Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy őrültség amire készülök?

Nagy őrültség amire készülök?

Figyelt kérdés
Röviden: 19 éves lány vagyok, a barátom külföldön dolgozik. Nagyon szeretjük egymást. Már kb 2 hete nem láttam, mert akkor ment vissza külföldre, de minden nap camozunk meg beszélünk msnenn. Nagyon nagyon hiányzik:( Én most érettségizek a suliban és tervbe volt véve az egyetem. DE aztán jött egy ötlet (közös ötlet), hogy mi lenne ha kimennék hozzá. Már több százszor átgondoltam ennek a következményeit, a bibi csak az hogy elszöknék itthonról. Mielőtt lehurrognád, mondom is hogy miért. Ha a szüleimmel le lehetne ülni megbeszélni ezt normálisan, úgy hogy nem ordítanának le meg végig hallgatnának akkor simán elmondanám nekik. De tudom hogy milyenek. A barátomat édesanyám leszólta és úgymond nem is kíváncsi rá (hozzá teszem, még nem is beszélt vele...) és mivel egyetemre mennék ezért biztos nem mondaná hogy egyetem az fontosabb és hogy felejtsem el hogy kimenjek hozzá. Mindent átgondoltam. Úgy lenne hogy hagyok itthon egy levelet és remélhetőleg akkor fogják megtalálni és elolvasni, amikor én már külföldön leszek. Aztán msnen vagy skype-on szépen megbeszélnénk a dolgokat meg elmondanám nekik (mert úgysem tudnak mit csinálni, csak szokni a gondolatot hogy odaköltöztem a barátomhoz és hogy nem megyek egyetemre). És később mennék egyetemre, mondjuk olyan két év múlva vagy valamikor.Egy biztos hogy mennék egyetemre, csak nem most. És kint dolgoznék, szóval nem csak a lábam lógatnám. És kb olyan 6 hónap múlva jönnék vissza Mo-ra (lehet hogy nem írtam le, de június végén mennék ki). Nem akarok csak azért nem menni ki, mert a szüleim nem örülnének neki. Nem a világ végére megyek és nem örökre, és egyetemre is mennék csak nem most. Meg nem akarom , hogyha 30 év múlva megbánni hogy nem mentem ki hozzá, úgy, hogy szerelmes voltam belé. Véleményetek?
2012. márc. 29. 06:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Néhány kérdésem lenne csak.

Pénzed van? Útiköltségre, külföldön lakásra, megélhetésre.

Biztos vagy benne, hogy 6 hónap múlva lenne hova hazajönnöd? Hiszen szökni akarsz.A szüleid úgy tudják egyetemre mész,és hoppsz egy levél közli velük, hogy egy frászt.

Szerintem gondold ezt át nagyon.Az élet nem csupa romantika.

2012. márc. 29. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Hát nézd, nekem is hasonló terveim vannak. Erős gimnáziumba járok, jó osztályba, de az osztályom fele nem akar továbbtanulni, mert egyszerűen nem éri meg. Én mindenképpen szeretnék, de mivel nincsen rá keretem egyelőre, ezért kimennék külföldre a barátommal dolgozni 1 évre. Akkor gyűjthetnék az egyetemre, meg akár egy albérletre is később.

Anyukám ellenzi az egészet úgy, ahogy van, és így kívülállóként valóban nem túl jó ötlet. Én azzal érvelek, hogy jó nyelvtanulási lehetőség, illetve hogy azt az egy évet tényleg a spórolásra "használnám".

Anyukám (és a többi családtag) szerint, ha én kimegyek, tuti, hogy nem jövök vissza, vagy ha vissza is jövök, akkor nem megyek egyetemre. Azt mondják, hogy ha az ember egy időre abbahagyja a tanulást, nagyon nehezen tud visszaállni, és tudom, hogy igazuk van.

Szóval igen, nagy őrültséget csinálsz, de én is meg fogom tenni.

Igazából, ha nem lenne "muszáj" a pénz miatt, akkor biztosan maradnék itthon, és mennék tovább egyetemre. Bár mi akkor már összeköltöznénk a barátommal.

Semmiképp nem javaslom az elszökést. Ülj le velük, és mondd el, csinálhatnak bármit, nagykorú vagy, azt teszel, amit akarsz. De tudjanak róla, mert ha csak egy levelet hagysz, nagyon nagy lesz az ijedtség.

2012. márc. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 .:Laci:. ***** válasza:
100%

a szerelem elmúlik, de a fiatalságod nem! ha kimész külföldre rengeteget fogsz majd felejteni és nem is biztos, hogy sikerül a felvételid...

mellesleg ha elszöksz otthonról, a szüleid nagy valószínűséggel már soha többé nem engednek vissza. szerintem te sem örülnél neki, ha egyetem mellett még dolgoznod kellene és lehet, hogy nem lesz párod sem.

nem gondoltál te még át mindent...

