Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik az a női név, amely...

Melyik az a női név, amely őszinteséget, lelki tisztaságot jelent?

Figyelt kérdés

2012. márc. 29. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Klára
2012. márc. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ágnes.
2012. márc. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

KLÁRA

- latin eredetű; jelentése: világos, fényes, ragyogó, híres, kitűnő, jeles.


ÁGNES

- görög eredetű; jelentése: szent, tiszta, szemérmes, érintetlen, szűzies, tartózkodó.


Mondjuk a második hülyeség, nekem is ez a nevem és nem görög, hanem latin eredetű, a jelentése bárány (agnus, mint az agnus dei, isten báránya)

2012. márc. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok, és szintén Ágnes. :D Nem hülyeség. Ím a wikipédia cikke:


Az Ágnes [1] görög eredetű női név, a hagnosz (régebbi alakban hagiosz) szóból származik. Jelentése: szűzies, tiszta, szemérmes. Korábbi magyarázatok szerint a latin agnus („bárány”) szóból ered, ez azonban csak a hasonló hangzás és a bárány jelképes jelentése miatti vélt egyezés.[2]


Az ógörög nyelvben több név is származik a hagnosz szóból, és ezek egyik becézett alakja volt a Hagnesz. Ez a név a latinba a h betű nélkül került át, Agnes alakban írták, amit a középkorban Magyarországon Ágnesnek ejtettek.[3]

2012. márc. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk katolikus gimibe jártam, értelemszerűen akkor ott azt adták tovább, ami nekik jobban feküdt. Ez a megközelítés nem is feküdt sose:D Kösz az infót!
2012. márc. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Júlia
2012. márc. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Katalin. Jelentése: korona, mindig tiszta
2012. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Itt a másik Ági beszél. :D Nincs mit, amúgy a katolikus suliban anno nekem is azt mondták, hogy az agnus szóból jön. :D
2012. márc. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

:D Sose voltam az áldozati bárány típus, ráadásul Szent Ágnes-t is magyarázták, hogy 13 éves vértanú volt, akit lemeztelenítettek valami katonák és meg akarták erőszakolni, de ő imádkozni kezdett és a haja úgy megnőtt, hogy betakarta a szemérmét... Persze, hihető.

Ettől függetlenül szeretem a nevemet, bár inkább csak becézve, az Ágit.

2012. márc. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!