Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez nagy őrültség lenne?

Ez nagy őrültség lenne?

Figyelt kérdés

eldöntöttem,hogy ki akarok menni New Yorkba :) persze nem most,csak pár év múlva


viszont ahhoz angolul is tudnom kéne


ezért angol tanárhoz akarok majd járni


viszont félek,ez a tanulás rovására menne


így se vagyok jó tanuló,a tanáraim és az anyám szerint nem tudom normálisan kifejezni magam


szóval ezért is néha félre értik,amit igazából mondani szeretnék,és ebből van egy csomó rossz jegyem is...


és a másik,középfokú angollal el tudnék lenni Amerikában? vagy így kb milyen gyorsan tanulnám meg úgy a nyelvet,hogy ne okozzon gondot akár tvt nézni sem,mert mindig le akadnék néhány szónál,hogy ez most mit is jelent?


nagyon hülye ötlet ez az egész?


és mielőtt kérdezné valaki,hogy jutott New York az eszembe...mindig is el akartam menni,mert szerintem tökre érdekes :) és annyiból jó is lenne,hogyha ott élnék,nem kéne itt maradnom...csakmert ez az ország mostmár egy vicc...gyűlölök itt élni


szerintetek?


13/l


2011. nov. 20. 20:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Én is megakarom tanulni az angolt és gondolkodtam, hogy kimennék én is amerikába:) Csak jó lenne nem egyedülXD Szerintem is itt élni nem jó. Én magam összeállítom az angol leckét és úgy tanulom. Az ötleted nem hülyeség csak még fiatal vagy.
2011. nov. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
48%

Miért lenne őrültség? Te még nagyon fiatalka vagy, akátr távol-keleten is kiköthetsz egy napon. Soha nem lehet tudni. Nyelvet meg úgy is tanulnod kell, és a nyelvtanulásnak semmi köze az alap teljesítményekhez.


Én világ életemben jó tanuló voltam, de a nyelvvizsgát egyszerűen képtelen vagyok megcsinálni. Remélem egy napon sikerül.


Tervezgessél csak!


24/n

2011. nov. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem nem hülyeség. És szerintem nem is fogalmazol érthetetlenül. A nyelvet meg úgy sem a könyvből fogod megtanulni teljesen, tanuld meg az alapfokot, aztán menj ki, ott majd belejössz, sokkal könnyebb, megszokni egy nyelvet, mint meg tanulni. Az, hogy nem vagy túl jó tanuló, nem jelenti azt, hogy rossz érzéked van a nyelvtanuláshoz. Voltak a világon olyan elmék akik tizenakárhány nyelven tudtak. Egyik tanárom mesélt egy fickóról, hogy kikerült egy teljesen idegen országba, és 3 nap alatt megtanult társalogni az ottani emberekkel, bármiféle tankönyv nélkül.
2011. nov. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

köszönöm :)


ilyenkor amúgy nagyon mérges vagyok anyámékra,amiért mindenképp azt akarták,hogy németet tanuljak...és most itt van,6 éve tanulok a suliban németet,mégse tudok egyedül egy mondatot se alkotni :/

2011. nov. 20. 21:01
 5/19 anonim ***** válasza:

"sokkal könnyebb, megszokni egy nyelvet, mint meg tanulni"


Ezt úgy értem, hogy ha gyakorlod, beszélgetsz angolul, és rá vagy kényszerítve, hogy így kelljen beszélned, könnyebb, mintha a könyvből magolnád

2011. nov. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
jaj ez aranyos:D kicsi vagy te még..akár valóra is válhat az álmod..tanuld csak az angolt..én szurkolok;)
2011. nov. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem hülyeség, ha van lehetősége az embernek tényleg jobb is lelépni...

Viszont mindenképp érettségizz le előtte, utána már mehetsz ki ösztöndíjjal, vagy au pairnek, stb.

2011. nov. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

21:00 jesszus :O 3 nap alatt??


de amúgy ilyenkor,írásban szerintem se fogalmazok ennyire hülyén,inkább beszéd közbe,főleg töri órán,felelésnél,mert egyrészt izgulok is (nagyon) és a tanár azt sem engedi,hogy esetleg gyorsan adjon vagy 3 percet,hogy átnézem normálisan,és amikor kiállít,közbe nem is tudom végiggondolni,mert ha 2 másodperc múlva nem szólalok meg,már elkezd cseszegetni,hogy -Mondjad már!! és attól meg méginkább frászt kapok,hogy látom,hogy az egész osztály engem bámul..még a gondolatától is kiráz a hideg,ahogy ott állok,és nyögdécselek,és kb minden szavamban benne van az ööööööööööööööö és az egész osztály rajtam vihog,és látom a tanár arcán is,hogy rázza a fejét meg minden és már előre tudom,hogy le fogja mindjárt b@szni a fejemet,hogy -Mivan,nem tanultad meg? közbe én megtanulom,csak szóban olyan...nehéz :/

2011. nov. 20. 21:05
 9/19 anonim ***** válasza:

Ezzel nem csak te vagy így :D Aki röhög osztálytársad, rajtad, az ugyan így viselkedne a tábla előtt, mármint, szerintem a legtöbb.. Nálunk annó ez volt, a helyén ugat, a tábla előtt meg kussol :D


Hát tanárom 3 napot mondott, de a fickó valami tudós, vagy valami professzor volt vagy mi, Mondjuk nem elképzelhetetlen a dolog...

2011. nov. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Olvass könyveket.Bővül a szókincsed és az ismreteid amellet ,hogy kitünően szórakoztat.


Tavasszal pedig amikor jönnek a kicsifecskék figyeld meg ,hogy nem kakicálnak a saját fészkükbe mert okosak.

Te se tedd.

Ne éld bele túlzottan magad ebbe a nyújorkos dolgba.Inkább tájékozódj.

2011. nov. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!