2012. márc. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se szökj meg! Hová jössz vissza akkor, ha a barátoddal még sem úgy alakulnak a dolgok, ahogy eltervezted? Külföldön sem kolbászból van a kerítés. Ott is minden fillért meg kell fogni. Beszéled annak az országnak a nyelvét, ahová szökni készülsz? Lesz ott munkád? No jó, gondolom szállásod lesz, és kajád is egy ideig, amíg a barátod el tud tartani, de jövőd?Gondold meg erősen, mielőtt butaságot csinálnál!
2012. márc. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, őrülség:) Több barátnőm is így járt, hogy kimentek külföldre dolgozni, hogy majd aztán visszajönnek egyetemre. Sose irqatkoztak már be. EGy idő után nincs kedved hozz, felejtesz, lustul az agyad, megszokod, hogy van pénzed. Szóval, valószínűleg, ha most nem mész, már nem is fogsz. Külföldön meg mosgatásnál vagy takarításnál jobb melóra ne számíts, az én barátnőim is azt csinálják, hébe-hóba, mikor épp van munkájuk, aztán van, hogy hónapokig, évekig nincs.(Svájc, Németrszág, Anglia)

És oké, hogy most nagyon szerelmes vagy, de ez lehet nem tart örökké... Mindenkinek volt gimiben nagy szerelme, aztán most hol vannak? Nem mondom, hogy senki se házasodik össze vele, de ritkán.

2012. márc. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
orulok,h nem az en lanyom vagy,mert nagyon szomoru lennek,h milyen onzo es a korahoz kepest buta lanyom van. Tudom,h most elkepzelhetetlennek tunik,de a baratod mar reg sehol nem lesz,amikor edesanyad es edesapad meg mindig ott allnak melletted. Ha most kimesz,soha nem fogsz tovabbtanulni es rettenetesen meg fogod banni. Ha ez a fa.szi,aki miatt eppen tonkre tenni keszulsz a sajat es a szuleid eletet,tenyleg a nagy o,akkor nem visszahuz,hanem tamogat. Vagyis meg sem engedi,h egyetem helyett szaladj utana wc-t pucolni vagy mit tudom en. Gondolkozz egy kicsit. Persze nem artana felnott es nem hulyegyerek modjara.
2012. márc. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nagyon nem a lényegre koncentrálsz, kérdező! az a legkisebb gond, hogy a szüleid mit szólnak. megvan már, mit fogsz dolgozni, vagy csak mész és "majd ott úgyis találsz"? miből fogtok élni? melyik országba mentek? nem tudnál ott kint tanulni? meg azt is gondold át még egyszer, hogy "egyetemre is mennék csak nem most" ez úgy ahogy van butaság. most, azaz most választhatsz, hogy végérvényesen felnőtté avatod magadat, avagy maradsz még a szüleidnél és elvégzel még egy iskolát. amíg suliba jársz nem tudsz keresni, valaki el kell tartson. viszont ezt a szüleid most ajánlják neked, az úgy nem megy, hogy most önállósodsz, aztán pár év múlva visszaállsz a gyerekek közé, hogy - hát drága szüleim, ugyan már én kirepültem a családi fészekből, önálló, felnőtt nő vagyok, aki meghozta a saját döntéseit, ráadásul úgy hogy tojtam a fejetekre közben - de ugyan, tartsatok már el megint míg elvégzek egy egyetemet is. jaa még valami. mennyivel lesz jobb akkor, pár év múlva kint hagyni a pasidat, mint most?? ennek semmi értelme, felejtsd el. kivéve ha nem akarsz továbbtanulni
2012. márc. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
A lányom is a pasija miatt fordított hátat a családjának, és otthagyta az OKJ-t meg a főiskolát is. A büdös életben nem fogja folytatni. Te sem. Ha most kihagyod, és kiesel a tanulásból, 1-2-3 év múlva (munka, esetleg baba mellett) nem fogsz újra nekiülni a tanulásnak. Ha már "százszor átgondoltad", csodálom, hogy még nem jutottál el eddig. A szüleid neked akarnak jót, hidd el.
2012. márc. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lenne elég pénzed kimenni?

A barátod el tud tartani hosszútávon, ha nem találsz munkát?

Milyen szakképesítésed van?

Nyelveket beszélsz?

Azon túl, hogy totál nem látsz a lila ködtől van racionális okod is, hogy miért akarsz kimenni?

2012. márc. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A szökést én sem javaslom, mégis a szüleid. Szerintem akármekkora balhé is lesz állj eléjük majd.

De azokkal nem értek egyet aki azt mondja hogy úgysem fog tanulni. Én nagyon sok példát látok akik igen is tanultak 1-2 év kihagyás után. Ja és ezért van a levelező hogy dolgozni tudj és tanulni egyszerre. Próbáld meg 6 hónap nem a világ. Ha meg idén felvesznek akkor arra figyelj hogy halassz 1 évet, hogy a helyed meglegyen mire visszajössz.

Én inkább attól félek amit már írtak is előttem hogy lesz e pénz kimenni, mennyire biztos ott a munka lakhely, mert ezzel szoktak befürödni. Kapásból 10 példám van a környezetemből akik melléfogtak. Vagy nem találtak melót mert még sem volt olyan biztos, vagy nem fizették ki őket, vagy a pasi talált melót de a nő nem így elment az a pénz amit megkerestek.Én mondjuk a kimenetelt csak úgy tudom elképzelni hogy baráthoz vagy rokonhoz kimenni aki segít. Szóval én ezt a részt gondolnám át igazán. Van e pénz rá hogy kimenjetekés van e hogy hazagyertek.

2012. márc. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!