Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha ezt megtudná...

Mit szólnátok, ha ezt megtudnátok?

Figyelt kérdés
Kisvárosból származunk a férjemmel,ahol kb. mindenki ismer mindenkit. Ott szeretnénk majd otthont teremteni,de egyenlőre munka miatt máshol élünk. Van egy három hónapos babánk. Még nem voltunk meglátogatni a szüleimet,autónk nincs,én meg nem akartam a babakocsival és a csomagokkal szerencsétlenkedni a vonaton,buszon.A szüleim hetente meglátogattak,imádják a picit. A lényeg az,hogy férjem hétvégén meglepett azzal,hogy kölcsön kért egy autót és hétvégére levitt minket anyukámékhoz. Nagyon örültek nekünk. Szombaton ebéd után elmentünk férjemmel és a picivel sétálni a városba,és persze az ismerősök,akikkel út közben találkoztunk odajöttek megnézni a picit. Most jön a lényeg: Anyukámék senkinek nem mondták,hogy megszületett az első unokájuk,de még azt se említették,hogy várandós vagyok. Sok mindenkivel találkoztunk,de 90%-uk nem tudta (a maradék is csak azért tudta,mert rákérdeztek,hogy mikor lesz unoka). Ezen nagyon meglepődtem,mert szüleim igen tevékeny életet élnek,lett volna alkalmuk arra,hogy elmondják. Nekem ez kicsit rosszul esik. Férjem próbál rábeszélni,hogy ez nem jelent a világon semmit,és ne rágódjak rajta,de ez akkor is bánt engem. Férjemet fiúkként szeretik az első perctől,így ezzel nincs gond,velem is jó a kapcsolatuk,de még a babát is imádják. Pont ezért nem értem,miért nem mondták senkinek?
2012. márc. 30. 01:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Most őszintén, a totózás helyett miért nem vagy képes őket megkérdezni?
2012. márc. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
89%
lehet,hogy diszkréten viszonyultak ehhez is, vagy csak nem szeretnek bármivel is dicsekedni. lehet arra is gondolhattak, hogy ha mindenkinek elmondják, és történt volna valami komplikáció,ami rosszul végződik,akkor utána mit tudtak volna mondani másnak?de lehet hogy szokatlan nekik a nagyszülő élet, 100 oka lehet. de tényleg nem érdemes ilyesmiken gondolkodni,teljesen más norma és gondolkodásmenet szerint élnek/élhetnek (szerintem)
2012. márc. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
72%
Persze majd odaállit a eléjük hogy:miért nem mondtátok el senkinek hogy nagyszülök lesztek? érdekesen venni ki magát hogy számon kéri öket miért nem mondták senkinek...
2012. márc. 30. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Szerintem ez nem olyan dolog,amire rákérdez az ember. Lényegében azt tesznek,azt mondanak,amit akarnak.

Vagy valahogy így képzeleted? "- Szia anyu. Miért is nem kürtölted szét a városban,hogy Lili megszületett? "

2012. márc. 30. 01:35
 5/15 A kérdező kommentje:
1:32- egyre gondoltunk :)
2012. márc. 30. 01:36
 6/15 tetro ***** válasza:
74%
A kérdező saját válaszából kiderül, hogy amin izgul az teljesen, hmm röhejes, a szó pejoratív értelmétől megfosztva. Hiszen miért is kellett volna nekik teleharsogni a várost? Lehet úgy gondolta, hogy ez családi dolog. Az is lehet az is benne volt, hogy féltek attól hogy bármi történhet a babával a terhesség alatt...
2012. márc. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ez tök jó. Mármint nekem tetszik, hogy nem pletykálnak. Értem, hogy nem pletyka, hogy megemlítik, de akkor is, én nem szeretem, ha mások emlegetnek.


Lehet, hogy úgy voltak vele, hogy senkinek nincs köze hozzá?

2012. márc. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Mert úgy gondoltátok, ez a TI híretek? Ti mondjátok el annak, akinek akarjátok?!

Vagy pedig babonából. Egy barátnőmnek sajnos 22 hetesen ment el a babája, már mindenki tudta, hogy terhes, most mesélheti mindenkinek, mi történt. Elég nehezen teszi.

2012. márc. 30. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki veszi ám ezt jó néven, hogy kérdés nélkül letámadják mások családi dolgaival. Én sem szeretem, ha valaki kérdés nélkül mondja hogy a családjukban sógor-koma-jóbarátnál gyerek, unoka született, vagy esküvő, temetés, keresztelő, betegség, stb..stb..stb.. Sok ember nem szereti az ilyesmit.
2012. márc. 30. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem pl. pontosan az zavart hogy anyós mindenkinek elmondta.
2012. márc. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!