Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adtok pénzt a becsöngetős...

Adtok pénzt a becsöngetős mindenféle beteg kisgyereknek gyűjtőknek?

Figyelt kérdés
adakozás, kéregetők

2012. márc. 29. 16:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Én interneten szoktam utánajárni és a címre néha küldök csomagot: játékot, ruhát, élelmiszert. Névtelenül.
2012. márc. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Amikor legutóbb ittvoltak ilyen ügyben, 1 mp-re felmutatott valami "igazolvány-félét". Elkértem, hogy alaposabban megnézhessem.

Nem, ő nem adhatja oda.

Mondom bocsi, akkor én sem adok 1 fillért sem.


Azért nem szoktam ilyeneknek adakozni, mert nincs rá biztosíték, hogy tényleg az kapja meg akiknek gyűjtik.

2012. márc. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Mert nem hiszem, hogy odamenne, ahova mondják.
2012. márc. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
Nem, ki sem megyek hozzájuk.
2012. márc. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

felajánlom az adóm 1%át, az úgy is többszöröse annak az egyszeri adakozásnak...általában ilyenkor pofákat vágnak, meg nincs adószám stb...

de készpénzt nem adok!

2012. márc. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ismertem egy férfit, aki rákos betegeknek gyűjtött nagy áruházak parkolójában, persze ők éltek belőle jól. Nemrég megint láttam, komolyan azóta is gondolkodom, hogy fel kéne jelenteni.
2012. márc. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Ajtót sem nyitok idegennek.
2012. márc. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

ismerősöm mondta, hogy csomó pénz összegyűlt és az alapítvány lenyúlta egy részét, mert hogy ők sem ingyen dolgoznak :( ez nagyon meglepett, nem gondoltam rá.

Kinőtt gyerekruhát én is szoktam felajánlani.

2012. márc. 29. 16:56
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ilyen adományokból egy fillért sem látnak a beteg gyerekek. Szégyen, hogy ilyen indokkal kéregetnek, hogy ha nem adsz, akkor legyen lelkiismeret-furdalásod. A múltkor a tv-ben volt egy műsor, hogy még amikor alapítvány gyűjtött beteg gyereknek, akkor az összegyűjtött 1,2 millió forintból az anyuka 240 ezer forintot kapott meg, mert "sok lett a telefonszámla, míg támogatókat keresett az alapítvány". Ha megteheted, akkor inkább közvetlen úton juttasd el a pénzt a rászorulókhoz.
2012. márc. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Természetes nem.

Ezek mind kamuk, néha pár méterrel odébb már más körítést mesélnek a sztorihoz, plusz a gyerek neve is megváltozott. :)

Szerencsére a mi lépcsőházunkban van rács a folyosó elején, be sem tudnak jönni azon.

2012. márc. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!