Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Rám akarják...

Mit csináljak? Rám akarják erőszakolni a találkozást!

Figyelt kérdés

Külön élek 15 éves koromtól bántalmazás, lelki, terror költözés után lopás, átverések, kihasználások miatt. Párommal élünk ketten már 3 éve.

Most lesz a ballagásom, egy hónap múlva. Mivel szüleimmel nem tartok kapcsolatot a fentiek miatt, gondoltam "anyósomat és apósomat" és távol élő nagyszüleimet meghívnám ballagásra, mégse legyek tök egyedül ott. Sose tartottam nagyra az iskolámat, de gondoltam ennek megadom a módját, mert pár hónap múlva külföldre megyünk párommal, remélhetőleg végleg.

Nagyszüleimmel tegnap beszéltem, nem mondták biztosra a jövetelt, mert nincsenek mindig túl jól.

Ma szokás szerint felhívtam őket a "hogyvagymiújság" kérdéssel. Eszükbe jutott a tegnapról kimaradt kérdés: kit hívsz meg még? válaszoltam, mire jött: anyádat is meghívhatnád! kék-zöld-lila lettem, higgadtan próbáltam nemet mondani. Jöttek az érvek: csak az anyád, így-úgy amúgy. Öreganyám megértette, öregapámmal jól összevesztem. Ő még mindig nem akarja elfogadni milyen is a lánya. Kijelentette, hogy akkor ő sem jön, ha nem hívom meg.

Azt mondtam, hogy sajnálom, ha emiatt nem jön,de nem fogok döntést változtatni emiatt. Nem tartok haragot anyámmal, de egyszerűen ennyi minden és két év után NEM AKAROK TUDNI RÓLA. nem érdekel,mi van vele. És nem értik. Mamám még csak-csak,de az öreg nem. Most őszintén: te mit tettél volna? Rajtuk kívül senkim sincs...


2012. márc. 28. 16:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól döntöttél. Azok legyenek ott, akiket szeretsz és fontosak neked. A családját nem válogathatja meg az ember, viszont azt igen, hogy kikkel alakít ki szoros kapcsolatot. Nem attól fogsz valakit szeretni, mert genetikailag közöd van hozzá...
2012. márc. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
98%

Teljesen igazad van. Akkor is azt mondta hogy "csak az anyád azért" mikor a fentebb leírtakat tette veled, egy gyerekkel?

Tartsd magad, és ne hívd el. Egy ilyen anya nem érdemel meg, majd amikor x év múlva egyedül lesz, és nem lesz senkije majd elgondolkozik hogy megérte-e

2012. márc. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

En meg ertelek,.hisz nem volt konnyu gyerek korod sot!!

de ez a te dontesed es a te eleted ,.ebben viszont neked kell donteni mi lenne helyes szamodra illetve mi sem!!

Ha valoban suli utan kikoltoztok kulfoldre ,es veglegesen tervezitek,akkor abbol az 1 nap nem szorozna nem osztana az eletedbol,ha a csaladoddal toltened!!

a harag es a duh sajnos nem vezet semmi jora,.tedd meg az oregedek kedveert,igy legalabb nem hianyolod majd a tarsasagukat,es nem hagy benned mely es fajo nyomot az a tudat hogy a ballagasod napjan senki nem volt veled,.

Az enyemen se volt senki,.tesoim cserben hagytak,.szuleim meghaltak,.nem volt konnyu !!es szamomra felejthetetlen a ballagasom napja!!tedd szebbe magadnak :)

2012. márc. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ne hívd meg én se hívnám.
2012. márc. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szomorú, hogy ez a helyzet, de ha így látod jónak, miért ne tehetnéd. Sajnos, ahol emberi kapcsolatok ilyen mértékben tönkremennek, mint közted és a szüleid között, az sok embernek okoz fájdalmat. Például a nagyszüleidnek. Az ő reakciójuk érthető, és el kell fogadnod, hogy így látják, de nem kell hallgatnod rájuk.


Természetesen abban a kérdésben, hogy a szüleidhez hogyan állj hozzá, nem tudunk bölcs tanácsot adni, hiszen nem mentél bele a részletekbe. A te életedről te döntesz, és olyan döntést, hogy az ember nem akar tudni az anyjáról, nyilvánvalóan csak alapos indokkal hoz. Feltételezem, hogy ez megvan neked.

2012. márc. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
dönthetsz ígyis, úgyis. Nem tudom mi a konkrét történet, mennyire védhetetlen vagy szenvedélybetegségből adódott, hogy ennyire bántottak a szüleid. De tényleg egy nap már nem oszt, nem szoroz, nem kell hetente összejárni velük. Szerintem én meghívnám őket, azért is, hogy lássák meg, hogy nélkülük, független nőként be tudtad fejezni az iskolát, ez nem semmi! Gondolom, nem sok osztálytársad mondhatja ezt el magáról, hogy ilyen függetlenek, önállóak, ha ebbe belegondolnak a szüleid, még talán büszkék lennének, és bocsánatot kérnének tőled, ami jól esne neked! De az is lehet, hogy szégyenükben nem is jönnének el, a nagyapád meg igen.
2012. márc. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jó lesz az öregapád nélkül is hidd el.Ott lesz a nagyid,meg após,anyós,bőven elég az szerintem:)
2012. márc. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nagyon vigyázz, hogy mit választasz, később megbánhatod! 16 éves koromban hasonló indokok miatt megszakítottam minden kapcsolatot anyukámmal (ő még alkoholista is volt). Teltek múltak az évek, családom lett, gyerekem. Tavaly anyukámnak meghalt az élettársa, amitől teljesen magába zuhant. Egész napokat sírt, lemondott az alkoholról, nagyon megváltozott. Minderről én mit sem tudva éltem a kis életemet abban a tudatban, hogy ő választotta helyettem az alkoholt. Édesanyám pedig minden nap sírt, mert mindenkit elveszített. Egyetlen vágya volt, hogy láthassa az unokáját. Nos, tegnap tudtam meg, hogy meghalt és pénteken temetik. Nem tudom leírni azt a fájdalmat, amit érzek. Talán felelős vagyok a haláláért. Talán, ha tartottam volna vele a kapcsolatot, minden másként alakul, talán megmenthettem volna. Bárhogy legyen is, már soha többé nem beszélhetek vele, nem láthatom, soha nem lesz már anyukám. Tudom, hogy nem a te dolgod és talán dühös vagy még rá, de az élet kiszámíthatatlan. Vannak döntések, amiket soha nem tudsz már helyre hozni, akárhogy akarod.
2012. márc. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem jól tetted,hogy nem hívtad meg őket.Van egy határ,ami után már egy szülőt sem lehet szeretni,hiába az anyád,vagy az apád.
2012. márc. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
10%

Ahogy írtad: "Rajtuk kívül senkim sincs..." Most épp abba az irányba haladsz, hogy az utolsó vér szerinti rokonaidat is elveszítsd.


Jól gondold meg.

2012. márc. 29. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!