Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtudod fogalmazni valahogy...

Megtudod fogalmazni valahogy a kutyáddal való legelső találkozást? Azt az érzést amikor hazahoztad őt és a gyomrod egyszerűen ugrált?

Figyelt kérdés

Amikor mi hazahoztuk a mindössze 8 hetes havanese kutyusunkat akkor nem tudtam aludni se enni.

Olyan csodálatos érzés ez mintha egy varázspálca ütött volna meg valamilyen boldogsággal! Nem tudom elmondani egyszerűen olyan jó <3


2012. márc. 8. 15:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
én úgy aludtam az első estéken hogy a kezem a hasán legyen érezhessem hogy lélegzik, mert féltem hogy meghall ...tudom kicsit gáz ...de már úgy vágytam rá és féltem nem is igaz....
2012. márc. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
0%
nem volt jó.belegondoltam hogy vége a nyugodt kutya nélküli napoknak és rosszul voltam tőle.
2012. márc. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi 6 hetesen elmentünk a tenyésztőhöz és elöttünk volt 6 csodálatos kis amstaff bébi,tudtam h kant akarok de h melyiket azt képről nem,hát elmentünk és mindenki csak rágött minket,de a mi kis Bosconk csak odasunnyogott ráült a lábamra és nyalogatott,el sem mozdult. Már akkor tudtam h nekem ő kell:) 2 hét mulva visszamentünk és ugyanez történt azota már 8 honapos és gyönyörű egészséges kis tökag lett belőle:)igazi kis öleb amint legugolunk az ölünkbe kuporodik és ásit majd mint akit lelőttek elalszik:)
2012. márc. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Én igazából arra emlékszem csak amikor megláttam és a mamájának a gazdija a kezembe adta. 8 éves voltam csak akkor, de emlékszem arra a csöpp kutyusra aki félénken tekintett vissza rám a karjaimból :) Cuki volt :)

Mára már 15 éves is elmúlt és köszöni nagyon jól érzi magát :)

2012. márc. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi a párommal interneten néztük ki. Hogy menhelyen van. Felhívtuk a menhelyt, ahol közölték még nincs bent, mert van 2 kölyke és még régi gazdáinál van. Menjünk nézzük meg. Elmentünk, megnéztük és amit láttunk, majd elsírtuk magunkat. Már a kölyköket elvitték hálisten addigra. Egy kis betonos udvar volt, alig pár négyzetméter, irdatlan büdös, egy koszos ivóedény, egy régi működésképtelen tűzhely lenyitva a sütője, benne rongyok, alvóhelyként funkcionált. Moslékot kapott és sem nyakörve, sem oltásai, semmije nem volt, de még oltási könyve sem! 1 éves pincsi keverék. Bementünk, legugoltam, s ahogy odajött hozzám, nem morgott, nem ugatott, csak odabújt és képen nyalt, majd visszament az árnyékba. Tudni kell a pincsik nem ilyenek. Mint aki jelezte eljött az ő igazi gazdája. Nem bírtuk otthagyni míg a menhely kihozza. Elhoztuk. Nem haragudtak meg ránk a menhelyesek, örültek hogy jó helyre került. Azóta eltelt 8 hónap, imádjuk, mindent megkap, ivartalanítattuk, chipet kapott, velünk tévézik, alszik. :)

A párom 30 éve vágyott kutyára, gyermek korában nem adatott meg, később nem volt rá lehetősége. Ha nem lett volna füle, körbeért volna a mosolya. Kb. havonta elmondja a kutyájának, hogy ma sem hiszi el, végre lett kutyája. :)

Tervezzük, hogy a későbbiekben majd még örökbe fogadunk egy kistermetű kutyust.

2012. márc. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Én hasonlóan jártam mint a 3. válaszoló.Az a lomban csak egy kan volt és nekem az kellett. Amikor megérkeztem a tulajhoz egy kiskutya jött el az anyjától és ráült a lábamra.Kérdeztem hogy melyik a kan , mire ő nevetve mondta, hogy az amelyik a lábamon ül! 60 km-es autózás alatt végig az ölemben ült, és nagyon jól érezte magát. Ez nem mondható el az első pár éjszakáról, ami mindkettőnket megviselt.Csak akkor nyugodott meg amikor a közelében érzett.Azóta felcseperedett és mindketten oda vagyunk a másikért.
2012. márc. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a találkozás előtt ugrált az első saját kutyámnál.

Menhelyi, expresszen láttam meg a hirdetést, ahol konkrétan egy alig kivehető, ijedt, feketés középtermetű izé látszott.

Még aznap mehettem a menhelyre, gyorsan beszereztem pár alap cuccot, póráz, nyakörv, kutyakaja, etető és itató edény,...

Egy barátnőm kísért el a menhelyre. Időre mentünk, 1,5 órát utaztunk és még 4-et vártunk a helyszínen...

(Állatorvosi rendelő is egyben.)

Közben jött egy néni is, hogy hallja, van új kutya, megnézné.

Na akkor lettem ideges igazán...

Még nem is láttam a kutyát, de tudtam, hogy nekem Ő kell, a telefonon már nekem ígérték,... és ez a néni mindenbe belekavart volna...

(Utólag, Manót megismerve tudom, hogy szegény néni mellett pokol lett volna az élete, nem "udvari" kutyának való.)


Na de végül behívtak.

Előhúzták Manót - akit ők Csíkoskának hívtak -, hát... én ilyen megrettent kutyát még sosem láttam.

