éve hordom), hogy kilyukadnak, de én azokat megvarrom, vagy varrok rá egy aranyos foltot (mondjuk szívet), ami tök jól mutat rajta (pedig utálok varrni). de mégis néha elfog a bűntudat, pedig semmi okom rá. és neked sincsen. mindig lesznek olyan emberek, akiknek kevesebb van, mint neked, nem csak pénzből, hanem tehetségből, szépségből, vagy boldogságból. de nem kenődhetsz el csak azért, mert tudod, hogy valaki nem olyan boldog, mint te.

én is néha megkérdezem az ismerőseimet, h van jogom boldognak lenni, amikor mások éheznek és épp ebben a pillanatban hal meg a testvérük? de nem erre kell gondolni, mert mindig lesz szomorúság a világban.

ha nem ártasz senkinek azzal, hogy te jó cuccokat viselsz, akkor nincs okod szégyenkezni.

2012. márc. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

és egyetértek egyik hozzászólóval: ha van olyan ruhád, amit kinőttél, vagy meguntál, vidd el valami szeretetszolgálathoz.


karácsonykor mi egy tucat szatyor ruhát adtunk nekik :)


azzal te is jól jársz és ők is :)

2012. márc. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
Kérdésedre válaszolva szeintem nem normális,mivel azzal,hogy te megveszel valamit egy munkásnak fizeted a bérét.
2012. márc. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne legyen bűntudatod! Attól, hogy te nem vennél ruhát csak havonta vagy akár félévente, a szegényebbeknek még nem lenne több a pénzük....
2012. márc. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!