Pórázon ráncigálták nem is láttam, honnan, félelmében maga alá pisilt, kibújt a nyakörvből,...


Aztán nem volt képes megmaradni a fenekén...

Így az akkori 18 kilójával felemeltem az ölembe.

Akkor varázsütésre megnyugodott.

Elég bajosan kitöltöttük az örökbefogadási papírokat, és Manóval (már akkor tudtam, hogy ez lesz a tökéletes név) elindultunk haza.

(Az utcán megint sokkos állapotba került az autóktól és emberektől, megint bepisilt, ölben cipeltük a hévig laza 1 órán át...)


A héven már annyira tudta, hogy bennem megbízhat, hogy onnantól egyszerűen érezni lehetett, hogy összeforrtunk.

Kész, innentől mi összetartozunk.

És úgy is lett, ha elkezdett pánikolni leguggoltam hozzá és elduruzsoltam neki, hogy most miért nem kell félnie.

Felálltam, megkérdeztem, mehetünk-e, és mehettünk...

4 hónap alatt teljesen rendbe jött. (De az idegen emberi kéztől még egy évig összerezzent, ha simogatni akarták.)

Engem viszont úgy védett meg egy csapat részegtől még pelyhes korában, hogy én olyan vadnak kutyát még nem láttam... még szerencse, hogy pórázon volt...



A másik kutyám, akivel nem sokkal Manó után találkoztam 2 hónaposan döcögött felém a Déli pu-nál.

nagyon messziről kiszúrt magának, egyenesen hozzám jött és nem is akart elmenni.

Kerestem a gazdáját, aztán a jegyellenőr mondta, hogy reggel 8 óta itt van, egy vagonban hagyták... - ekkor volt du. 4 óra, tehát valószínűleg direkt hagyták ott.


Nem mertem még kimondani, de tudtam, hogy onnantól ő is a falkánk tagja.:D

Így egyelőre csak magammal vittem a Káli-medencéhez...

A vonatról leszállva sokat kellett gyalogolni a szállásra, egy idő után nem bírtam, letettem (volt még nálam hangszer, 2 táska és egy festővászon), de úgy jött láb mellett, hogy vizsgázhattunk is volna.:D

Úgy voltam vele, ha nagyon jó helyre befogadná valaki, hát jó, de szerencsére senkinek sem kellett...:D

2012. márc. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Német juhász kutyám van. Interneten nézegettük a hirdetéseket amint meg találtam a nekem árban, távolságban megfelelő kutyust akkor hívtuk a tenyésztőt hogy van-e még neki kan kutyus mert én mindig is kan kutyát szerettem volna. Azt mondta hogy délután az 5 kutyusból 4-et délután elvisznek és úgy van vele hogy aki hamarabb oda ér az tud választani. Azonnal autóba ültünk apukámmal fogtam az erre szánt pénzemet elmentünk. A kutyusok egy kis fedett kennelben voltak ahogy elkezdtek neki tapsolni az 5 kutya csak úgy rohant felénk. Minden kutyus neki állt harapdálni a lábamat, nadrágomat, de egy kutya le ült velem szembe el kezdett ugatni, forgatta a fejét akkor tudtam, hogy ő kell nekem. Még a nemét sem tudtam de én csak azt hajtottam, hogy nekem ő kell. Akkor a tenyésztő mondta, hogy az éppen egy kan kutyus. Az úton hazafelé az ölemben aludt. Mivel 10 hetes volt ahogy el hoztuk éjszaka elkezdett sírni gondolom az anyukája és a testvérei hiányozhatnak neki .. onnantól 1 hétig a nappaliban aludtam vele míg ő a hasamon feküdt és aludt. Azóta már 7 hónapos, nagyon szeretem, okos, szép, ügyes kutya lett belőle. :)
2012. márc. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Aranyos történet az összes . :)

Komolyan édes az összes ! : ) Képet tudtok feltenni a kutyusokról ?

2012. márc. 8. 18:29
 10/28 anonim ***** válasza:

szia!


Én interneten találtam a mostani kutyámra. Ő egy mudi kan, fekete. Amikor elmentünk érte autóval (a legnagyobb hófúvásban, életveszély volt az az út, anyukám azóta is emlegeti), akkor szépen jött a kan, utána pedig a sok kis mudi :)). Mindenféle színben voltak,de én nem szín alapján választottam.Ugyanis a többi testvére csak bújt a felnőtt kutyához, de az én leendő mudim megmutatta, hogy mit kell egy mudinak csinálni :)). Rögtön rászaladt a libákra, és hangos ugatással megkergette az összeset. Na jó, mondtam anyának, ő lesz az én kutyám. A többi oda se mert jönni hozzánk :)). Ő volt a legnagyobb szőrű, a leghangosabb, a legelevenebb, és még sorolhatnám.


Azóta is olyan :)) Most múlt 2 éves.


Őelőtte volt egy angol cocker spániel kanom, ő is fekete volt, Pamacs. Őt elég rossz körülményekből vették anyáék nekem, de hát akkor még csak 12 éves voltam,(17 éve volt) és szokás volt háztól venni kutyát. Kis bolhás, férges, oltatlan szőrgombolyag volt. A kezünkbe sem adták, míg oda nem adták anyáék a pénzt. De 15 évet élt velem, a legnagyobb boldogságban, és az epilepszia ellenére végelgyengülésben halt meg, családi körben. Őt nagyon szerettem.

2012. márc. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!